Katamaran na Wiatr....

Tutaj dyskutujemy o modelach dowolnej konstrukcji i przeznaczeniu do zabawy i rekreacji :o)

Moderator: saradog

Katamaran na Wiatr....

Postprzez Wasp » 22 kwi 2007, o 04:32

Jakoś tak wyszło, to co miało latać to lata (właściwie się naprawia bo się rozbiło to i owo). Czołg popływał jak czołg więc zacząłem trochę z innej beczki. Zabrałem się za Tornado. Plany są z angielskiej strony, właściwie tylko kadłuba ale z resztą też powinienem dać sobie radę.
Do mojej "stoczni" zawitał dwukadłubowiec Tornado:
-długość kadłuba 1200 mm z lekkim okładem
-rozstaw kadłubów od osi wzdłużnej około 950mm
-wysokość od pokładu będzie około 2000 mm
-wysokość całości 2380mm
W dniu dzisiejszym wykonałem tyle:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sory za bałagan i jakość zdjęć.
Avatar użytkownika
Wasp
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sty 2006, o 15:14
Lokalizacja: Józefów k/Błonia

Postprzez Grzesiek » 22 kwi 2007, o 14:26

Zapowiada się ciekawy model :-D Pytanie czy będą dodatkowe płetwy mieczowe z balastem, bo przy tych wymiarach (szerokość 950, wysokość od pokładu 2000) to raczej będzie model na słabe wiatry. Wstaw, jesli możesz jakiś rzut ogólny modelu.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wasp » 22 kwi 2007, o 15:41

Oczywiście obydwa kadłuby są a raczej będą wyposażone w balasty mieczowe musze tylko mniej więcej policzyć (nie wiem jeszcze jak) jaki ciężar tam będzie..... Ogólny rzut modelu i w ogóle sporo o nim jest na stronie www.flymodels.co.uk
Avatar użytkownika
Wasp
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sty 2006, o 15:14
Lokalizacja: Józefów k/Błonia

Postprzez sokolpol55 » 6 maja 2007, o 22:21

tylko nie rob za duzych tych balastow bo wtedy nie bedzie stawal na 1 plywak i nie bedzie taki szybki a trimarany sa lepsze bo sie nie przewracaja tak latwo ale katamarana nie widzialem jeszcze wiec moze byc ciekawe ojciec mi mowil ze kiedys mial i to nie bylo za fajne bo sie dcizezko zwroty robilo a jak chcesz tym sterowac jakas winda do zadgli i serwo i winda an rolce czy na ramieniu ja sie bawei w zwykle modele f-5 klasy E,M i 10 wiec w tym moge ci troszke pomoc bo sie wmiare znam pozdro :mrgreen:
sokolpol55
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2007, o 23:33
Lokalizacja: Wągrowiec


Powrót do Modele dowolne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości