FrSky

Tutaj dyskutujemy o wyposażeniu stosowanym w modelach pływajacych RC i różnych uniwersalnych technikach stosowanych przy ich budowie.

Moderator: saradog

Postprzez Grzesiek » 18 mar 2012, o 15:19

Jeśli moduł działa, to zasilanie jest ok, a trzeci przewód nie jest sygnałem PPM. Poszukaj na forach, napewno coś się znajdzie.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez samten » 19 mar 2012, o 14:18

niestety wujek google nie dał mi żadnych odpowiedzi :( prawdopodobnie jestem jedną z pierwszych osób które chcą przerobić to radyjko a schematu nie znalazłem ... jak się nie mylę to najłatwiej byłoby odnaleźć poszukiwany sygnał przed wzmacniaczem w. częstotliwości za pomocą oscyloskopy ale niestety za bardzo nie mam dostępu do takowego ale również mi się wydaje że takowy powinien się znajdować za scalakiem (sercem każdego układu) chyba że ten będzie wzmacniaczem ... są jakieś błędy w mojej logice?
samten
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 09:48
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez meniu » 1 kwi 2012, o 10:39

Tak jak mówi Grzesiek, musisz znaleźć sygnał PPM, wtedy musi działać.

Meniu
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012
Avatar użytkownika
meniu
 
Posty: 89
Dołączył(a): 25 gru 2006, o 00:56
Lokalizacja: Konin

Re: FrSky

Postprzez samten » 5 lip 2012, o 17:53

niestety sygnału w tamtym radyjku nie znalazłem ale za to kupiłem walkera 4ch 2,4gh (za cale 15zl :D) do przerobienia i niestety pojawia sie problem ... mianowicie w linku wyżej znalazłem jak idzie sygnał w gnieździe uczeń - trener dolutowałem tam swój tak jak i odpowiednio plus i minus

jednak coś musiałem sknocić bo całość nie chce współpracować a robiłem następujące rzeczy
- włączyłem nadajnik trzymając przycisk dioda świeciła się na żółto jak puściłem to mrugała na czerwono
- włączyłem odbiornik trzymając przycisk zaświeciła się czerwona dioda a po chwili razem z zieloną zaczęły mrugać
- wyłączyłem wszystko w kolejności pierw odbiornik potem nadajnik
- następnie włączyłem nadajnik dioda sie świeciła na czerwono potem odbiornik czerwona dioda w nim sie mocno świeciła a zielona bardzo delikatnie jednak jak podczas odbiornika wyłączyłem nadajnik to zielona dioda gasła po załączeniu go z powrotem się zapalała

ktoś ma jakiś pomysł co robię źle?
samten
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 09:48
Lokalizacja: Glasgow

Poprzednia strona

Powrót do Wyposażenie modeli i techniki budowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron