Wodnosamoloty w Skarżysku Kamiennej

Tutaj dyskutujemy o modelach dowolnej konstrukcji i przeznaczeniu do zabawy i rekreacji :o)

Moderator: saradog

Postprzez Bryska Andrzej » 9 paź 2010, o 10:29

Dla tych, którzy nie mogą doczekać się filmów ze Skarżyska z latającą Cataliną :

http://www.youtube.com/user/TelewizjaEl ... PBroje8zFM

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Bryska Andrzej
 
Posty: 211
Dołączył(a): 21 cze 2005, o 08:28
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Grzesiek » 9 paź 2010, o 10:51

Już wczoraj widziałem ten film, bo Krzysiek podesłał mi link :mrgreen: Zgadam się, że jest to najpiękniejszy wodnosamolot wszechczasów a na mojej liście rankingowej za raz za nim jest SeaStar :-D


PS. Pozwoliłem sobie Andrzeju podzielić ten post na dwa różne tamty, bo tak będzie sęsowniej..
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grzesiek » 9 paź 2010, o 11:04

A może ktoś jeszcze pochawli się zdjęciami z tej wodnosamolotowej imprezy. Wiem, że kilka osób miało tam aparaty.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bryska Andrzej » 9 paź 2010, o 11:12

Aparaty mieli wszyscy, było nawet filmowanie przez Arnolda z powietrza, jednak ciągle musimy czekać :-(
Avatar użytkownika
Bryska Andrzej
 
Posty: 211
Dołączył(a): 21 cze 2005, o 08:28
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez -St.Marek- » 10 paź 2010, o 10:03

Witam
Pokazany przez Andrzeja model Cataliny no faktycznie jest bardzo starannie wykonany. Swego czasu po powrocie do modelarstwa- Po DŁUUUUGIM czasie, miałem zamiar zbudować Catalinę. Temat poległ na planach, co nie znaczy że w wolnych chwilach wrócę do tego tematu, aczkolwiek
jeśli podejmę się budowy tego na prawdę bardzo ładnego wodnosamolotu to będzie wersja z bocznymi gondolami- wersja wojskowa OA-10A. Krzysiek wykonał bardzo, bardzo ładny model :git
A i też chwała mu za to że wykonał go od podstaw ( bo takie jest prawdziwe modelarstwo ) a nie kupował w sklepach, albo na jakichś Chińskich ,,bazarach".
Pozdrawiamy
Marek&Wojtek
Nasz Blog
http://marekwojtek-models.blogspot.com/
Avatar użytkownika
-St.Marek-
 
Posty: 115
Dołączył(a): 8 maja 2010, o 18:48
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez Grzesiek » 10 paź 2010, o 10:45

Gdy zobaczyłem w 1988 model Cataliny Pana Podgórskiego zakochałem się w tym samolocie i postanowiłem zbudować kiedyś jego duży model. Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu wersja PBY-5A:

Obrazek

Oczywiście model będzie miał napęd elektryczny i działające podwozie kołowe :git Ale kiedy powstanie? Mam nadzieję, że jeszcze w tym życiu :mrgreen:
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ArturN » 10 paź 2010, o 12:54

Grzesiu z pełna mechanizacją podwozia i do tego jeszcze szczelna by mógł wodować. Życzę baaardzo dłuuugiego życia tobie i sobie bo też bym to chętnie obaczył. ;)
Pozdrawiam
Artur N
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole

Postprzez Grzesiek » 10 paź 2010, o 21:56

Arturze orginał tak miał więc i model może, a że może napewno to kiedyś widziałem na YT filmik takiego modelu Cataliny co to zjechał z rampy do wody, "podkulił nózki" i poleciał. Jak go znajdę to podrzucę link.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ArturN » 10 paź 2010, o 21:58

Grzesiu człowiek stworzył człowiek odtworzyć może :P. Ale przyznasz że wyzwanie jest spore. ;). Chętnie obejrzę taki filmik :)
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole

Postprzez Grzesiek » 10 paź 2010, o 22:04

Cwacyk jest w tym, że koła podwozia głownego i klapy przednieg nie uszczelniają komory podwoziowej, ta nadal jest zalewana wodą nawet po schowaniu podwozia a woda się z niej wylewa odpowiednimi otworami jak samolot/model wystartuje :cool:
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krzysiek S. » 12 paź 2010, o 20:04

http://www.youtube.com/watch?v=XlFOERP2Wjo To są filmiki ze Skarżyska. W tej chwili pracuję także nad "oczami" Cataliny, bo do Skarżyska się nie wyrobiłem.
Krzysiek S.
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 kwi 2009, o 17:25
Lokalizacja: Ełk

Postprzez Grzesiek » 12 paź 2010, o 21:06

W pierwszej chwili jak zobaczyłem start Twojej Cataliny to myslalem, że wstawiłeś dodatkowy generator dźwięku - ten pociąg w tle nieźle się wkomponował :-D
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Modele dowolne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron