Green Baron czyli 3płat z depronu.

Tutaj dyskutujemy o modelach dowolnej konstrukcji i przeznaczeniu do zabawy i rekreacji :o)

Moderator: saradog

Green Baron czyli 3płat z depronu.

Postprzez Grzesiek » 1 lis 2011, o 21:33

Zachciało mi się ostatnio polatać czymś nowym, poza tym mój Tarpan jest chwilowo nielotem po gwałtownym spotkaniu z lasem (tak, tak to nie było jedno drzewo a cały las :mrgreen: ) A że mama zawsze powtarzała: lataj synku nisko i powoli, więc padło na slowflyer’a. Na zawodach w Skarżysku widziałem fajny samolocik więc postanowiłem sobie taki sam zbudować. Jego plany ukazały się w RC Przeglądzie Modelarskim 2/2008.
Najpierw powstały szablony z kartonu:

Obrazek

i chwilę potem miałem już wszystkie elementy z depronu (biały 5mm, zielony 3mm gładki)

Obrazek

Potem już tylko sklejanie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i w efekcie powstało coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Waga przed zamontowaniem wyposażenia to 95 g.
A całość już po pierwszy locie wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu kilka szczegółów konstrukcyjnych i wyposażenia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model gotowy do lotu waży 229g i jest to trochę za ciężko, powinno być w granicach 180-190. Ale i tak lata fantastycznie, choć przy tej wadze i tym wyposażeniu nie można zrobić zawisu, brakuje jakieś 30-40g ciągu :cry: Wymienię kilka elementów na lżejsze i powinno pomóc, poza tym jest jeszcze z czego odchudzić - skrócić kable, zrobić lżejsze popychacze. Dziś trochę wiało więc była walka. Ten model to ewidentnie fruwadło na całkowicie bezwietrzną pogodę ewentualnie na halę.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mieciu » 1 lis 2011, o 21:45

Grzesiek, jak chcesz to mam 460mAh nano techy 3s zupełnie nieużywany.
Wpadaj czasem do białego... dawno sie nie pokazywales.

Ja przez zimę też nie będę próżnował... Będzie to latało na takim silniku i takim śmigiełku :cool:.
Po małej burzy mózgów z Ryśkiem chyba wymyśliliśmy ciekawą nową metodę laminowania rdzeni - bez żadnych form może się uda uzyskać 'lustereczko'
Dopracowałem też szablony do MH32 i teraz już 1m połóweczki wychodzą idealnie.
Szpachlówka moim przyjacielem :twisted:
Avatar użytkownika
Mieciu
 
Posty: 391
Dołączył(a): 30 sty 2009, o 02:25
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Grzesiek » 1 lis 2011, o 21:55

A ile waży ten akus?
Do Białego wpadam ale na krótko i w tygodniu. Będę na weekend z 11 to może polatamy, jak będzie odpowiednia pogoda.
Przy laminowaniu skrzydeł 'lustereczko' to nie wszystko, trzeba jeszcze zachować geometrię profilu :cool:
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Modele dowolne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron