sterowanie katamaranem

Tutaj dyskutujemy o modelach dowolnej konstrukcji i przeznaczeniu do zabawy i rekreacji :o)

Moderator: saradog

sterowanie katamaranem

Postprzez kormoran » 7 paź 2007, o 11:24

chcialbym aby ktos opisal jak w praktyce rozwiazac /polaczyc potrzebne elementy/sterowanie katamaranu za pomoca dwoch silnikow.Funkcje potrzebne to przod, tyl,prawo, lewo .Interesuja mnie wszystkie szczegoly np czy moge to sterowanie zrobic na jednym drazku aparatury Jestem laikiem ale mam ambitne plany i mysle zewasze odpowiedzi pomoga mi je zrealizowac
kormoran
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 07:22
Lokalizacja: myslowice

Postprzez Adam » 7 paź 2007, o 14:20

Też Witam,
jezeli jestes laikiem to odradzam ci od tego wariantu sterowania! Pozatym widziales juz motorowki do tylu jezdzic? Jezeli tak to z kad pochodzisz? Chetnie to bym zobaczyl na zywo....jeszcze nigdy nie widzialem Live jak sie ludka topi....

Jezeli masz kolegi elektronika to zapytaj sie czy moze ci takie cos zrealizowac, pozatym na alegro jest duzo ZABAWEK ktore taki elektroniczny modul maja zabudowany...ale jak wspomniales jestes ambitnym modelarzem a nie dzieckiem ktore buduje zabawki :wink:

Inny ambitny modelarz zabudowal by do kata jeden motor i byl by szybszy jak inny na dwoch!

Ps. Jako twoj pierwszy post to to nie jest za milo zaraz pytac bez przedstawienia sie........ :idea:
Pozdrawiam Adam

www.thecrazyraceteam.de
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 420
Dołączył(a): 15 gru 2005, o 20:59
Lokalizacja: kiedys Ruda Sląska

Postprzez kormoran » 7 paź 2007, o 16:13

WITAM ADAMIE.Liczylem na konstruktywna odpowiedz a nie wywody twjej natury .Otoz w sklepie kupisz wszystko-to raz ,dwa nie napisalem ze chodzi mi o szybkosc,trzy kazdy laik wie ze motorowki lodzie napedzane silnikami nawet w realu maja naped dwukierunkowy-patrz silniki przyczepne do lodzi.Jezeli chodzilo by mi o szybki slizgacz to napisalbym w innej rubryce.Bez obrazy pozdrawiam!
kormoran
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 07:22
Lokalizacja: myslowice

Postprzez Marian » 8 paź 2007, o 09:33

Witam
Sterownie można zrealizować wykorzystując 2 kanały (mogą być na jednym drążku). Potrzebne elementy to 1 serwo + 1 regulator jeżeli chcemy mieć sterowanie prędkością (regulator musi dać radę obsłużyć 2 silniki) 2 przełączniki, wersja tańsza to 2 serwa i 2-6 przełączników. Można to rozbudowywać o dodatkowy regulator czy wersje aparatury z mikserami. Ale można to wykonać przy pomocy najprostszej aparatury gdzie ruchy drążków odpowiadają ruchom modelu.
Pozdrawiam,
Marian Wyrzykowski
POL - 777
PL - 10/A/OS M, NS, FSR
Marian
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lut 2005, o 09:39
Lokalizacja: Biała Podlaska


Powrót do Modele dowolne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość