problem z chłodzeniem silnka 600!

Tutaj dyskutujemy o wyposażeniu stosowanym w modelach pływajacych RC i różnych uniwersalnych technikach stosowanych przy ich budowie.

Moderator: saradog

problem z chłodzeniem silnka 600!

Postprzez zazuPOL47 » 24 sie 2007, o 23:36

witam

niedawno pisałe mjak dobrać naped, wybrałem 600 i zabrałem sie za jej chłodzenie mam juz wszystko złozone... lecz podczas pływania zauwazyłe mze wogóle nie krązy woda w chłodzeniu... nie mam pojecia czego to jest wina, ale biore pod uwage kilka czynników:

1. za długa rurka doprowadzajaca
2. zbut duza pojemnośc chłodzenia na siulniku 600 (pedz wody nie ma siły jej wypchnać.
3. zbut mały otwór wprowadzajacy i wypływajacy (uzyłem wiertła 3,2mm)

zamieszczam fotki moze cos poradzicie, panowie specjaliści! :/

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
zazuPOL47
 
Posty: 112
Dołączył(a): 19 sie 2007, o 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez das_model » 25 sie 2007, o 07:41

Wydaje mi sięże rurka do chłodzenie powinna mieć optyfalnie fi.4mm.Ja we wszystkich modelach tak mam i jest git. Choć jest kilka sposobów na doprowadzenie wody ten twój powinien zdać egzamin.Ale z fotek nie wynika czy płaszcz wodny zrobiłeś prawidłowo i to on może chamować przepływ wody.Zdejmij płascz i sprubój na piechotę wtłoczyć wodę ustami lub strzykawką .Jak jest lekki opór-dobrze,jak jest ciężko-źle.
A tak na marginesie, to czy aby śruba jest odpowiednia (skok) do Twojego modelu......?
Bo to chyba "X" jest a powinna być z mniejszym skokiem.
ELEKTRYKI GÓRĄ!
das_model
 
Posty: 84
Dołączył(a): 18 maja 2006, o 17:32
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez mike217 » 25 sie 2007, o 09:10

Witaj ta rurka pod kadłubem to niezły hamulec... musisz ja maksymalnie obciąc bo optycznie wygąda na większą od steru,, szkoda żeby hamowała model. może układ jst niedrożny??
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez zazuPOL47 » 25 sie 2007, o 11:23

chyba faktycznie płaczsz jest zbyt duzy (zbyt pojemny) jak weźmie trochę wody to nie bedzie miałsiły jej wypchnać... chyba bede musiał wywalić to samorobne gów... i kupić spirale

co do sróby.. juz ostatni ktos mi zwrócił uwagę.. juz zamówiłem 30 z niskim skokiem
Avatar użytkownika
zazuPOL47
 
Posty: 112
Dołączył(a): 19 sie 2007, o 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez eugeniusz » 25 sie 2007, o 11:41

Witam
Zobacz na fotoserwis tam widać jak ma wygladać , i gdzie ma być rurka do chłodzenia, spirala na silnik też jest.
Ster i ośkę trzeba tak opiłować aby nie było oporów - fotoserwis .
Pozdrawiam
EPS TEAM
DOBRE jest wrogiem LEPSZEGO.
eugeniusz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 1 kwi 2005, o 13:02
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Maciej Kozłowsk » 25 sie 2007, o 16:52

Zgadzam sie z kolegami - twoja rurka pobierania wody jest zwykłym hamulcem. Jeżeli ją skrócisz i pochylisz w kierunku dziobu to juz zyskasz olbrzymią poprawe. Rurka pod katem 90 stopni nie bedzie zbyt efektywnie pobierac wody....
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez das_model » 26 sie 2007, o 07:08

Przepraszam że wtrącę nie na temat, pytanie do Maćka-czy planowane jest zamknęcie sezonu w michałowicach? Nie żebym chciał modele na kołek wieszać, ale na rozpoczęcie się nie wyrobiłem.(praca).
ELEKTRYKI GÓRĄ!
das_model
 
Posty: 84
Dołączył(a): 18 maja 2006, o 17:32
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez Maciej Kozłowsk » 26 sie 2007, o 16:18

das_model napisał(a):czy planowane jest zamknęcie sezonu w michałowicach?


Napewno będzie zamkniecie sezonu - formuła otwarta - towarzysko rekreacyjna
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wyposażenie modeli i techniki budowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron