Katamaran RC

Tu dyskutujemy o wszelkich zagadnieniach dotyczących modeli ślizgów klas ECO, HYDRO MONO, F1, F3 oraz FSR-E.

Katamaran RC

Postprzez VlodY » 15 kwi 2012, o 19:08

Pochwalę się, co prawda nie wiem jak dokładnie się nazywał kadłub bo ja go zakupiłem z allegro jako używkę nigdy nie doprowadzonego do stanu pływalności, z tego co udało mi się ustalić to kadłub ten pare lat temu sprzedawany był w "modele sklep" i pewnie tam go ktoś kiedyś nabył.

A więc kadłub węglowo-aramidowy 64cm długości, 26cm szerokości, 15cm wysokość + 11cm ster Graupnera, wał giętki 3.17mm, śruba stalowa dwułopatowa tenshock 45mm. Waga 850gram. Napędzany:
Silnik Turnigy XK3674-B-2200KV Brushless Inrunner
Regiel Turnigy Aquastar 120A Watercooled ESC
Zasilam to pakietami 4S 4500-6000mah
Zdjęcia: Click
Video: Clik
Video z kamerką na pokładzie: Click
Ostatnio edytowano 17 kwi 2012, o 09:34 przez VlodY, łącznie edytowano 1 raz
VlodY
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grzesiek » 15 kwi 2012, o 19:42

Fajny modelik ale powiem szczerze, że prędkość nie powala nawet jak na 3/4. Na filmie kadłub zachowuje się dość stabilnie więc napewno można powalczyć o dużo większą prędkość. Spróbuj większe KV silnika bo śrubę masz już całkiem sporą.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez VlodY » 15 kwi 2012, o 20:09

No właśnie też jestem tego samego zdania, jak na 4S jak dla mnie to płynie dużo za wolno. Myślałem o mniejszej śrubie, może to coś pomoże? Widziałem filmy gdzie ludzie na 3s lataja 2x szybciej ode mnie, ale fakt że nie katem tylko hydro. Ale sam fakt że ktoś hydro na 3s i śrubie 33mm ma 2xwiekszą prędkość niż moj kat mnie troche niepokoi. Fakt że ja się specjalnie na tym nie znam i w zasadzie starczy mi ta prędkość ale męczy mnie takie coś że ktoś na mniejszym prądzie wyciąga wiekszą prędkość. Oto przykład: Click
VlodY
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ozi27 » 15 kwi 2012, o 21:19

Akurat znam ten model,i sa dwie mozliwosci:
SC dac do tylu,wtedy dziob moze sie bardziej odklei,sruba TS stalowa musi byc dobrze obrobiona inaczej efekt marny,lub jest za duza na ten motor i nie ma sily krecic takim szpadlem.
Na takim silniku to max 42-43 i sie lepiej wkreci.
Koles z mojego miasta Tobie sprzedal kata?
Obrazek
Avatar użytkownika
ozi27
 
Posty: 347
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 20:10
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Postprzez VlodY » 15 kwi 2012, o 21:31

Śruba była "obrobiona" niby jak ją kupowałem. Musze sprobowac jakiejś mniejszej śruby ale kurcze trza ją kupić a jak sie okaże ze nic to nie da to bedzie leżała i kurzyła sie w szafie;( Kata kupiłem od kogoś z Gdyni.
VlodY
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maciej Kozłowsk » 15 kwi 2012, o 23:50

Ano była obrobiona - Włodku w sobotę jak widzieliśmy się nad wodą wspominałem o tym, że może ją jeszcze trochę trzeba dopracować i rozmawialiśmy o dobraniu rozmiarówki mniejszej.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez VlodY » 16 kwi 2012, o 00:46

Sruba jest gładziutka jak pupcia niemówlaka:)
VlodY
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez samten » 16 kwi 2012, o 13:46

jak na takie bebechy to bardzo wolno pływa ... ma porównywalną prędkość do mojego mimo że mój jest o 10cm krótszy i waży 1.2kg(przyciężkawy mi wyszedł) a wsadzone ma silnik z HK 2850 (ten niebieski z płaszczem wodnym) 3900KV zasilanie to 2S 5000mAh a śruba 33mm ale 3 płatowa nie mówiąc już o paru błędach w konstrukcji

tutaj krótki filmik i przepraszam za jakość
filmik
samten
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 09:48
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez a.kachnowicz » 16 kwi 2012, o 19:05

VlodY napisał(a):Sruba jest gładziutka jak pupcia niemówlaka:)

To że jest gładka o niczym nie świadczy ja mam śruby prosto spod dremela i ciągną jak się patrzy. Gładkie nie oznacza że lepsze :hip:
Andrzej Kachnowicz
a.kachnowicz
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 lut 2007, o 09:03
Lokalizacja: K.Kożle

Postprzez VlodY » 16 kwi 2012, o 21:54

samten napisał(a):jak na takie bebechy to bardzo wolno pływa ... ma porównywalną prędkość do mojego mimo że mój jest o 10cm krótszy i waży 1.2kg(przyciężkawy mi wyszedł) a wsadzone ma silnik z HK 2850 (ten niebieski z płaszczem wodnym) 3900KV zasilanie to 2S 5000mAh a śruba 33mm ale 3 płatowa nie mówiąc już o paru błędach w konstrukcji

tutaj krótki filmik i przepraszam za jakość
filmik


Nie no bez przesady, mój na oko plynie sporo szybciej. Widać na tym filmie 7:50-7:55 odcinek po prostej na pełnym gazie przy stojącej kamerze.

Włoże do niej gps jak bede nastepnym razem się wybierał to sie okaże ile wyciaga, bo tak na oko to sie nie da powiedzieć. Wydaje mi się że tnie podobnie jak moj model kołowy a ten wyciąga 65-70km/h. Jeśli się okaże że GPS pokaże 60albo więcej to chyba sobie odpuszcze dalsze modyfikacje i kombinacje bo wydaje mi się że nie ma co z tej mojej kobyły rakiete robić.

A.Kachnowicz napisał(a):To że jest gładka o niczym nie świadczy ja mam śruby prosto spod dremela i ciągną jak się patrzy. Gładkie nie oznacza że lepsze :hip:


A czy ja twierdze że jest najlepsza na świecie? Jest jaka jest, nie narzekałem na nią. Nie mam tez jak ocenić czy daje z siebie wszystko, czy polerując ją tylko trace czas, czy cos to daje. Jak kogoś napotkam w tym sezonie z podobnym sprzętem na wodzie to sie zobaczy czy coś trzeba zmienić czy już tak zostanie. Jak na razie postanowiłem nabyc kilka śrub drogą kupna bo pozyczyc na próbe nie ma od kogo. No i sie okaże czy to cos da czy wywale kase w kosz.
VlodY
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 19:28
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ślizgi elektryczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości