Przed sezonem 2018 - jesienny CKM

Tutaj zamieszczamy informacje o wszelkich imprezach dotyczących modeli pływających RC.

Moderatorzy: saradog, AndrzejC

Przed sezonem 2018 - jesienny CKM

Postprzez Grzesiek » 14 gru 2017, o 13:48

Mam takie proste pytanie do zarządu sekcji - czy informacje o ustaleniach na jesiennym CKM są ściśle tajne?
W niedzielę odbył się CKM, prawdopodobnie zatwierdzono na nim wysokość i warunki opłat za licencje oraz startowe na zawodach oraz "klepnięto" kalendarz imprez poszczególny sekcji.
Myślę, że te informacje interesują sporą część zawodników naszej sekcji, a może też potencjalnych nowych członków.
Poza tym chyba warto by przedstawić jakiś zarys biuletynu na 2018 rok.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przed sezonem 2018.

Postprzez ArturN » 17 gru 2017, o 11:47

Z moich informacji udzielonych mi telefonicznie przez Darka Pieczkę opłaty pozostają na poziomie zeszłorocznych, i licencji i opłat startowych.
pozdrawiam
Artur N
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole

Re: Przed sezonem 2018 - jesienny CKM

Postprzez Grzesiek » 17 gru 2017, o 17:39

Czyli rozumiem, że każdy ma zadzwonić i wtedy się dowie?
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przed sezonem 2018 - jesienny CKM

Postprzez wasiol » 18 gru 2017, o 09:00

Witam. Potwierdzam informację zamieszczone przez Artura N dotyczące wysokości opłat za licencje oraz startowych (organizacyjnych) obowiązujących na rok 2018. Z ważniejszych tematów które pojawiły się na posiedzeniu CKM :
- Ministerstwo Sportu i Turystyki odrzuciło wszystkie wnioski o nagrody dla medalistów z Mistrzostwa Świata 2017 składane przez ZG LOK ponieważ LOK Stowarzyszenie nie spełnia wymogów zapisów rozporządzenia ministra sportu.
- propozycja Prezesa LOK dot. założenia związku sportowego, którego LOK Stowarzyszenie będzie członkiem
- pomysł utworzenia konta w mediach społecznościowych wspólnego dla sekcji CKM
- starania NAVIGA o wpisanie do MKOL
- przedstawienie sprawozdań i kalendarzy imprez poszczególnych sekcji na rok 2018

Grzesiu jeśli interesuje Cię bardziej dokładna informacja z CKM to zawsze możesz zadzwonić numery telefonów znasz.
Krzysztof Wasik
KM Zawadzkie
wasiol
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 lut 2009, o 15:28
Lokalizacja: Zawadzkie

Re: Przed sezonem 2018 - jesienny CKM

Postprzez antmar » 18 gru 2017, o 10:10

Grzesiu jeśli interesuje Cię bardziej dokładna informacja z CKM to zawsze możesz zadzwonić numery telefonów znasz.
Sądzę, że Grzegorzowi nie chodzi o informacje telefoniczne a raczej o publikację protokołu z zebrania CKM i ewentualnie gdzie to zostanie zrobione.
antmar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 11:09

Re: Przed sezonem 2018 - jesienny CKM

Postprzez ArturN » 21 sty 2018, o 18:49

Wracając do wątku jesiennego CKM i sprawozdania.
Udało mi się pozyskać sprawozdanie złożone przez niepełny zarząd sekcji NS w osobie Barbary Pieczki - komandor sekcji, i Krzysztofa Wasika - vice komandora sekcji (niestety II vice komandor sekcji NS Marek Stala nie miał bladego pojęcia - co się w tym sprawozdaniu znajduje). Tutaj do wglądu pełen skan w pdf tego sprawozdania. http://modelarnia.e-opole.pl/temp/sprawckm2017.pdf. Publikuje to sprawozdanie z dwóch powodów:
1. To takie sprawozdanie powinno być jawne i moim zdaniem skonsultowane z całością zarządu sekcji a nie jego fragmentem.
2. Powód jest dużo poważniejszy bo w pierwszym akapicie tego sprawozdania jest zamieszczone zdanie "Z przykrością stwierdzić należy, że po raz drugi organizator zawodów stworzył taki regulamin, który uniemożliwił start wszystkim zainteresowanym zawodnikom. W tym miejscu na uwagę zasługuje fakt, że taka formuła zawodów została dopuszczona do kalendarza imprez przez Walne Zebranie członków sekcji na Mistrzostwach Polski w Blachowni w 2016 roku. ... Czyli członkowie sekcji swoje a zarząd swoje
A tera drobny komentarz od organizatora tych zawodów czyli ode mnie.
1. Te zawody od ponad 33 letniej karierze ( pierwsze zawody zorganizował - Marian Taborek (wtedy max liczba zawodników z jednej modelarnie wynosiła 4 osoby)) zawsze miały ograniczenie ilościowe. Spowodowane to było tym że zawody muszą się odbyć w jeden dzień w 8 do max 10 godzin ( z przygotowaniem i posprzątaniem basenu włącznie). Niestety 2 kluby na siłę wykorzystując do tego swoją pozycję w zarządzie sekcji próbują ten stan rzeczy zmienić, pomimo akceptacji wszystkich innych klubów. Mało tego w 2017 z jednego klubu wystartowało 6 zawodników, którzy nigdzie potem się nie pokazali w danym sezonie. Jestem ciekaw ilu w tym roku z tych 12 zawodników pokaże się na innych imprezach niż moja w Opolu.
2. Swego czasu w Rudzie Śląskiej były rozgrywane zawody również na basenie z okazji Barbórki na początku grudnia. Naprawdę nie widzę problemu by takie zawody się mogły znów odbywać i spełniać wszystkie wymogi części zarządu czy nawet poszczególnych klubów, zorganizujcie a ja chętnie przyjadę wystartuję i jak sprawdzą się wasze życzenia i będą one akceptowane przez ogół startujących na moich zawodach zawodników, to poważnie rozważe ich wprowadzenie.
3. Uważam za szczyt nietaktu (może nawet chamstwa) narzucanie organizatorowi na siłę swojej woli przez klub czy część zarządu wbrew członkom sekcji. Trąci to totalną pychą i arogancją, w stosunku do członków sekcji.
4. Nie widzę powodów żeby z powodu megalomani paru osób większość zawodników nie mogła wystartować 3 pełnych zgodnych z regulaminem zawodów kolejek. Bo to jest po prostu czysty egoizm.
Co do reszty sprawozdania niech inni członkowie sekcji sami sobie wyrobią zdanie.
Z poważaniem
Artur Napiórkowski - jeden z organizatorów zawodów na basenie w Opolu.
P.S
Jak się komuś uda spełnić "oderwanie od rzeczywistości" Darka Pieczki o dwudniowych zawodach na basenie i to zda egzamin sam osobiście publicznie złoże mu gratulacje i pochyle głowę z szacunkiem że tego dokonał.
Ostatnio edytowano 22 sty 2018, o 18:25 przez ArturN, łącznie edytowano 1 raz
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole

Re: Przed sezonem 2018 - jesienny CKM

Postprzez Grzesiek » 21 sty 2018, o 20:57

Też sobie przeczytałem to sprawozdanie i nasuwają mi się dwie rzeczy:
1. Podobnie jak Arturowi - co ma CKM do zawodów w Opolu? Odpowiedź jest jedna - całe g... Są to zawody nie pucharowe, wyniki z nich nie liczą się w żadnych rankingach, więc pisanie o nich w sposób negatywny w rocznym sprawozdaniu jest, grzecznie mówiąc, dużym nietaktem. Przy takich zawodach jedynym prawem jakie istnieje, jest prawo organizatora i nikogo więcej. A jak się to komuś nie podoba, drzwi wyjściowe są zawsze otwarte.
2. W sprawozdaniu jest napisana nieprawda, a dotyczy ona tematu protestów. Został złożony protest na zawodach i to na Mistrzostwach Świata w Ornecie, złożyła go nasza ekipa, sprawa dotyczyła dopuszczenia modelu do klasy, w której w/g przepisów nie powinien wystartować. Nasz polski sędzia, Michał Daranowski, w tym przypadku zadziałał na szkodę naszej ekipy, wyprosił wycofanie protestu a potem i tak rzeczony model w klasie wystartował, zdobywając złoty medal :( W ten sposób jeden medal przeleciał nam koło nosa.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przed sezonem 2018 - jesienny CKM

Postprzez marek961 » 22 sty 2018, o 22:27

Wywołany do tablicy w zupełności zgadzam się z wypowiedzią Grzegorz i Artura dotyczącej zawodów w Oplu. Na Walnym Zebraniu Sekcji temat był szeroko omówiony i zamknięty.Dzięki Osobom które chcą organizować zawody istnieje sekcja i CKM, a stawianie ich w takim świetle jest manipulacją.Samo sprawozdanie dla CKM jest ładnym opowiadaniem zwierającym ilość rozegranych zawodów. Jaka była frekwencja z podziałem na wiek i kategorie?.Jakie uczestniczą kluby w rywalizacji co stanowi o naszej sile?. Ilość zrzeszonych klubów z działającymi osobami w roku sprawozdawczym?. Być może CKM-u i LOK to nie interesuje. Odnoszę wrażenie ,że modelarze są im zbędni.
marek961
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 22:41
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Zawody i imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron