Limiter

Tutaj dyskutujemy o wyposażeniu stosowanym w modelach pływajacych RC i różnych uniwersalnych technikach stosowanych przy ich budowie.

Moderator: saradog

Limiter

Postprzez antmar » 13 sie 2016, o 16:27

Na ME-2016 wystartowała kl. Demo Mono 2 Limiter. Limitery ustawione były na 106Wh, co w moim Mono 2 spowodowało odcięcie regulatora w ok. 8 minucie (pomiar okrążeń był w 6 min.). Limiter spowodował najpierw spowolnienie ślizgu na ok. 12 sekund przed zatrzymaniem a następnie po ok. 1 min. pozwolił na uruchomienie silnika w celu dopłynięcia do pomostu.

http://section.es/images/admin/2016_EC_03-06-2016.pdf

Obrazek

Obrazek
antmar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 11:09

Re: Limiter

Postprzez mike217 » 13 sie 2016, o 18:19

No ciekawe. W końcu jakiś sensowny ruch. Jak Marek szacujesz ile to może kosztować i kiedy będzie można kupić i zacząć używać u nas?
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Limiter

Postprzez Maciej Kozłowsk » 14 sie 2016, o 12:56

Cześć
Kilka słów o projekcie "Limiter"

Na dzień dzisiejszy jest to projekt który wszedł już w fazę testów. Docelowo wg dzisiejszego projektu ma to wyglądać tak : Jeżeli chcesz możesz nie używać limitera wtedy obowiązuję Cię zasady takie jak dotychczas - czyli 110g/280g/560g. Lub będziesz korzystał w limitera wtedy następuje uwolnienie wagi przy zachowaniu oczywiście limitów napięcia.

Na dzień dzisiejszy określana jest ilość energii jaka będzie równoważna temu służą testy.

Orientacyjny koszt limitera określany jest na kwotę oscylującą około 80EURO - zakup jednorazowy jako, że ma on posiadać jampery określające jaki to limit dla np. mini, M1 lub M2 będzie stosowany

Wg mnie osobiście cena dość wysoka jednak jeżeli uzyskamy dzięki jednorazowemu zakupowi oszczędność na pakietach to już dosłownie po pierwszych zawodach zaczynają się oszczędności. Wystarczy użyć akumulatorów na poziomie 6K lub trochę więcej na 3S i po biegu pozostaje ponad 1K i akumulatory nadają się na cały sezon....

A Michale kiedy.... NAVIGA określa wprowadzenie zmian w regulaminach na przełomie roku a co niektórzy mówią, że taka zasadnicza zmiana musi być głosowana na MŚ przez liderów sekcji...
Odnoszę też wrażenie, że okres przejściowy czyli stosowanie dzisiejszych zasad i limiterów do wyboru jest tylko okresem przejściowym i któregoś dnia obudzimy się w rzeczywistości dopuszczającej zastosowanie limiterów bez opcji wagowej. Tak było z AMB ( dzisiaj MyLaps ) i tak będzie z limiterami. Mam jednak nadzieję, że nie będzie monopolu bo to nie daje szansy na obniżenie ceny.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Limiter

Postprzez mike217 » 14 sie 2016, o 13:27

Rozumiem, że taki limiter też pozwoli mi nadal pływać na zasilaniu 2S i 4S ? Cena faktycznie jest wysoka zwłaszcza jak trzeba kupić ze dwa. Faktem, jest, że coś trzeba zrobić z akumulatorami bo teraz jest naprawdę drogo. Pytanie tylko jak jeszcze długo w naszym grajdole będziemy się wpatrywać w Navigę i jej podejście do tematu.
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Limiter

Postprzez Maciej Kozłowsk » 14 sie 2016, o 21:13

mike217 napisał(a):Pytanie tylko jak jeszcze długo w naszym grajdole będziemy się wpatrywać w Navigę i jej podejście do tematu.

Michale ale czego oczekujesz ?
Że określimy się jako kto ? W generalnych ramach określamy się w klasach modeli wg tych a nie innych przepisów.
Na naszych spotkaniach i tak nie mierzymy napięcia - uważam że traktujmy się uczciwie i koleżeńsko.
Nie ważymy akumulatorów...
Ale chyba nie ma co próbować zmieniać generalnych zasad...

Co jeszcze mamy zrobić by zniknął wątek oglądania się na przepisy NAVIGA?
Tak czy inaczej stosujemy generalnie zasady jakie są w przepisach dla sekcji M.
Nie możemy całkowicie porzucić przepisów bo uzyskamy nieporównywalne modele np. w jednej klasie. Możemy zrobić i robimy to co jest...

Przymierzamy się do klas Standard wg przepisów niemieckich. Może uda się nam porozmawiać o tym w Bornem Sulinowie.
Jest cała całkiem pokaźna grupa ludzi którzy ścigają się i na naszych zawodach i jeżdżą na zawody czysto NAVIGowskie...

Grupa która tak czy inaczej określa się w naszym gronie jako spełniąjca najważniejsze cechy jakich nam brakowało - spotkania są sensu strikto sportowe, zawodnicze ale z domieszką koleżeństwa, przyjaźni i wymiany doświadczeń MODELARSKICH !!!
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Limiter

Postprzez qwerty991 » 14 sie 2016, o 22:40

Brawo limiter.
Kupuje od razu jak się tylko będzie dało. 80Euro to kasa jaką wydaje na wyjazd do Bornego przykładowo, więc nie ma co się zastanawiać.
Pozdrawiam
Bartek
qwerty991
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 lut 2006, o 11:13
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Limiter

Postprzez mike217 » 15 sie 2016, o 08:06

Niczego nie oczekuję. Poczekam na rozwój sytuacji.
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Limiter

Postprzez dzwonek » 23 sie 2016, o 11:37

Z tego co wiem to będzie można używać limitera lub zostać przy obecnych przepisach. Podoba mi się danie nam wyboru :)
Czyli kogo stać to dobija akusy jak obecnie o wadze 280 gram w eco, mono
Jeżeli chcesz cięższe o większej pojemności to wsadź limiter.

Bardzo mi się to podoba. Nie wiem co wybiorę hehehe. Pożyjemy zobaczymy
Obawiam się tylko manipulacji limiterów.
dzwonek
 
Posty: 108
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 17:59
Lokalizacja: Opalenica

Re: Limiter

Postprzez a.kachnowicz » 25 sie 2016, o 20:55

Dzwonek odezwała się przez ciebie nasza narodowa cecha jeszcze tego nie wprowadzono do użycia a ty kolegen już wietrzysz spisek.Niech producent da gwarancję i zaleje wynalazek jak amb.Czesi na swoich zawodach nawet wagi nie mają nie ważą modeli i aku.A nasz Jacenty wietrzy spiskek :hip: :hip:
Andrzej Kachnowicz
a.kachnowicz
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 lut 2007, o 09:03
Lokalizacja: K.Kożle

Re: Limiter

Postprzez dzwonek » 25 sie 2016, o 21:37

Masz racje:) Ja widziałem u Ciebie w komorze czwartą cele ;) hehe.
dzwonek
 
Posty: 108
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 17:59
Lokalizacja: Opalenica

Re: Limiter

Postprzez ozi27 » 25 sie 2016, o 21:41

dzwonek napisał(a):Masz racje:) Ja widziałem u Ciebie w komorze czwartą cele ;) hehe.


..a ja u Ciebie technologie i zasilanie jak w NASA :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
ozi27
 
Posty: 347
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 20:10
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Re: Limiter

Postprzez mike217 » 26 sie 2016, o 08:16

Najpierw niech cokolwiek z tego wyjdzie a potem będziecie kombinować..
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Limiter

Postprzez Maciej Kozłowsk » 26 sie 2016, o 22:48

a.kachnowicz napisał(a):Czesi na swoich zawodach nawet wagi nie mają nie ważą modeli i aku.


My też nie ważymy i nie mierzymy. Wszak spotykają się koledzy i nikt nikogo w bambuko robić nie chce a osoby które mają zawyżone parametry to już jeżeli to tylko w wadze aku - i to tylko by nie zabijać aku po jednych zawodach...
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Limiter

Postprzez a.kachnowicz » 30 sie 2016, o 13:08

Michał czy te posty które pisałem ja czy Jacek albo Ostry sugerowały że któryś z nas ma zamiar kombinować w tej sprawie.Jesteśmy Michał kolegami ale ja osobiście wypraszam sobie takie insynuacje
Andrzej Kachnowicz
a.kachnowicz
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 lut 2007, o 09:03
Lokalizacja: K.Kożle

Re: Limiter

Postprzez dzwonek » 30 sie 2016, o 13:16

Wyluzujcie :) limiter fajna sprawa. Jeżeli będzie tak jak Maciek sugeruje, że jak się przyjmie to wejdzie na stałe i nie będzie można pływać bez, to będzie kiepsko. Nic mnie nie zdziwi. Apropo moich wpisów to tylko żarty :) my nie oszukujemy :) Tylko doping :) hehe
dzwonek
 
Posty: 108
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 17:59
Lokalizacja: Opalenica

Re: Limiter

Postprzez mike217 » 30 sie 2016, o 13:18

Doprawdy strach cokolwiek napisać aby się ktoś nie poczuł urażony.
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Limiter

Postprzez ozi27 » 30 sie 2016, o 17:53

Ja sie nie poczulem urazony :hip:
Uwazam ze jak przepisy to przepisy, a ktoś kto by probował kombinować, to nie powinien wiecej sie pokazac na zawodach...
Obrazek
Avatar użytkownika
ozi27
 
Posty: 347
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 20:10
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Re: Limiter

Postprzez antmar » 31 sie 2016, o 13:29

Limiter, który był testowany można zaprogramować (oddzielny programator) na konkretną maksymalną ilość Wh dla ECO, M1, H1, M2, H2, FSR-E w założeniu pomija się klasy mini. Po wyścigu można sprawdzić jaka wartość była ustawiona. Pokazuje to widoczny na fotce wyświetlacz jednocyfrowy. Ja miałem ustawiony na 106 Wh i kolejno wyświetlały się cyfry 1,0,6.
antmar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 11:09

Re: Limiter

Postprzez dzwonek » 31 sie 2016, o 14:47

To że u nas nikt nie kombinuje to wiadomo ale na MŚ i ME trzeba sprawdzać. W różnych krajach różne pomysły. I pewnie znacie przypadki dyskwalifikacji na zawodach takiej rangi. Pożyjemy zobaczymy :)
PS. Z innej mańki Tenshock już walczy z akusami powyżej 5000 mah w tej samej wadze. Ma być 5200. Może nie wiedzą o pomysłach Waltera?
dzwonek
 
Posty: 108
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 17:59
Lokalizacja: Opalenica

Re: Limiter

Postprzez Grzesiek » 31 sie 2016, o 18:43

dzwonek napisał(a):Z tego co wiem to będzie można używać limitera lub zostać przy obecnych przepisach. Podoba mi się danie nam wyboru :)
Czyli kogo stać to dobija akusy jak obecnie o wadze 280 gram w eco, mono
Jeżeli chcesz cięższe o większej pojemności to wsadź limiter.

Bardzo mi się to podoba. Nie wiem co wybiorę hehehe. Pożyjemy zobaczymy
Obawiam się tylko manipulacji limiterów.


Jacek, sam napisałeś kilka dni temu to co powyżej, więc mam do Ciebie pytanie: na MŚ będziesz miał do wyboru limiter i akusy 5200 w masie, co wybierzesz? Widzisz bezsensowność pozostawienia obu rozwiązań jednocześnie?
Moim zdaniem jak mamy wprowadzić limitery, to niech będą tylko limitery i to ze znacznie obniżoną energią, do poziomu 40-42 Wh w jedynkach, skończy się wyścig technologiczny w akumulatorach, zawodnicy zaczną pływać bardziej z głową i używać tej głowy przy budowie modeli a nie portfeli przy ich zakupie.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Limiter

Postprzez dzwonek » 31 sie 2016, o 21:05

Ty masz kuźwa rację!! Dopiero teraz to przemyślałem. Miało by to sens, gdyby nic się nie zmieniło w akusach o masie do 280 gram. Ale jeżeli będzie nadal wyścig to faktycznie nie ma to sensu. Hmm. Myliłem się.
dzwonek
 
Posty: 108
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 17:59
Lokalizacja: Opalenica

Re: Limiter

Postprzez ozi27 » 31 sie 2016, o 22:02

Najwiecej kombinowac to bedzie chinska rasa :mhip
Obrazek
Avatar użytkownika
ozi27
 
Posty: 347
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 20:10
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Re: Limiter

Postprzez mike217 » 1 wrz 2016, o 06:38

Żebyś się Ostry nie zdziwił...
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Limiter

Postprzez dzwonek » 1 wrz 2016, o 09:14

Pewnie chinole się nie zgodzą na zmianę. A widać po zeszłorocznej akcji mergowania klas, że mają dość ważny głos.
Dlatego się nie zgodzą, bo mają 20-30 % lepsze akusy od tego co idzie do sprzedaży. Wiem to z pierwszej ręki.
dzwonek
 
Posty: 108
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 17:59
Lokalizacja: Opalenica

Re: Limiter

Postprzez Grzesiek » 1 wrz 2016, o 09:37

3 sezony pływałem na akumulatorze, który dostałem od szefa Chińskiej kadry w Gent na MŚ i gdybym go nie utopił po raz kolejny, pewnie działał by dalej.
Na palcach rąk można policzyć osoby, które mają dostęp do takich akumulatorów.
Jedyna możliwość zrównania szans to wprowadzenie limiterów i ograniczenie energii.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Wyposażenie modeli i techniki budowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron