Przymiarka do Biuletynu 2020

Tutaj informujemy o zmianiach w przepisach i zasadach w przyznawaniu licencji LOK

Moderatorzy: saradog, AndrzejC

Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez JanKmiecik5691 » 12 wrz 2019, o 20:41

Witam serdecznie!
Czas usiąść i przygotować Biuletyn na nowy sezon.
Zwracam się z prośbą do wszystkich zainteresowanych o pomysły, uwagi, sugestie itp. w sprawie opracowania
nowego Biuletynu.
Jeśli macie jakieś pomysły to proszę je przedstawić na Forum.


Pozdrawiam. Janek :)
JanKmiecik5691
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 wrz 2019, o 19:38

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Leo » 12 wrz 2019, o 23:16

Puchar Polski liczony z wszystkich imprez zaliczanych do Pucharu a nie 4 z 7 czy 3 z 4.
Jarek Leoniec
Avatar użytkownika
Leo
 
Posty: 87
Dołączył(a): 25 mar 2005, o 14:45
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez ArturN » 13 wrz 2019, o 09:16

Usunięcie punktacji zespołowej z zawodów.
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Grzesiek » 14 wrz 2019, o 01:25

O i to jest bardzo dobry post. No to trochę ponudzę.
1. Zgadzam się w 100% z Jarkiem.
2. Nie zgadzam się w 100% z Arturem. :D
A teraz trochę dłużej.

Ad.1 Zawsze powtarzałem, że Puchar to Puchar, a nie losowanie i kombinowanie gdzie pojadę, a gdzie nie. Jak kogoś nie stać na wyjazd na wszystkie zawody, to niech się spręży, pojedzie na MP i je wygra - tytuł Mistrza Polski też jest fajny. A propos Pucharu Polski mam jeszcze jedną propozycję. Zdarzają się lata, w których dla klas NS (bez żagli) sezon trwa 6-7 tygodni, zaczynamy w Rudzie na przełomie kwietnia-maja i w połowie czerwca jest już po wszystkim. To chyba nie powinno tak wyglądać. Modele buduje się latami, a radości z pływania nimi mało. Dlatego proponuję wzorem żagli zrobić zakończenie sezonu i rozdanie Pucharów Polski dla klas NS (bez żagli) we wrześniu, a nie w czerwcu na MP. Jest organizator chętny robić cyklicznie taką imprezę i jest bardzo dobre do tego miejsce. Organizatorem tym jest Maciej Kozłowski, a miejsce to Lesznowola pod Warszawą. W ostatni weekend zorganizowaliśmy tam małą imprezę z modelami NS (bez żagli), przyjechali zawodnicy z Opola, Biłgoraja, Bydgoszczy i Warszawy. Wyszło bardzo fajnie, choć pogoda była trochę w kratkę. Ci co byli i widzieli mogą się wypowiedzieć. Jest to mały, dość mocno osłonięty akwen, idealny dla redukcji. Swobodnie można postawić dwa nie kolidujące ze sobą tory. Jest duży parking nad samą wodą, pomieszczenie do oceny i ewentualnego przechowania modeli na czas zawodów oraz najważniejsze - przychylny modelarzom właściciel całego terenu i wody oraz władze Gminy.

Ad.2 Z zespołówką od lat jest wielki problem, duże kluby widzą to po swojemu, małe kluby po swojemu. Jednym jest ona potrzebna, a wręcz niezbędna do pozyskiwania środków na działalność, innych całkowicie wali kolokwialnie mówiąc. W sporcie jest tylko jedna klasyfikacja drużynowa i opiera się ona na jakości, a nie ilości. Liczy się liczba i kolor medali, a nie liczba startujących zawodników. To co ostatnio wyrabia się u nas w tym temacie to po prostu kpina. Wciska się najlepszym zawodnikom z klubu dodatkowe modele, często dużo starsze niż oni sami, żeby tylko nabić punktów do zespołówki. Moja propozycja, to powrót do klasyfikacji medalowej, ale żeby kluby bez medali nie zniknęły z tej tabeli, zastosować pewien trik. Liczymy wszystkie punkty wszystkim zawodnikom i w ten sposób powstaje pewna tabela, zawierając wszystkie kluby. Klubom z pierwszych 3 miejsc „dajemy po jednym wirtualnym medalu: pierwszy dostaje złoto, drugi srebro, trzeci brąz” a następnie podliczamy klubom wszystkie zdobyte przez ich zawodników medale. Sortujemy „górę” tabeli medalami - decyduje liczba w kolejności złotych/srebrnych/brązowych (w tym są też te 3 wirtualne), a bezmedalowy „dół” tabeli sortujemy punktowo. I gotowe – mamy zespołówkę ze wszystkimi klubami, ale wygrywa jakość, a nie ilość. Zrobienie tego w excelu to kilka minut prostego sortowania, a wszystkie potrzebne do tego dane mamy już wprowadzone w arkuszach ocen poszczególnych klas. I tak naprawdę jest to dużo prostsze niż wybieranie pojedynczych zawodników i sprawdzanie co gdzie ugrali.

I co Wy na to?
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Maciej Kozłowsk » 18 wrz 2019, o 15:44

Mogę tylko odnoście punktu 1 Grzegorza wypowiedzi potwierdzić wątek i dodać dwa słowa

Klub Sportowy Stowarzyszenie Modelarzy RConLine Nowa Wola jak najbardziej zgłasza i potwierdza wrześniowy termin zawodów.

Mamy wodę, mamy infrastrukturę, mamy sprawdzone miejsca noclegowe i mamy bardzo przychylną gminę i Centrum Sportu.
Robiliśmy zawody Mistrzostwa Świata Juniorów WYMS 2018 Polska, osobiście współorganizowałem WYMS 2019 Bułgaria, , zrobiliśmy całą masę zawodów sekcji M i malutkich i takich nawet sporych. Mamy chęci i ludzi i chęci.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez rekmak » 20 wrz 2019, o 08:27

Nie startuje na zawodach ale uważam, że zdarzają się ważne okoliczności z powodu których nie może startować. Jeden raz. Ci co startowali na wszystkich zawodach mają odrzucany jeden najgorszy wynik.
rekmak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 24 mar 2009, o 17:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Maciej Kozłowsk » 20 wrz 2019, o 08:58

rekmak napisał(a):Nie startuje na zawodach ale uważam, że zdarzają się ważne okoliczności z powodu których nie może startować. Jeden raz. Ci co startowali na wszystkich zawodach mają odrzucany jeden najgorszy wynik.


Możliwe, że będę nie mogąc kiedyś pojechać żałował tego co napiszę, ale w mojej ocenie Puchar właśnie dlatego powinien uwzględniać wszystkie zawody by promować uczestnictwo we wszystkich zawodach.

Tak samo jak uważam, że obecność na finałowych zawodach powinna być adekwatnie punktowana lub co znowu będzie kontrowersyjne ale powinna warunkować zwycięstwo w Pucharze ( dla jasności : udział obowiązkowy dla wejścia na podium ) ale jeżeli już to - przynajmniej nie mniej niż większa wartość punktowa.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Leo » 20 wrz 2019, o 12:30

U nas nie ma zawodów finałowych w pucharze. Wszystkie mają taką samą wagę a punkty są liczone w zależności od ilości startujących zawodników (lepiej być 5 na 50 niż 1 z 8). Natomiast uważam, że jeśli ktoś nie może wystartować we wszystkich to trudno. Jego strata. Jeśli będziemy odrzucać jedne zawody to nikt nie pojedzie na te najdalsze. A tego chcemy właśnie uniknąć. Małysz jak nie miał formy i odpuszczał zawody Pucharu Świata to nikt mu nic nie odrzucał. Był w plecy i tyle.
Jarek Leoniec
Avatar użytkownika
Leo
 
Posty: 87
Dołączył(a): 25 mar 2005, o 14:45
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Leo » 20 wrz 2019, o 12:38

Co do zespołówki to wydaje mi się, że powinniśmy liczyć jak na olimpiadzie. Ilość złotych, potem srebrnych, potem brązowych. W przypadku remisu decyduje ilość punktów zdobytych przez wszystkich zawodników klubu. Kluby bez żadnego medalu wg punktów zdobytych przez wszystkich zawodników klubu.
Jarek Leoniec
Avatar użytkownika
Leo
 
Posty: 87
Dołączył(a): 25 mar 2005, o 14:45
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez rekmak » 20 wrz 2019, o 16:22

Dla jednego daleko, dla drugiego blisko. Może właśnie tam daleko pojedzie by poprawić wpadkę. Może mniej obsadzone się wyrównają? Zawodnicy nie żyją z zawodów. To nie zawodowstwo. Różne są problemy i powinna być jakaś furtka. Stawiacie sprawę twardo, ja nie mam nic do tego.
rekmak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 24 mar 2009, o 17:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez PiotrB » 12 paź 2019, o 21:49

Witam.
1. Podobnie jak Jarek, uważam, że GP to są punkty zdobyte na wszystkich zawodach w danym roku startowym. Modelarz zostaje podliczony i uhonorowany na ostatnich zawodach, a nie jak dotychczas na MP.
2. Zespołówka to jest ilość medali. Najcenniejszy jest złoty. Tak więc, jeśli w klubie zostanie zdobyty tylko jeden złoty medal to i tak wygra z drużyną, która wywalczy np. 10 medali srebrnych. Trudno. Tak jest w sporcie. Jeśli nie będzie miejsc medalowych, to liczyć się będą punkty za zajęte miejsca od IV (70pkt) w dół.
3. W klasie F4A do startów należy dopuścić modele tylko i wyłącznie z zestawów zakupionych!!! Inne "dziwności" są nie dopuszczalne - Chyba, że na zawodach basenowych. Zatem nie startujemy modelem redukcyjnym, wykonanym własnoręcznie, w klasie F4A, a w F2A-C. "Dziwności", pływające kadłuby ślizgopodobne, nie występujące w handlu detalicznym pozostawiamy w domu. W przeciwnym wypadku mogą, i będą, składane protesty - zasadne. Dyskwalifikacje będą przykrymi doznaniami.
pozdrawiam PB
PiotrB
 
Posty: 47
Dołączył(a): 6 gru 2012, o 00:25

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez ArturN » 13 paź 2019, o 10:08

To zróbmy od razu Mistrzostwa i Puchar 2 max trzech klubów podzielmy sobie te medaliki, puchary między 5 osób na krzyż i miejmy mniemanie o sobie jako wielcy miszczowie :P. Piotrek nawet na mistrzostwach świata dopuszczają w F4A bardzo dziwne zestawy. Dla mnie to nie problem bo posiadam działalność gospodarczą i jestem w stanie zalegalizować każdy zestaw ale to nie o to chodzi chyba, tylko o to by dać jak największą szanse rywalizowania jak największej liczbie osób. Bo za chwilę zostanie nas 10 osób na krzyż i tyle. Zobacz ilu ludzi przestało z nami startować a zajęło się czym innym i to zawodników niezłych ( Krzysiek Bosak, Sławek Okrojek). Ortodoksja była fajna w latach 80 i 90 kiedy modelarstwo w Polsce było bardzo liczne, teraz wymieramy patrz na średnią wieku na zawodach. Dosyć ostrożnie bym machał szabelką dyskwalifikacjami wykluczaniem itp. A punktacja zespołowa budzi takie emocje jakby każdemu za ten puchar fundowali autko klasy turniej 4 skoczni, a jak dla mnie to zamiast mi pomagać to przeszkadza mi pozyskiwaniu pieniędzy z samorządów i tyle.
Post pod rozwagę
Pozdrawiam
Artur N
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Leo » 13 paź 2019, o 21:08

Artur, już chyba nie da się dać większej szansy na start chcącemu wystartować. Dziś to już naprawdę chyba 300 PLN trzeba by wystartować. Dopiero potem koszty rosną, jak się chce wygrywać. Albo to jest sport, ustalmy zasady i się ich trzymajmy albo robimy pikniki i wtedy przestańmy narzekać, że nie ma kasy bo na pikniki nikt kasy nie daje. Ja też byłem niedawno bliski rzucenia tego w diabły. Mam inne hobby gdzie zacząłem od zera. I wiesz co? W pierwszym roku startów wygrałem ligę w klubie, 123 sklasyfikowanych zawodników. Potrzebowałem 23 startów do zwycięstwa, kolejny zawodnik miał ich osiemnaście. Nikt mi nie zarzucił, że nabiłem wynik ilością startów. W tym roku nie obronię zwycięstwa bo już mam 9 startów mniej od lidera. Wygra ktoś inny. I chyba o to chodzi by wygrał albo najlepszy albo najbardziej zmotywowany jeśli najlepszemu się nie chce.
Jarek Leoniec
Avatar użytkownika
Leo
 
Posty: 87
Dołączył(a): 25 mar 2005, o 14:45
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Leo » 13 paź 2019, o 21:15

Klasyfikacja pucharu liczona jak na olimpiadzie czyli jedno złoto przebija 30 sreber to jedyna klasyfikacja dająca szansę mały klubom. Jednoosobowy klub ma szansę wtedy w stanie wygrać z każdy innym. Tylko w przypadku takiego liczenia. W żadnym innym wypadku szansy tej nie ma przy tak małych obsadach w klasach. Zarzucą go czapkami.

Edit. Jeszcze takie małe przemyślenie. Albo się za coś bierzemy i będzie to profi zrobione albo lepiej sobie dać na luz. Tak jak było to ludziom nie pasowało. Albo zostawiamy jak było i lacha na to albo coś zmieniamy. Czy zmienimy dobrze to się okaże. Ale jak nie zmienimy to będzie co było czyli dajmy sobie na luz. Pierwsze pytanie - sport czy pikniki? Oczywiście na pikniki też jest czas i miejsce. Ale jeśli to ma być sport to ma być profi i niestety kasy każdy szuka jak się chce wygrywać. I jeśli chcemy i powinniśmy wymagać od organizatorów imprez to i zawodnicy też muszą coś dać od siebie. To są naczynia połączone - zawodnicy, imprezy, sponsorzy. Jedno bez dwóch pozostałych nie może istnieć. Jeśli to ma być piknik a nie sport to lacha na to i można nic nie ruszać. W końcu to tylko zabawa. Masz więc Arturku dwie piguły - niebieską i czerwoną. Wybierz i ponieś konsekwencje. Uprzedzając pytania - ja swojego trochę zrobiłem. Wydaje mi się, że wystarczająco by udowodnić, mam pewne rzeczy przemyślane dogłębnie i jakąś wizję i że wiem o czym mówię, choć oczywiście mogę się mylić.
Jarek Leoniec
Avatar użytkownika
Leo
 
Posty: 87
Dołączył(a): 25 mar 2005, o 14:45
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez ArturN » 13 paź 2019, o 22:08

Jarek punktacja pucharowa jest dla mnie nieistotna bo to prywatna sprawa zawodnika czy go chce mieć czy nie. Jak chce to droga wolna jest ileś imprez do obskoczenia i gra. Punktacja zespołowa, od paru lat jest dla mnie bez sensu, bo robi z tego jakiś olimpijski cyrk, i ogłupia ludzi że czynią najdziwniejsze rzeczy by w tej punktacji zespołowej wygrać, nie do końca zastanawiając się nad wartościami tego co czynią. Ale to temat przewalający się przez sekcja latami i tyle. Co do profi hmm jakby to powiedzieć delikatnie oczekiwanie profi od juniorów czy młodzików to mocna rzecz Jarku w dzisiejszych czasach. Fakt stoję przed dylematem czy przekształcić modelarnie z zawodniczą w zwykłe miejsce spotkań gdzie każdy se coś tam podłubie i jak słucham tych wywodów o profesjonalizmie to myślę że nie głupi to pomysł. Na zawody se przyjechać rekreacyjnie jak do Lesznowoli czy do Liszczoka i zostawić wam te "olimpijskie" /"nieolimpijskie" liczenie i buzowanie swego ego. Ludzie dalej będą wystawiać modele pamiętające lata 60 bo jest taka mizeria w klasach że wystarczy wyciągnąć trupa z szafy by mieć medal i punkty modelem starszym od zawodnika itp. rozwiną się akcje.
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Leo » 13 paź 2019, o 22:39

Profi to żadna wielka rzecz. Masz przyjechać, mieć model na jakimś poziomie, być gotów do startu wtedy kiedy cię wywołają, masz nie mieć dziwnych awarii spowodowanych nie wiadomo czym o przygotowałeś sprzęt jak należy i zrobić swoje. Nie musisz wygrać. Bądź przygotowany zarówno sprzętowo jak i fizycznie, bądź tam gdzie trzeba wtedy kiedy trzeba. Miej plan do wykonania i go wykonaj. Ucz się od lepszych. To jest profi. Można to osiągnąć, potrzebna jest tylko pokora. Jeśli będą lepsi to trudno. Zrobisz co do ciebie należy i nie masz pretensji do siebie. Nie wymagam tego od młodzika, ale od juniora 17letniego z 7 letnim stażem chyba już można zacząć wymagać. Takie podejście zaprocentuje na przestrzeni kilku lat a nie od razu. Ale albo zaczniemy każdy u siebie powoli iść do przodu albo to nigdy nie będzie sport i nigdy nie znajdziesz poważnego sponsora.
Natomiast nie odbieraj tego personalnie. Obaj mamy swoje lata, obaj siedzimy w tym lat pewnie ze trzydzieści. Obaj wiemy, że tak jak jest do niczego nas nie doprowadzi. Na naszym podwórku bryndza, wyżej też nieciekawie. Albo coś zmienimy albo damy sobie spokój. Ja zdecydowałem się spróbować. Jak się mi nie uda to pójdę do drugiego hobby i świat mi się nie zawali. Ty rób jak chcesz. Dziś rozmawiamy o zmianach w zasadach na 2020 rok. Każdy proponuje co chce bo poprosił nas Janek, który od Ciebie dostał kredyt zaufania a ja obiecałem, że będę mu pomagał, radził i wspierał go chociaż akurat nie byłem na wyborach. Szkoda, że tak mało ludzi się tu wypowiada ale OK, każdy ma prawo milczeć. Tobie zależy, mi zależy, innym zależy. To coś zmieńmy na początek. Bo jak nic nie zmienimy to się nic nie zmieni.
Jarek Leoniec
Avatar użytkownika
Leo
 
Posty: 87
Dołączył(a): 25 mar 2005, o 14:45
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez kojot707 » 14 paź 2019, o 19:32

Witam!
Włączajac się do dyskusji punktacja pucharowa według mnie powinna byc liczona z całego sezonu jak kogoś stać jedzie na wszystkie zawody a jak go nie stać siedzi w domu. Punktacja zespołowa to dla mnie całkiem inna bajka startuje z klubu w którym jest kilku zawodników i nie mamy żadnych szans by w zespołówce uzyskać wysoką lokatę.
kojot707
 
Posty: 131
Dołączył(a): 15 lis 2005, o 13:46
Lokalizacja: Chojnów

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Dino256 » 14 paź 2019, o 22:05

Czytam Wasze wypowiedzi i jestem wielce zdziwiony, że tyle problemów stwarzają Wam bardzo proste przepisy. Mamy przykład kilku ostatnich lat, że modelarze nam cały czas uciekają i nie chcą brać udziału w zawodach. Z tego co zaobserwowałem, to wszystko wzięło się z jakichś dziwnych przepisów, które zostały wcześniej ustalone. Najprostszym sposobem, aby to wszystko spróbować uleczyć wydaje mi się, że musimy zacząć stosować się do przepisów i zasad już istniejących, a nie wymyślać sobie nowych. Przepisy Navigi mówią jasno i wyraźnie co wolno i nie wolno, dlatego nie rozumiem, dlaczego niektórzy podważają te przepisy.
1. Klasa F4A jest to klasa stworzona tylko i wyłącznie dla firm produkujących modele, które są gotowymi modelami (wyciągasz z pudełka, wkładasz do wody i pływasz) i nie rozumiem, dlaczego ktoś próbuje podważyć przepis, który jest dla mnie wystarczająco jasny. Powołując się na komentarz Piotra Butkiewicza jestem z nim zgodny i nie mam nic do zarzucenia. Tym bardziej, że modele w dniu dzisiejszym nie są drogie.
2. Miejsca pucharowe powinny być liczone ze wszystkich zawodów w sezonie. Moim zdaniem jest to uwieńczenie zawodnika, który zrobił wszystko i poniósł koszty startowania na wszystkich zawodach. Jest to najbardziej uczciwe wobec tej osoby, która jest zaangażowana, ponieważ pracuje na to cały sezon.
3. Zespołówki powinny być liczone z ilości zdobytych medali. Tak jak się to liczy na olimpiadach. Najlepiej by było, żebyśmy nie próbowali kombinować, ponieważ są to przepisy ogólne, a my niestety jako zawodnicy i sportowcy zobowiązani jesteśmy do przestrzegania przepisów takich, jakie już istnieją.
Moja wypowiedź jest zgodna z opisami Grzesia Jermołaja, Jarka Leońca i Piotrka Butkiewicza. Uważam, że to są najbardziej przejrzyste i proste zasady i przepisy, które powinniśmy wprowadzić i je przestrzegać. Może w ten sposób uda nam się modelarzy, których ściągniemy do udziału w zawodach utrzymać i uhonorować ich pracę i zaangażowanie w startach.
Osoby, które nie zabierają głosu w tej dyskusji, niech potem nie narzkają, że coś im nie odpowiada. Po to ten wątek został założony, żeby wybrać najlepsze rozwiązanie. Ktoś, kto milczy, rozumiem, że zgadza się z tym, co zostanie postanowione. Obserwuję od dobrych kilku lat jak to wszystko działa i moje zdanie w tym temacie jest takie, aby dać szansę nowym modelarzom i zacząć ich doceniać, bo inaczej to wszystko się rozleci.

Z poważaniem
Jurek Bularz
Dino256
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 11:09
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Maciej Kozłowsk » 15 paź 2019, o 09:21

W mojej ocenie mogę tylko się całkowicie zgodzić z powyższym postem i pozwolę sobie na dwa słowa
Proszę o pamięć, że reprezentuje klub sportowy który dopiero wchodzi do sekcji NS - mamy już doświadczenia malutkie w NS a bardzo duże w sekcji M po prostu się rozrastamy
a teraz dwa słowa

Dino256 napisał(a):1. Klasa F4A << (wyciągasz z pudełka, wkładasz do wody i pływasz)

przepraszam że troszeczkę obok - ale rozumiem, że poprawne jest też ( wyciągasz z pudełka wszystkie elementy, budujesz i montujesz i pływasz ) też się do tego zalicza... ?

Dino256 napisał(a):2. Miejsca pucharowe powinny być liczone ze wszystkich zawodów w sezonie. Moim zdaniem jest to uwieńczenie zawodnika, który zrobił wszystko i poniósł koszty startowania na wszystkich zawodach. Jest to najbardziej uczciwe wobec tej osoby, która jest zaangażowana, ponieważ pracuje na to cały sezon.

Tym się różni Puchar od Mistrzostw i tak powinno być. Inaczej to tworzy się zawody o różnej nazwie a na tych samych zasadach.
Teraz z perspektywy klubu : Primo Oczywiście można sobie wyobrazić sytuację, że ktoś nie wyśle zawodnika na zawody bo już nie ma szans na Puchar. Liczę na to, że instruktorzy i trenerzy nie będą tak cynicznie tego oceniać i rozumieją ( w co nie wątpię ) co to jest rywalizacja i tego w wersji Fair Play uczą swoich podopiecznych. Po drugie Zawody zarówno podsumowujące Mistrzostwa Polski jak i zawody Pucharowe są największym świętem sekcji ( każdej ) i dlatego w mojej ocenie są to dwa starty najważniejsze w randze krajowej i po prostu trzeba na nich być.
Zarówno kwestie koleżeńskie, towarzyskie jak wymiana doświadczeń i uwag o samych imprezach, życiu w klubach i modelarniach, gdzie mamy się wymieniać doświadczeniami zarówno technicznymi jak i biurokratycznymi naszego piekiełka jak nie na takich spotkaniach. Jest wiele spraw które powinno się omawiać tylko bezpośrednio i nie wszyscy spoza a szczególnie "przychylni inaczej" muszą o wszystkim wiedzieć.
A teraz tak prosto łbem w ścianę - wiecie gdzie jest największy przypływ juniorów ? oczywiście mogę powiedzieć o sobie - PO zawodach na których dzieci zobaczyły dużą ilość modeli a ich rodzice zobaczyli atmosferę gdzie wszyscy są dla wszystkich. Zapisy poszły o 100% a teraz moja w tym głowa by zostało co najmniej 30% i winić będę tylko siebie jak będzie mniej.

Dino256 napisał(a):3. Zespołówki powinny być liczone z ilości zdobytych medali.

Punktacje medalowe są opatentowane od Olimpiady począwszy na innych zawodach kończąc - tu nie ma co kombinować.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez Grzesiek » 15 paź 2019, o 22:48

Arturze, jeśli zawodnik (bez względu na wiek) nie będzie się rozwijał i nie będzie dążył to bycia lepszym to poco w ogóle nim się zajmować - żeby mieć frekwencję w klubie i koszty na zwodach? A po grzyba? Potem przychodzi powołanie kadry i trener nie ma kogo wystawić. Bierze średniaków, żeby w ogóle ktoś był, a potem wielkie zdziwienie, że na MŚ czy ME nie było medali. Towarzystwo się rozbisurmaniło i tyle.
Pamiętasz zawody z początku lat 90? Obowiązkowe numery startowe i to czyste, za brudny sędzia mógł nie dopuścić do startu, książeczki modelarza, zdawanie nadajników przed startami - i jakoś wszystko działało. A dziś, ciężko jest rozegrać klasę o czasie, bo zawodnicy i sędziwie mają ważniejsze sprawy. Jak się nie wprowadzi trochę dyscypliny, to nic z tego nie będzie i szkoda zachodu, takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez kojot707 » 21 paź 2019, o 20:28

Witam!
Mówimy ,mówimy i nic, a ja mam dwie realne propozycje do wpisania w biuletynie na rok 2020, mianowicie biuletyn z roku 2019 w punkcie 14 dopisać pod
punkt a : wszytkie biegi ,,open'' rozgrywane z przelicznikiem wyrównawczym ( lub bez przelicznika) ustalmy to przed sezonem a nie na każdych zawodach jak komu pasuje , i pod punkt b: dopuśćmy wszystkie klasy A, B, C, D i 650 dajmy szanse wszystkim.
Temat pod dyskusję
Pozdrawiam Wojtek :papz
kojot707
 
Posty: 131
Dołączył(a): 15 lis 2005, o 13:46
Lokalizacja: Chojnów

Re: Przymiarka do Biuletynu 2020

Postprzez JanKmiecik5691 » 27 paź 2019, o 11:26

Witam.
Wojtek, masz rację. Jeśli chodzi o biegi "open" koniecznie powinny być zastosowane tzw. przeliczniki. Bezdyskusyjnie.
Wystawiając model do takiego biegu, każdy zawodnik z góry powinien wiedzieć o tym. Wiele razy zdarzyło się tak , że nie do końca
o tym wiedział i z tego tytułu były pewne "zgrzyty". Bierzmy przykład z naszych kolegów z Czech. Startując tam np. Błękitna Wstęga,
nikt nie pyta się o zasady biegu, bo one są znane i oczywiste. Jedyna niewiadoma to tylko długość trasy. Przelicznik jest konieczny bo równoważy szanse każdego modelu i tyle. Jestem jak najbardziej za tym aby to usankcjonować raz na zawsze. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam Janek :papz
JanKmiecik5691
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 wrz 2019, o 19:38


Powrót do Przepisy i licencje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron