Pomocy! Kyosho lamborghini C-1 CAT

Tutaj dyskutujemy o wszelkich zagadnieniach dotyczących ślizgów z napędem spalinowym.

Moderator: AndrzejC

Pomocy! Kyosho lamborghini C-1 CAT

Postprzez fishmaniak » 17 cze 2007, o 20:56

Witam. Jestem tutaj nowy. W ostatnim okresie czasu zostałem "szczęśliwym" posiadaczem prawie nowej łodzi Kyosho Lamborghini c-1 CAT. Problem polega na tym, że po złożeniu jej według instrukcji krok po kroku model nie zachowuje się jak trzeba. Po odpaleniu i uruchomieniu nie nabiera prędkości. Silnik pracuje na całych obrotach, a łódka płynie jak jakiś "krążownik" nie wiem co mam zrobić. Próbowałem wszystkiego i nic. Proszę o pomoć eżeli ktoś się orientuje co jest nie tak. Pozdrawiam.
fishmaniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 cze 2007, o 14:17
Lokalizacja: Gubin

Sruba

Postprzez beksa » 17 cze 2007, o 23:23

jasli jest niebieska oryginalna sruba i silnik tak ustawiles by mial max obroty i nie gasl to jedyna rada to zmienic polozenie sruby wraz ze sterem,tam sa 2 srubki opusc troche srube do dolu lub daj ja do gory i sprawdzaj.Mialem tan model silnik 3,5 ccm jest za maly do niej ,ja mordowalem sie z tym modelem kilka dni (tez byl nowy) i nic nie wymyslilem albo gasl albo nie mial mocy albo sruba mielila wode ,Ustawilem silnik na max ,dalem nawt potem 10% nitro i tez model plywal wolno mielac wode ,z tego co pamietam raz udalo sie wejsc w slizg i plywal jako tako,Filmik na stronie kyosho jest przesadzony mialem nowy ten model i nie jestem taki poczatkujacy a nic nie wym yslilem,Model jest szcegolnie wrazliwy na spadek mocy na skreconym sterze ,poprzez ten kardan model znacznie zwalnia .Silnik ladnie sie reguluje bo to Os ale jast za maly .Moj katamaran dopiero plywal gdy wywalilem spaline i dalem 820 BB turbo graupnera i 20 cell.Mozesz dac jeszcze srube typu K Graupnera 42 troszke poprawilo osiagi
beksa
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 21:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez AndrzejC » 18 cze 2007, o 10:07

Wszystkie firmowe i popularne zabawki nie za bardzo chcą plywać czy latać wiem to z wlasnych doswiadczeń. myślę że do motorka który nabyłeś z tą zabawką trzeba zbudować kadłubik samemu. I gwaranuję Ci,że wszystko co zbudujesz na pewno będzie plywalo. możesz wzorowac się na arytkule o budowie łódki w "Modelarzu". Choć jest tam mnóstwo podstawowych błędów, to jednak taka łodka powinna popłynąć. Trzeba tylko pamietać o o bardzo ważnej sprawie. motor powinien być zamocowany elastycznie w kadłubie. W żadnym wypadku nie na sztywno, tak jak propnuje to Autor artykułu.
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

nie wiem co robić

Postprzez fishmaniak » 19 cze 2007, o 08:28

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jednak nie jest to podpowiedź jaką chciałbym usłyszeć - ale trudno. Mozna powiedzieć, że ta łódka to ogólnie nieporozumienie. Trudno pomyślę może kiedyś nad możliwością jej przebudowy. Jednak, czy na chwilą obecną nic więcej nie da się zrobić? Jak taka firma może pozwolić sobie na takie buble? Jeżeli ktoś posiada jeszcze inne spostrzeżenia w tym temacie to byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi. Pozdrawiam. :cry:
fishmaniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 cze 2007, o 14:17
Lokalizacja: Gubin

Postprzez Adrian » 20 cze 2007, o 23:56

Spróbuj pokombinować z rozmieszczeniem wyposarzenia, w tak sposób by srodek cieżkosci znajdował sie 2/3 długosci kadłuba liczac od rufy, może sie uda, powodzenia.
Adrian
 
Posty: 53
Dołączył(a): 5 mar 2007, o 00:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marian » 21 cze 2007, o 00:35

Witam
fishmaniak napisz może co to za silnik, jakie ma parametry, jakiej śruby używasz (tylko nie podawaj koloru) i może możesz zamieścić fotkę rufy modelu. Może wystarczyć zmienić śrubę.

dalem 820 BB turbo graupnera i 20 cell.Mozesz dac jeszcze srube typu K Graupnera 42

42 daje się do 700 i tam jest mała. Os 3,5cm na pewno jest mocniejszy od zastosowanego zestawu (820 i 20cell)
Pozdrawiam,
Marian Wyrzykowski
POL - 777
PL - 10/A/OS M, NS, FSR
Marian
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lut 2005, o 09:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Witam ponownie

Postprzez fishmaniak » 21 cze 2007, o 10:12

Oto są linki do stron z moją "cudowną" łódką!?
http://www.kyoshoamerica.com/boats/gp/41461B.asp
lub
http://www.perthrc.com.au/Boats/Kyo%20L ... i%20C1.htm
Pozdrawiam
fishmaniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 cze 2007, o 14:17
Lokalizacja: Gubin

Kolor sruby jest wazny

Postprzez beksa » 21 cze 2007, o 23:58

Bo odnosi sie do tego czy uzytkownik ma zestaw taki jak przewidziala firma i to wlasnie mi chodzilo a model Kyosho C 1 fajnie plywa ale na filmie ....Radze tez zmienic zbiornik na wiekszy i polozony wyżej lub dolozyc wyrownawczy,w oryginalnym cisnienie spada szybko pomimo zasilania z tlumika,i silnik slabo ssie paliwko .Polecam posty na grupach dyskusyjnych w europie na temat tego modelu...ale mysle wiele nie zdziałasz
beksa
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 21:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp


Powrót do Ślizgi spalinowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron