katamaran spalinowy

Tutaj dyskutujemy o wszelkich zagadnieniach dotyczących ślizgów z napędem spalinowym.

Moderator: AndrzejC

katamaran spalinowy

Postprzez maruś » 10 lut 2009, o 22:53

Witam mam na imię Marek i właściwie zajmuje się FSR V http://fsrkrakow.republika.pl/
W długie zimowe wieczory człowiek się nudzi i przychodzą mu do głowy dziwne pomysły.
Mnie akurat przyszedł taki by zbudować katamaran. Ale wg. mnie powinien to być kat elektryk napędzany silnikiem spalinowym. Co przez to rozumie. Kadłub konstruowany pod silnik lub 2 silniki elektryczne około 100cm długości, (cos takiego http://www.ninjamic.de/rennboote/galeri ... /freya.htm) bardzo lekko zabudowany do tego włożyłbym silnik spalinowy CMB 7,5ccm (30000obr/min i 4,5KM oraz waga 600g). Można zrobić przekładnie która napędzi dwie śruby (prawa i lewa). Prosiłbym kolegów o przybliżenie mi parametrów napędu elektrycznego takiego kata to znaczy : mocy silnika lub dwóch ich wagi i ich obrotów, oraz wagi zasilania i regulatorów. Nie muszą być to parametry super-wyczynu ale w miarę dobre. Chciałbym porównać wagę i parametry napędu elektrycznego i spalinowego. Spalina ma dużo mniejsze obroty ale można zastosować przekładnie zwiększającą by uzyskać podobne wartości na śrubach. Ciężar paliwa na 5 minut jest minimalny w stosunku do akusów to może tan bilans nie wyjdzie tak źle.
Pozdrawiam Marek
maruś
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 paź 2006, o 20:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez AndrzejC » 14 lut 2009, o 16:21

Maruś Ty skup się i nie kombinuj :twisted: :-D Ty masz wystartować na ME i tym się zajmij :smile:
Masz jeszcze dużo pracy
A.C.
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez maruś » 16 lut 2009, o 19:51

Andrzej to są rozważania dopiero do realizacji w 2010 roku a na razie to staram się zebrać dane ale mi to jakoś bardzo kiepsko wychodzi.
Może jednak coś się dowiem. :papz
Marek
maruś
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 paź 2006, o 20:33
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Ślizgi spalinowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron