Łódka zanętowa - naprawa

Tutaj dyskutujemy o modelach dowolnej konstrukcji i przeznaczeniu do zabawy i rekreacji :o)

Moderator: saradog

Łódka zanętowa - naprawa

Postprzez Xeo » 11 sie 2014, o 16:15

Witam,

Jakiś czas temu dzięki uprzejmości jednego z kolegów z zaprzyjaźnionego forum trafiła do mnie uszkodzona łódka zanętowa.
Obrazek
Jako że nie ma na niej żadnych oznaczeń zacząłem szukać w sieci informacji o niej.
po zdjęciach samej łódki i aparatury namierzyłem że jest to coś takiego http://www.buychina.com/items/catamaran ... yxunqsjnin tylko z innymi akumulatorami (zapewne jakiś starszy model).

Wstępnie myślałem że "bebechy" będą do wyrzucenia co mnie straszeni bolało ponieważ jest ona wyposażona w echosondę i gps. Po dogłębnej analizie i sprawdzeniu podzespołów oraz konfiguracji łódka zaczęła działać. :hip:

Jednakże aby nie było tak super okazało się że nie działa jedna z zapadek do zrzutu zanęty oraz przynęty a także brakuje rączki, pokryw do zabezpieczenia zasilania, korków zabezpieczających bliżej niezidentyfikowane gniazdo oraz wszelkich uszczelek oraz śrubek.

Zacząłem dorabiać rączkę do przenoszenia (na zielono), która będzie ze sklejki + później zalaminowana i na stałe przykręcona do łódki.
Obrazek
Jednakże pozostało jeszcze trochę do zrobienia przy niej zanim ją zwoduję w związku z czym mam do Was kilka pytań:
1. Czy znacie kogoś (najlepiej z warszawy lub okolic) kto może podjąć się naprawy elektroniki, czyli niedziałającej burty do zrzutu zanęty oraz przynęty?
2. Czy macie jakiś pomysł na wykonanie pokryw zabezpieczających zasilanie? Zastanawiałem się nad wykonaniem ich z laminatu tylko nie do końca wiem jak wykonać formę pod to :/
3. Czy zrobienie uszczelek kadłuba z silikonu będzie dobrym pomysłem?
TGY 9X
Moja flota → Bixler 2 | Biedrona v929 | ESA Jak-3, Drongo - czeka na oblot
W planach → Airboat, Hydrofoam 2.0 + kilka innych koncepcji
Avatar użytkownika
Xeo
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lip 2014, o 09:14
Lokalizacja: Warszawa

Powrót do Modele dowolne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron