I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Tutaj zamieszczamy informacje o wszelkich imprezach dotyczących modeli pływających RC.

Moderatorzy: saradog, AndrzejC

I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Postprzez Modelarstwo Okrętowe » 22 mar 2010, o 18:31

W dniach 2 - 4 lipca 2010, odbędzie się Gdyni I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA 2010. Miejscem wystawy będzie Klub Marynarki Wojennej “Riwiera” przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni, po drugiej stronie Skweru Kościuszki.
Organizatorem tej imprezy jest czasopismo MODELARSTWO OKRĘTOWE, przy olbrzymiej pomocy i współpracy Polskiej Marynarki Wojennej!

http://www.klubriwiera.mw.mil.pl/

Ma to być w założeniu coroczna wielka wystawa dorobku wszystkich modelarzy okrętowych. Chcemy rozmachem i ilością atrakcji stworzyć imprezę, o której będzie głośno na całym swiecie.
Zapraszam wszystkich Czytelników MODELARSTWA OKRĘTOWEGO i wszystkich modelarzy okrętowych.
Zapraszam tych co budują swe modele z plastiku, żywicy i kartonu. Zapraszam szkutników i modelarzy RC.
Nie ma znaczenia czy budujecie modele dobrze czy nie, lepiej czy gorzej. To nie będzie żaden konkurs lecz spotkanie modelarskiej braci. Będzie można poznać się nawzajem, porozmawiać i wymienić uwagi. Będzie można podejrzeć warsztat najlepszych. Już teraz mamy zapewnienie, że na wystawę przyjadą najlepsi polscy mikromodelarze, modelarze kartonowi i szkutnicy. Pojawią się goście zza granicy. Trwają rozmowy z modelarzami m. in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Czech.
Nie ma chyba lepszego miejsca w Polsce na tego typu imprezę tym bardziej, że jej oficjalne otwarcie odbędzie się na pokładzie ORP “Błyskawica”! Co więcej, aby jeszcze bardziej wszystkich zachęcić, w piątek 2 lipca wszyscy modelarze którzy wystawią swoje modele na wystawie, będą mogli wejść na pokład naszego okrętu podwodnego ORP “ORZEŁ"

W trakcie trwania imprezy odbędzie się dyskusja panelowa na temat integracji i zorganizowania się modelarzy okrętowych w Polsce. Dyskusję poprowadzi Andrzej Brożyna. Nie zabraknie także wieczornego (a może i nocnego) spotkania wszystkich przy “złocistym napoju” w marynarskiej tawernie.
Szczegółowy “rozkład dnia” wystawy poznacie w kolejnych numerach MODELARSTWA OKRĘTOWEGO i kolejnych postach.
Szykuje się wielkie wydarzenie i liczę na Wasze przybycie.

Sylwek Grabarczyk
Modelarstwo Okrętowe
 

Postprzez Modelarstwo Okrętowe » 29 cze 2010, o 11:52

BARDZO WAŻNA INFORMACJA !!!

Przed chwilą otrzymałem informację z 3 Flotylli Okrętów, iż nie jest nadal możliwe zwiedzanie ORP ORŁA. Okręt pomimo iż "fizycznie" zszedł ze stoczni, nadal jest remontowany przez stoczniowców i nie ma absolutnie możliwości wejścia na jego pokład (nawet ten zewnętrzny). W związku z tym zamiast ORŁA, do dyspozycji naszej będą udostępnione:

- dwa okręty podwodne typu KOBBEN
- jeden z okrętów rakietowych typu ORKAN
- jedna z korwet rakietowych typu TARANTUL
- jedna z fregat OHP.

Wejście do portu Oksywie o godz. 13. Do godz. 11.30 osoby które chcą wejść na w/w jednostki PMW muszą zdać model i zarejestrować sie u nas (na miejscu w "Riwierze").

Przepraszam za zamieszanie (nie z mojej winy, gdyż ORŁA miałem obiecanego jeszcze przez ś.p. adm. Karwetę) ale myślę, że nie wpłynie to na Waszą chęć przyjazdu na Shipreplikę.

Do zobaczenia juz za 3 dni.

Pzdr.
Sylwek Grabarczyk
Modelarstwo Okrętowe
 

Postprzez Miarka Mirosław » 9 lip 2010, o 21:24

Kolego Sylwku. :tuba
Pamiętam czasy gdy w Harcerskim Klubie Żeglarskim na spotkaniach Miłośników Mikromodeli 1:400 były modele i zainteresowani modelarze. Mineło wiele czasu i podobne spotkania zainicjowałeś w Klubie "Riviera" . Byłem bardzo ciekawy jak to wszystko wypadnie . Starałem się zjawić z modelem i odwiedzić okręty. Zależało mi na ORP Orzeł bo inne znam dokładnie. Sprawy służbowe w "Revellu zabrały mi czas z piątkowego spotkania , więc chciałem chociaż w sobotę zobaczyć kolegów których dawno nie widziałem :papa :piwo i modele okrętów które są moim hobby. Wpadłem na kilkanaście minut przed zakończeniem i zostałem zaskoczony . I to bardzo mile. :shock: :rog Tych około 80 modeli w różnych skalach to przecież więcej niż na Mistrzostwach Polski klas C . Atmosfera rozmów i koleżeńskiej przyjaźni dopełniała całości. W sumie było to bardzo ,potarzam bardzo dobrze przeprowadzona imprezka.
Sylwek . Gratulacje i do nastepnego spotkania . Zapewne będzie jeszcze lepsze . :papz :hop
PS. żeby tak na MP plastikowych w Kutnie było tyle modeli w klasach okrętowych.
Mirek M
Miarka Mirosław
 
Posty: 60
Dołączył(a): 16 kwi 2005, o 19:09
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Zawody i imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron