Kupno pierwszej motorówki - czym się kierować?

Tutaj dyskutujemy o modelach dowolnej konstrukcji i przeznaczeniu do zabawy i rekreacji :o)

Moderator: saradog

Kupno pierwszej motorówki - czym się kierować?

Postprzez Sobiech1 » 17 sie 2007, o 21:48

Witam serdecznie. Z góry wybaczcie za tak mało profi temat, ale jestem zainteresowany kupnem motorówki RC... a w zasadzie to nic o tym nie wiem:)

Jej przeznaczeniem miałby być 600[m2] zbiornik wodny - czyli zdecydowanie rekreacyjnie.
Oczywiście pierwszym źródłem, który mi wpadł do głowy jest allegro.
Łódka miałaby być najlepiej do 200zł... Kwota pewnie śmieszna, ale jedynym wymaganiem jest by posłużyła jak najdłużej i przynosiła jak najwięcej radości...

Forum to zostało mi polecone na innych stronach i liczę, że nie na próżno.
Proszę pomóżcie mi coś wybrać, gdzie kupić lub na co zwracać uwagę jeśli miałbym sam wybrać ...
Sobiech1
 

Postprzez AndrzejC » 18 sie 2007, o 21:45

Takie rzeczy to tylko w ERZE ;oko Albo chcesz sobie kupic zabawkę dla synka :wink: albo niestety musisz zainwestować. To o czym myslisz kupisz w kazdym większym supermarkecie. Pobawisz się chwilę dopuki sie nie popsuje a potem wywalisz to do śmieci bo nie będzie co naprawiać! I to bedzie koniec przygody z modelarstwem. Modelarstwo , Kolego to nie jest zabawa. To jest coś o wiele większego niż myślisz. Udaj się do dobrego sklepu modelarskiego, pogadaj z róznymi ludżmi na forach i w realu i wybierz sobie dziedzinę która Cię interesuje. I wedy kup sobie to co będzie Ci potrzebne. Obawiam się jednak,że 200 zł to będzie stanowczo za mało! Niestety! Ale jeżeli zaplacisz tzw "frycowe" to bedziesz miał piękne hobby lub (może) zaczniesz się ścigać! Czego Ci zyczę z serca. Ze swojej strony polecam "spaliniaki" bo bez dymu nie ma zabawy :lol: :hop
Pozdrawiam A.C.
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Grzesiek » 19 sie 2007, o 17:16

AndrzejC napisał(a):Ze swojej strony polecam "spaliniaki" bo bez dymu nie ma zabawy :lol: :hop


Jest zabawa Andrzeju :rog i to wcale nie mniejsza niż przy "śmierdzielach" :hip:

Ale to co napisałeć wcześniej to jest prawda. Albo zabwka z allegro albo przyzwoity model pływający RC. Bez wydatku kilkuset złotych (powyzej 500) na początku będzie trudno, tym bardziej jeśli zaczyna się od zera posiadanego sprzętu.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marian » 20 sie 2007, o 13:53

Witam
A może coś takiego Atlantio 059 - http://cgi.ebay.de/Ferngesteuerte-Model ... dZViewItem
jeżeli wymienisz akumulator na lepszy i większy będzie super model do stawiku a z czasem można wymienić i aparaturę oraz silnik. Można też dostać inna wersje tego modelu z dwona silnikami typu 380 ale tej wersji nie polecam. :roll:
Pozdrawiam,
Marian Wyrzykowski
POL - 777
PL - 10/A/OS M, NS, FSR
Marian
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lut 2005, o 09:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez AndrzejC » 20 sie 2007, o 22:01

Grzesiu, puść sobie porządnego FSR-ka w najlepszym towarzystwie, pościgaj sie z Nimi jak równy z równym, wygraj wyscig i wtedy pogadamy :P ! Chlopie , gwarantuję Ci ,że wsiakniesz na amen ;oko Ja nic nie mam do elektryków ale jakoś( wg mnie ) nie ma w nich adrenalinki, a poza tym za krótko się plywa :lol:. I jaka frajda jest w tych motorkach! rasować można :smile: I kombinować :smile: No i ten zapach Nie ma lepszego zapachu jak spalinki z naszych motorków :spc Każdy FSRowiec Ci to powie :rog :mhip
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Grzesiek » 20 sie 2007, o 22:21

Andrzeju, popełniłem kiedyś FSR'ka 3,5 i trochę nim popływałem - co prawda nie na zawodach. Poza tym trochę latałem kiedyś spalinką. Ale jak spróbowałem napędu elektrycznego, to stwierdziłem, że to jest to :rog i nikt mnie nie przekona żeby wrócić do napędu spalinowego w jakimkolwiek modelu :glu
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez eugeniusz » 21 sie 2007, o 09:19

Witam
Bardzo lubię te pogaduchy :mrgreen: , ale tej snieżnej kuli pod nazwa elektryka chyba nikt już nie zatrzyma, coraz więcej jest klas elektro a ubywa spalin.
Kolega Sobiech1 powinien podejśc do tematu w ten sposób że za 200 PLN można owszem kupić model kompletny, który pływa, ale jest to inwestycja nieekonomiczna, gdyż w razie zepsucia nic z niego nie zostaje do dalszych konstrukcji i zastosowań.
Lepiej jest kupić aparaturę za 150-200 PLN profesjonalną, używaną która nam może posłużyć do każdego typu modelu niż wydawać na zabawkę- zawsze można ją jeszcze odsprzedać w razie starcenia zainteresowania, tamtej nie.
Na taki akwen i początek może być model ECO 400 z powodu ceny głównie.
Koszty to: kadłub-90PLN, aku- 70 ,silnik-30,regulator 50,śruba,sprzęgło wał -30 a reszta to przyjemna praca.
Taki modelik sprawi wiele frajdy z budowy i pływania, można wszystko naprawić w razie awarii w zestawach raczej nie.
Pozdrawiam
EPS TEAM
DOBRE jest wrogiem LEPSZEGO.
eugeniusz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 1 kwi 2005, o 13:02
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Alwonzinio » 29 sie 2007, o 15:50

ehhe
Witajcie jestem nowy niechcia bym sie wtraca i widze ze temat staey ale widze ze wy sie nanapedzie nieznaci;]
Ludzi Elektryki przy spaliniakach wymiekaja jestem dobry modelarzem jedzącym modelami samochodów rc. Silnik Beszcotkowy naprzykałd mamba max który krcei 60 000 obr/min i ma moc 1000Watt to taka spalinak wymieka jedyne co ma fajen to jze jest na paliw bo w osigac zawsze bedzie gorsz OWIELE :hip: :papa
POZDR
Alwonzinio
 

Postprzez luk_szc » 29 sie 2007, o 18:58

Takie gadanie , że ten napęd lub inny jest gorszy czy lepszy jest herezją - każdy z nich ma swoje zalety i wady .
Spalinki - śmierdzą , huczą i nie wszędzie można nimi pływać . Większość jezior ma strefy ciszy i na nich sobie spalinką nie pośmiga - no nie są "ekologiczne" (co po niektórym to nie przeszkadza) lecz osiągi , moce są większe .
Elektyki - dość drogie w utrzymaniu , cichsze , (osiągi "porównywalne") i prawie wszędzie można nimi popływać , nie śmierdzą (najwyżej czasami po spaleniu czegoś ) i nie kopcą .
luk_szc
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 sie 2006, o 22:15
Lokalizacja: Wawa

Postprzez ArturN » 29 sie 2007, o 19:19

luk_szc jak to nie kopca !!!!! otworzyles kiedys model w ktorym sie spalil silnik albo niedaj boze regiel ?? takiej kupy dymu to nawet spalina nie wyprodukuje :). No a pozatym poszukaj tutaj fotek paru modeli elektrycznych co poszly lekko zdymem :)
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole

Postprzez luk_szc » 29 sie 2007, o 20:53

W taki mniej dramatyczny sposób to opisałem "nie śmierdzą (najwyżej czasami po spaleniu czegoś )" . No i nie jest to non stop jak pływa :)
Spalony silnik i regler mam już za sobą :)
luk_szc
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 sie 2006, o 22:15
Lokalizacja: Wawa

Postprzez das_model » 29 sie 2007, o 22:24

Alwonzinio napisał(a): Elektryki przy spaliniakach wymiekaja

A potem piszesz że przy np.mambie jest na odwrót..................nie kumam..........
ELEKTRYKI GÓRĄ!
das_model
 
Posty: 84
Dołączył(a): 18 maja 2006, o 17:32
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez Wacław Zięcina » 30 sie 2007, o 13:31

do kolegi Sobiech 1 - w sprawie modelu " motorówki " RC polecam kontakt z modelarzami z Piotrkowa T. z kol. Markiem F. lub Sławkiem H. - mają doświadczenie i modele.Gdy będziesz zainteresowany podam kontakt z nimi.

Pozdrawiam - Wacław
Wacław Zięcina
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 kwi 2005, o 12:02


Powrót do Modele dowolne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość