mini ECO std - pływamy czy nie?

Tutaj informujemy o zmianiach w przepisach i zasadach w przyznawaniu licencji LOK

Moderatorzy: saradog, AndrzejC

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez mike217 » 12 lis 2015, o 18:09

Dlatego napisałem Dzwonek abyś to pytanie zadał na oficjalnej stronie Sekcji M. Tam zaglądają ludzie odpowiedzialni za podział zawodników w Polsce oraz za cały ten burdel jaki teraz mamy. Też osobiście bardzo mało mnie interesuję co ktoś sobie o mnie pomyśli i jakie złowrogie odpowiedzi mi wyślę. Na zawodach Grupy Elektro, jeśli tylko będą chętni puścimy każdą klasę jaką sobie wymyślimy. Nam chodzi o zabawę a nie chore ambicje i wywyższanie się. Sędziujemy też fair play bo mamy dobrych sędziów z międzynarodową praktyką. Mogę powiedzieć tylko że są wizję na 3 imprezy za rok i już teraz na nie w imieniu organizatorów zapraszam.
Michał Hoffa
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez antmar » 12 lis 2015, o 18:09

Oficjalna polska propozycja skierowana do Naviga 18 lipca 2015 r.
Załączniki
polish proposal to naviga eng.pdf
(344.87 KiB) Pobrane 404 razy
antmar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 11:09

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez wapniaki » 12 lis 2015, o 19:41

Przeczytałem i się załamałem.

Pół godziny tłumaczyłem na zebraniu , że to bez sensu.

Polak to jednak takie porypane stworzenie, które musi być świętsze od pap...
wapniaki
 
Posty: 182
Dołączył(a): 11 lip 2005, o 16:47
Lokalizacja: Toruń

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez a.kachnowicz » 12 lis 2015, o 19:56

Wapniaki ci co to wysłali i przyklepali wiedzą lepiej co dla nas i dla rozwoju tej dziedziny modelarstwa najlepsze i nie są w tym wypadku ważne jakiekolwiek argumenty.Jak mawia mój znajomek ,,mam dwie rency i obydwie mi opadają" Jedyne czego się dorobimy to miano rozrabiaczy.Szczerze mówiąc powoli mam tego dosyć i zastanawiam się nad sensem tego wszystkiego.
Andrzej Kachnowicz
a.kachnowicz
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 lut 2007, o 09:03
Lokalizacja: K.Kożle

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez dzwonek » 12 lis 2015, o 21:30

Czytałem to wcześniej ale nie sądziłem, że NAVIGA to przyklepie. Tym bardziej, że chodziły pogłoski, że to nie ma szans przejścia.

PS. Właśnie złożyłem Eco standard hehe. Zakupiłem cały sprzęt :) Zajebiste uczucie. polecam!! W każdym razie jutro pływam :) Pogoda jest miodzio :) Jedyne co mnie pociesza. Pozdrawiam wszystkich maniaków :)
dzwonek
 
Posty: 108
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 17:59
Lokalizacja: Opalenica

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez mike217 » 12 lis 2015, o 22:04

Cóż to jest pokłosie tego co zaczęło się w Tucholi w roku 2013...Za kilka lat sekcja będzie prywatnym folwarkiem kilku osób i wszystkim się to czknie..
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez Maciej Kozłowsk » 13 lis 2015, o 12:01

Wydaje mi się, że jest to jeden z lepszych momentów by zaprosić wszystkich chętnych do zdrowej rywalizacji i miłych spotkań modelarskich na sezon 2016.

Robimy to co przynosi i daje nam satysfakcję.
Robimy to co lubimy i to co chcemy robić.
Z zdroworozsądkowy sposób ustalamy zasady i się ich trzymamy.

W sezonie 2016 planowane są już na dzień dzisiejszy 3 imprezy krajowe. Zwyczajowo pewnie wielu z nas pojedzie do Neustrelitz. A jeżeli jest ktoś chętny do organizacji jeszcze jakiegoś spotkania - zapraszamy. Deklaruję wsparcie i pomoc przy organizacji i w przeprowadzeniu imprezy.

Wiem, że temat nie ten ale wykorzystuję okazję do przekazania wszystkich chętnym - klasy mogą zostać rozegrane w naszym cyklu zawodów bo jest NASZ.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez antmar » 20 lis 2015, o 22:44

Informacja na stronie;
http://www.sekcem.cz/

17.11.2015 - Generální zasedání Naviga dne 7.11.2015 schválilo rozhodnutí technického meetingu z letošního MS v polském Kedzierzyn-Kozle (nejdůležitější body):
- zrušení tříd mini ECO standard, ECO standard,
- sloučení F1E-1kg a F1E+1kg,
- transponder může být kdekoli v lodi,
- změna bude platná od 01/01/2016

Dále bylo na zasedání oznámeno, že třídy F1-V 3.5cc,7.5cc,15cc JUN a F1-V 7.5 SEN byly ve 3 po sobě jdoucích MS nedostatečně obsazené a tudíž de facto vypadly ze seznamu vypisovaných tříd.

mini ECO standard a ECO standard - bude se nadále jezdit na národní úrovni
mini - ve verzi se střídavým motorem (jak bylo letos testováno na moravském poháru a na poslední veřejné soutěži v Náchodě)
ECO 10 - pravidla beze změny (reprezentanti - lodě zatím nevyhazujte, můžou se vám ještě hodit)

F1E - kdo chcete jezdit rychlíky tak, max. voltage zůstává 43V, váha baterek max 1400g, jediná změna je, že se nerozlišuje váha lodě do kila a přes kilo.

17.11.2015 - Walne Zgromadzenie Nawigacja na 07.11.2015 zatwierdziła decyzję posiedzenia technicznego tegorocznych Mistrzostw Świata w Polsce Kędzierzynie-Koźlu (najwięcej punktów):
- zniesienie klas Standard Standard Mini ECO ECO
- z F1E-1kg i nie F1E + 1 kg;
- Transponder To może być w dowolnym miejscu na statku
- zmiana będzie obowiązywać od 01.01.2016
został również ogłoszony na posiedzeniu, że klasa F1-V 3.5cc, 7.5cc, czerwiec 15c i F1-V 7.5 SEN były 3 kolejne MS niedostatecznie zajęte a więc de facto spadła z listy ogłoszonej przez klasy.
standardem mini ECO i standard ECO - nadal będzie działać na krajowym poziomie
mini - wersja z silnikiem bezszczotkowym (jak testowany w tym roku Morawski Cup i ostatni konkurs publiczny w Nachod)
ECO 10 - Zasady bez zmian (przedstawiciele - statki do tej pory nie rzucać, nadal można wyrzucić)
F1E - którzy chcą jeździć szybkie pociągi, więc max napięcia pozostaje 43V, waga baterii do 1400 gramów, jedyną zmianą jest to, że nie dyskryminuje statki skalę do funta i ponad kilogram..
antmar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 11:09

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez a.kachnowicz » 21 lis 2015, o 16:50

Czesi są konsekwentni u nich klasa eko standard chyba przetrwa u nas raczej nie ma na to szans skoro rozgrywanie tej klasy było takie kłopotliwe dla organizatorów zawodów że zdecydowano się głosować za likwidacją ww.
Andrzej Kachnowicz
a.kachnowicz
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 lut 2007, o 09:03
Lokalizacja: K.Kożle

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez Maciej Kozłowsk » 21 lis 2015, o 18:29

Andrzeju - nie widzę problemu w rozegraniu tych klas
- Chełmża - Lesznowola - Borne Sulinowo.... :)
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez ozi27 » 21 lis 2015, o 18:56

Maciej Kozłowsk napisał(a):Andrzeju - nie widzę problemu w rozegraniu tych klas
- Chełmża - Lesznowola - Borne Sulinowo.... :)



..Predzej piekło zamarznie niż Andrzej sie tak wybierze.. :hip:
Obrazek
Avatar użytkownika
ozi27
 
Posty: 347
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 20:10
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez a.kachnowicz » 21 lis 2015, o 19:39

Zebyś się nie zdziwił panie Michale
Andrzej Kachnowicz
a.kachnowicz
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 lut 2007, o 09:03
Lokalizacja: K.Kożle

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez antmar » 21 lis 2015, o 22:45

:hip: :hip: :hip:
Ale może, ja wierzę w Andrzeja.
antmar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 11:09

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez mike217 » 22 lis 2015, o 00:25

Ja tam akurat wierze że Andrzej przyjedzie. Zawody jakie będą takie będą, może nie będą tak super zrobione jak to jest wiadomo gdzie ale postaramy się.
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: mini ECO std - pływamy czy nie?

Postprzez Wiesław » 22 lis 2015, o 12:23

Skoro "umarł Król" "niech żyje Król",popieram Macieja "na Naszych Zawodach bo są Nasze" pływamy jak ustalimy.
Proponuję wprowadzić w klasie MES wzorem ES silnik dowolny czas biegu 10minut.To wspaniała klasa zarówno dla adeptów jak i zaawansowanych.Jak będzie dalej zobaczymy?.

Pozdrawiam
Wiesław :papz
Wiesław
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 mar 2009, o 11:14
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia strona

Powrót do Przepisy i licencje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron