Traxxas Spartan czy warto??????

Tu dyskutujemy o wszelkich zagadnieniach dotyczących modeli ślizgów klas ECO, HYDRO MONO, F1, F3 oraz FSR-E.

Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 11 cze 2012, o 17:56

Witam czy opłaca się kupić ten model w wersji rtr(mogę go mieć za ok 1300zł) czy może samą skorupe za ok.(400zł) i wyposażyć ją samemu.w stanach jest dość popularny i pływa też nienajgorzej.niemam zbytnio czasu na samodzielne wykonanie kadłubu.
http://www.towerhobbies.com/products/tr ... rab59.html
Załączniki
5707-Spartan_Blue.jpg
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Grzesiek » 11 cze 2012, o 18:05

A jak tam modele ATLANTIC 3837 YACHT i JACHT VEESPORT 2660?
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 11 cze 2012, o 21:54

Grzesiek napisał(a):A jak tam modele ATLANTIC 3837 YACHT i JACHT VEESPORT 2660?

A dzieki dobrze się czują ATLANTIC 3837 właśnie czeka na nowy lakier(cały czarny mat) i nowy silnik coś ok.30000obr/min.
VEESPORT 2660 ma nowy wał,silnik SPEED 600 7,2V,pakiet TURNIGY 5300mAh 30-60C i śruba 35x.silnik FANTOM nie poradził sobie na śrubie 40x I się troszku przypalił :).Do SPEEDa mam zamiar wsadzić śrubkę 32,5x myślę że będzie lepiej śmigał niż na tej 35x ale narazie czekam na nią.

A wracając do tematu co sądzicie o tym Traxxas Spartan ????
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Grzesiek » 11 cze 2012, o 22:53

Do zabawy się nada, ale cena nie jest zachęcająca.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 12 cze 2012, o 00:17

To może jakaś inna propozycja.Podobna wielkość i kształt modelu.
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Grzesiek » 12 cze 2012, o 09:35

A może byś sam poszukał. Jest naprawdę dużo sklepów internetowych, daczego to ktoś za Ciebie ma to zrobić?
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 12 cze 2012, o 20:03

Grzesiek napisał(a):A może byś sam poszukał. Jest naprawdę dużo sklepów internetowych, daczego to ktoś za Ciebie ma to zrobić?

Z całyn szacunkiem tobie nie każę szukać więc w czym problem.Jeśli niemasz ochoty doradzić czegoś wartego uwagi nie musisz pisać takich ironicznych tekstów.Może ktoś z doświadczonych kolegów doradzi jakiś np.inny model z podobnymi parametrami za dobre pieniądze.Ja dopiero zaczynam przygodę z modelami łodzi,więc proszę o konkretne odpowiedzi a nie jakieś niepotrzebne docinki!
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez chrom » 13 cze 2012, o 00:39

kup jakies mono.
albo katamaran bo ładnie wygląda.

pomogłem?

http://allegro.pl/zdalnie-sterowana-lod ... 90482.html za niewielkie pieniądze


poza tym dla mnie (amator - modelarz) łódka z linku to jakiś żart...1300zł za zabawke..czad ale wolałbym kupic sobie używanego lanosa za te kase.

jak masz sprzet - silnik, reg, apke itp to wystarczy ci sam kadłub i sam go sobie zabudujesz...jak nie masz czasu tylko hajs to kup ten co dałeś w linku...potem i tak zadasz pytanie co zrobic by pływał...lepiej...
i nikt Ci nieodpowie
marcinpero napisał(a):.Może ktoś z doświadczonych kolegów doradzi .....

po tym tekscie do Grzesia to pewnie bedziesz miał w ciul odpowiedzi :eldia
...wszystkiego należy spróbować.....
HITEC Zebra 2AM
SUBARU Legacy 2,2 4x4 1994 ;)
Avatar użytkownika
chrom
 
Posty: 276
Dołączył(a): 27 sty 2007, o 00:53
Lokalizacja: Końskie

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Maciej Kozłowsk » 13 cze 2012, o 11:14

Cześć kolego marcinpero.
Podejrzewam że masz na imię Marcin. Podejrzewam bo nie znalazłem w przywitalni Twojego powitania a tam można się przedstawić - jak nie chcesz się podpisywać pod swoimi postami. A jest to ciekawy dylemat - nie wiem czy osoby które się nie podpisują wstydzą się swoich postów ?

W odpowiedzi na Twoje zabójcze pytanie
Przeanalizujmy ofertę - kolor jest ładny, niebieski w białe paski z czarnymi ozdobnikami. Pewnie nie widać go na wodzie już z 20-30 metrów ale to nie problem - można go popuszczać na basenie nadmuchiwanym będzie widoczny a i tam na przepłynięcie takiego akwenu będzie potrzebował kilku minut.....

A na poważanie
Kolego chcesz kupić coś to kup nikt Ci nie broni. Kupisz źle powiesz że Ci źle doradzono.
Najlepiej jak przyjedziesz na zawody, na piknik gdzie będzie kilku modelarzy, zobaczysz - popatrzysz jak pływają i będziesz wiedział co umiesz zrobić sam a co musisz kupić gotowe. Napewno musisz oprzeć się na własnym doświadczeniu lub ( to nie ironia ) jego braku i poszukać wsparcia a nie kolegów którzy będą za Ciebie decydować.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Grzesiek » 13 cze 2012, o 11:49

marcinpero napisał(a):To może jakaś inna propozycja.Podobna wielkość i kształt modelu.



Skoro napisałeś co co powyżej to dokładnie wiesz jakiego modelu poszukujesz, więc weź i go sobie znajdź, wrzuć linki ze sklepów/aukcji a my odpowiemy czy warto czy nie warto kupować.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Marian » 13 cze 2012, o 11:51

Witam
Model może i ładny ale szkoda kasy.
Proponuje coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=K0fq8RPXViA
Kadłub - szkło + węgiel.
Jeżeli to Ciebie interesuje to info na PW
Pozdrawiam,
Marian Wyrzykowski
POL - 777
PL - 10/A/OS M, NS, FSR
Marian
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lut 2005, o 09:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 13 cze 2012, o 20:10

Grzesiek napisał(a):
marcinpero napisał(a):To może jakaś inna propozycja.Podobna wielkość i kształt modelu.



Skoro napisałeś co co powyżej to dokładnie wiesz jakiego modelu poszukujesz, więc weź i go sobie znajdź, wrzuć linki ze sklepów/aukcji a my odpowiemy czy warto czy nie warto kupować.

Poprostu pytałem o sugestie doświadczonych osób.nie chciałem zaśmiecać zbędnymi linkami forum tylko usłyszeć jakieś konkrety.
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 13 cze 2012, o 20:26

Maciej Kozłowsk napisał(a):Cześć kolego marcinpero.
Podejrzewam że masz na imię Marcin. Podejrzewam bo nie znalazłem w przywitalni Twojego powitania a tam można się przedstawić - jak nie chcesz się podpisywać pod swoimi postami. A jest to ciekawy dylemat - nie wiem czy osoby które się nie podpisują wstydzą się swoich postów ?

W odpowiedzi na Twoje zabójcze pytanie
Przeanalizujmy ofertę - kolor jest ładny, niebieski w białe paski z czarnymi ozdobnikami. Pewnie nie widać go na wodzie już z 20-30 metrów ale to nie problem - można go popuszczać na basenie nadmuchiwanym będzie widoczny a i tam na przepłynięcie takiego akwenu będzie potrzebował kilku minut.....

A na poważanie
Kolego chcesz kupić coś to kup nikt Ci nie broni. Kupisz źle powiesz że Ci źle doradzono.
Najlepiej jak przyjedziesz na zawody, na piknik gdzie będzie kilku modelarzy, zobaczysz - popatrzysz jak pływają i będziesz wiedział co umiesz zrobić sam a co musisz kupić gotowe. Napewno musisz oprzeć się na własnym doświadczeniu lub ( to nie ironia ) jego braku i poszukać wsparcia a nie kolegów którzy będą za Ciebie decydować.

Tak mam na imię marcin i nie wstydze się swoich postów.co do twoiej wypowiedzi
"Przeanalizujmy ofertę - kolor jest ładny, niebieski w białe paski z czarnymi ozdobnikami. Pewnie nie widać go na wodzie już z 20-30 metrów ale to nie problem - można go popuszczać na basenie nadmuchiwanym będzie widoczny a i tam na przepłynięcie takiego akwenu będzie potrzebował kilku minut..."
To mam wrażenie że kolega nawet nie widzią jak ten model pływa jako wersja RTR.więc poco te złośliwości????? a dla tych co nie widzieli jak ten model daje film. http://www.youtube.com/watch?v=G2i3yU5n5hU
A basen to olimpijski byłby za mały.
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Maciej Kozłowsk » 13 cze 2012, o 22:09

marcinpero napisał(a):To mam wrażenie że kolega nawet nie widzią jak ten model pływa jako wersja RTR.więc poco te złośliwości????? a dla tych co nie widzieli jak ten model daje film. http://www.youtube.com/watch?v=G2i3yU5n5hU
A basen to olimpijski byłby za mały.


A to masz rację - powinienem uzupełnić - jest bardzo głośny. A pozostałe pozostawiam bez zmian.

Propozycja kolegi Mariana powinna Cię kolego zainteresować.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 13 cze 2012, o 22:25

Maciej Kozłowsk napisał(a):
marcinpero napisał(a):To mam wrażenie że kolega nawet nie widzią jak ten model pływa jako wersja RTR.więc poco te złośliwości????? a dla tych co nie widzieli jak ten model daje film. http://www.youtube.com/watch?v=G2i3yU5n5hU
A basen to olimpijski byłby za mały.


A to masz rację - powinienem uzupełnić - jest bardzo głośny. A pozostałe pozostawiam bez zmian.

Propozycja kolegi Mariana powinna Cię kolego zainteresować.

Zapewne kolegi modele są bezgłośne-szkoda rozmawiać z pewnymi osobami.
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez oski84 » 29 cze 2012, o 00:15

Był czas że chorowałem na Spartana i negatywne opinie na jego temat brałem za herezje. "Niestety" podpiszę się po opiniami doświadczonych kolegów - Spartan jest zabawką wartą jako zestaw RTR 400zł wliczając aparaturę 2.4GHz. Czemu?
1. Zespół napędowy jest przeciętny. Zdarzają się przypadki że albo regulator albo silnik idzie z dymem.
2. Skorupa plastikowa - mniejsza sztywność, gnie się pod naciskiem. Po kolizji ulega deformacji - szanse że uda Ci się przywrócić pierwotny profil są minimalne.
Naturalnie wady można mnożyć, ja wymieniłem te główne. Ten model został zaprojektowany jako zabawka (co patrząc na producenta jest hańbą) i nigdy nie będzie mógł dawać tyle frajdy co modele zawodnicze. Nawet sam kadłub nie jest przyszłościową inwestycją. Lepiej wyjdzie kupując używany model, np od zawodnika który dodatkowo doradzi Ci jaka jest najlepsza konfiguracja do rekreacyjnego pływania
Pozdrawiam
Oskar Lizurej
oski84
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 maja 2011, o 07:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Grzesiek » 29 cze 2012, o 00:23

:piwo Zawodnicze nie znaczy profesjonalne.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez oski84 » 29 cze 2012, o 03:01

Grzesiu - jeśli zachcesz uzupełnić moją wypowiedź o swoje doświadczenie będę Ci wdzięczny :wink: :piwo
Pozdrawiam
Oskar Lizurej
oski84
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 maja 2011, o 07:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Grzesiek » 29 cze 2012, o 10:25

Oskar, to co napisałeś tyczy się każdego rodzaju modelu. Zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo uszkodzenia regulatora czy silnika, np. jakiś paproch przytka wlot chłodzenia i przegrzanie gotowe, żaden, nawet super profesjonalny sprzęt tego nie wytrzyma jeśli pracuje pod dużym obciążeniem. Nawet zapas 100A w regulatorze go nie uratuje. Co do uszkodzeń kadłuba po kolizji to myślę, że kolega marcinpero nie planuje tym modelem pływać na zawodach, więc prawdopodobieństwo kolizji w takim przypadku można zredukować do zera.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 30 cze 2012, o 01:31

na zawody napewno się nie wybieram (brak czasu).tego Traxxas sobie odpuściłem i składam sam model-katamaran.
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez chrom » 30 cze 2012, o 13:00

marcinpero napisał(a):.tego Traxxas sobie odpuściłem


:D dobry pomysł

marcinpero napisał(a): składam sam model-katamaran.


pokarz jaki? :wink:
...wszystkiego należy spróbować.....
HITEC Zebra 2AM
SUBARU Legacy 2,2 4x4 1994 ;)
Avatar użytkownika
chrom
 
Posty: 276
Dołączył(a): 27 sty 2007, o 00:53
Lokalizacja: Końskie

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez chrom » 30 cze 2012, o 13:02

Grzesiek napisał(a): Co do uszkodzeń kadłuba po kolizji to myślę, że kolega marcinpero nie planuje tym modelem pływać na zawodach, więc prawdopodobieństwo kolizji w takim przypadku można zredukować do zera.


no ja tez nie planowałem, jedno pływanie z kimś jeszcze na wodzie i dziura w dziobie jak po torpedzie...

dzie możesz to wal wzmocnienia :eldia
...wszystkiego należy spróbować.....
HITEC Zebra 2AM
SUBARU Legacy 2,2 4x4 1994 ;)
Avatar użytkownika
chrom
 
Posty: 276
Dołączył(a): 27 sty 2007, o 00:53
Lokalizacja: Końskie

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 30 cze 2012, o 18:38

chrom napisał(a):
marcinpero napisał(a):.tego Traxxas sobie odpuściłem


:D dobry pomysł

marcinpero napisał(a): składam sam model-katamaran.


pokarz jaki? :wink:

A taki (viewtopic.php?f=19&t=1952)
jak na razie mam ster alu.wał kompletny,śruba 40K mosiężną-klon OCTYR-Y od kolegi z forum,silnik LEOPARD 2000Kv i pare dupereli.muszę zakupić jeszcze regulator i poskładać wszystko.Regulator mam zamiar kupić ten-http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11026__Turnigy_Marine_180A_Brushless_Boat_ESC_DE_Warehouse_.html
chyba w tej cenie i dob tego silnika nic lepszego w tej cenie nie znajde
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez Marian » 1 lip 2012, o 14:18

Witam
Na jakim napięciu chcesz pływać przy tym silniku?
Pozdrawiam,
Marian Wyrzykowski
POL - 777
PL - 10/A/OS M, NS, FSR
Marian
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lut 2005, o 09:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Traxxas Spartan czy warto??????

Postprzez marcinpero » 1 lip 2012, o 21:19

Marian napisał(a):Witam
Na jakim napięciu chcesz pływać przy tym silniku?

Myślałem coś około 5-6s
marcinpero
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:25

Następna strona

Powrót do Ślizgi elektryczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość