FSRowcy

Tutaj dyskutujemy o wszelkich zagadnieniach dotyczących ślizgów z napędem spalinowym.

Moderator: AndrzejC

Postprzez Taube22 » 6 wrz 2007, o 15:21

No lipa :) .... nie liczył bym na FSRowców to bardzo hermetyczne a zarazem skłócone towarzystwo.
Taube22
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 mar 2005, o 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez meniu » 7 wrz 2007, o 14:17

Taube22 napisał(a):No lipa :) .... nie liczył bym na FSRowców to bardzo hermetyczne a zarazem skłócone towarzystwo.


Witaj kolego, nie wiem skąd masz takie informacje, ale nie zgadzam się z tobą. Może nie jezdzisz na zawody i nie widzisz jak jest u nas. Prawada. że 2 osoby wymieniają do siebie prywatne uwagi na forum to nie zaraz całe towarzystwo jest skłócone. Hermetycznie to są zakmnięte nasze urządzonka w łódkach ale nie my. Zapraszam wszystkich na Mistrzostwa Polski do Trzcianki w dniach 15-16 września.

Robert
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012
Avatar użytkownika
meniu
 
Posty: 89
Dołączył(a): 25 gru 2006, o 00:56
Lokalizacja: Konin

Postprzez Taube22 » 7 wrz 2007, o 16:24

meniu napisał(a):Witaj kolego, nie wiem skąd masz takie informacje, ale nie zgadzam się z tobą. Może nie jezdzisz na zawody i nie widzisz jak jest u nas. Prawada. że 2 osoby wymieniają do siebie prywatne uwagi na forum to nie zaraz całe towarzystwo jest skłócone.

Robert


Wystarczy poczytać dokładnie dwa FSRowe fora aby wyrobić sobie zdanie o "atmosferze wojny" w światku FSR. Skoro na forum te dwa obozy obrzucają się na wzajem (nie napisze czym), to już wyobrażam sobie co jest na zawodach gdy ci dwaj panowie sie spotkają ;) :). No chyba ze nie spotykają się nigdy ;). Jeździ raz jeden raz drugi na kolejne zawody. Ciekawe dlaczego w innych środowiskach i na innych forach modelarskich nie ma takiej "zakisłej atmosfery" niezdrowej rywalizacji wynikłej z przerostu chyba ambicji, nie będę bawił się w psychoanalizę, nieważne. Fakt jest faktem, trochę latam, a także jeżdżę spalinowo RC i pisuję na różnych forach Obracam się w światku modelarskim. Jasne zawsze zdarzały się i zdarzają spory dłużej lub krócej trwające, ale zazwyczaj takie spory rozwiązuje się przy piwie i ognisku lub przy mocniejszych trunkach ;). Ale jak do tej pory nigdy nie spotkałem takiej sytuacji żeby skłócone strony nie mogły pisać na jednym forum.
Oraz tytułowały się wzajemnie złośliwie per GURU.
Generalnie mam gdzieś ten światek, choć chciałem kiedyś "zacumować" być może na dłużej w FSR, ale nie pisz mi "drogi kolego" że atmosfera u was jest "clear" bo mam wrażenie że nie masz odnośnika i przyzwyczaiłeś się już do powstałych "obozów" w światku FSR, przez co uważasz to za normę.

Przepraszam za offtopic
Taube22
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 mar 2005, o 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez das_model » 8 wrz 2007, o 07:24

meniu napisał(a):Prawada. że 2 osoby wymieniają do siebie prywatne uwagi na forum

Swoją drogą to nie dwie :bag a kilka już .Jeden z moich ulubionych tematów to "śruby" i lubię czytać ten temat na obu forach :co bo jaja są jak w kabarecie.Ubaw po pachy! Ale właśnie prawdą jest że jak ktoś zajrzy pierwszy raz to się może mocno zdziwić i wyrobić sobie już na wstępie negatywne zdanie.Warto się nad tym zastanowić.
ELEKTRYKI GÓRĄ!
das_model
 
Posty: 84
Dołączył(a): 18 maja 2006, o 17:32
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez meniu » 10 wrz 2007, o 20:12

Ok Panowie, jest to chore co robią na forum. Ale na zawodach jest innaczej i jak ktoś pisze, że jak na forum sie kłócą dwa obozy ( nie wiem ile maja one osob, ale jest to 4 % modelarzy fsr myślę) to na zawodacj jet wszystko ok. Jeśli nie byłeś Taubee22 na zawodach to chciałbym ciebie prosić abyś nie wymyślał swoich tez. Jeśli nie podoba ci się co oni piszą na tych forach to napisz tam to co masz na myśli i tyle.

pozdrawiam

Robert
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012
Avatar użytkownika
meniu
 
Posty: 89
Dołączył(a): 25 gru 2006, o 00:56
Lokalizacja: Konin

Postprzez Taube22 » 11 wrz 2007, o 16:09

meniu napisał(a):.... Jeśli nie podoba ci się co oni piszą na tych forach to napisz tam to co masz na myśli i tyle.....

To bezcelowe, po prostu usuwają wszystkie posty w których ktoś coś krytykuje. Ustosunkowują się tylko do słów swoich "wrogów śmiertelnych" (tych z konkurencyjnego forum)
Tutaj też myślałem ze usunęli tą moją offtopicową wypowiedz ale się mile rozczarowałem :).
Taube22
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 mar 2005, o 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Adrian » 12 wrz 2007, o 22:54

Taube, ty to masz problem,powiedz jaki może mieć wpływ wzajemna wrogość dwóch ludzi do twojej potencjalnej checi budowy ślizgu?
To w takim razie twą pobudką by zbudować ślizg, jest chęć wstąpienia do towarzystwa które sie tym zajmuje(fakt-dosc małe liczebnie w Polsce), czy też cheć posiadania własnego ślizgu do zabawy?
Bo jeśli to pierwsze to to jest czysty snobizm, a jeśli drugie to czym ty sie przejmujesz, lej na to i bierz się do roboty.
Adrian
 
Posty: 53
Dołączył(a): 5 mar 2007, o 00:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Taube22 » 13 wrz 2007, o 17:45

Już dawno olałem!!! Wziąłem się do roboty!!! I mam co chciałem mieć ;)!!!

"Wrogość" dwóch ludzi do siebie nie przekłada się na posiadanie FSRa, czysto rekreacyjnie :).
Generalnie mam w d..... konflikt dwóch panów czy dwóch grup skupionych wokół dwóch panów. Ale jak poczytacie sobie te dwa fora to wygląda to ŻENUJĄCO ŚMIESZNIE!! Nie wiem pewnie panowie mają jakieś niezdrowe ambicje, albo za dużo testosteronu ;).
Czytając różne fora (także zagraniczne) i obracając się w innych środowiskach modelarskich nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją. Tym bardziej jest to żenujące że dzieje się to wśród polskiej braci modelarskiej. Zachowanie godne przedszkolaka. ........ ogolić "pewne" części ciała (nie mam na myśli twarzy) i do piaskownicy sypać sobie piachem w oczy !!!!!!!!
Taube22
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 mar 2005, o 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AndrzejC » 18 wrz 2007, o 10:42

Kolego Taube nie wiem dlaczego tak rozlegle rozpisujesz się o tym "konflikcie" na kilku już forach, Ani on Ciebie nie dotyczy, ani chyba nie bardzo wiesz o co w nim chodzi. To ,ze stał się publiczną tajemnicą, nie upoważnia Cię do tego zebyś i Ty obrażał którąśkolwiek ze stron tej "zadymy".
Ja ze swojej strony mogę tylko napisać,ze nie jest to konflikt presonalny ani ambicjonalny, tu chodzi o coś nieco głębszego. Może o dalszy rozwój naszego sportu, a może o chęci decydowania o wszystkim przez Naszych kolegów, poza oficjalnymi strukturami czyli legalnie wybranym zarzadem? My się kolego Taube znamy dłużej niż Ty prawdopodobnie żyjesz na tym świecie :wink: ( nie obraż się :lol: ) I na pewno jeden drugiemu krzywdy nie zrobi. To że stało się jak się stalo to na pewno jest to przykra sprawa, ale jak gdzieś tam napisalem: Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :lol: Różne są motory napędowe do działania w tym przypadku jest być może "chora "ambicja" ale w ten sposób nastapił wbrew pozorom mały rozwój naszego sportu :rog . I mały dopływ "kasy " też wystąpił :lol: Ile wiedzy modelarskiej zostało przelane na papier( sorki-na ekran). Zmobilizował niektórych do pracy dla dobra Wszystkich. Nowi zawodnicy się pojawili, I Wasza sekcja też na tym skorzystała. Więc nie ma co narzekać, A wszystko zaczęło się od małej kłótni. Nic się nie martw, bo ten konflikt jeszcze niejedno dobre może spowodować :lol: I to może juz niedługo! O nas Kolego Taube się nie martw, bo my stare "tetryki" krzywdy sobie nie zrobimy, a Ty masz czasem troszkę rozrywki ;oko jak np w temacie o śrubach :wink: Może jeszcze nie raz cos podobnego przeczytasz, ale nie bierz sobie tego do serca. Może i Ciebie coś podobnego spotka jeżeli będziesz pisał "dziwne" posty.
Pozdrawiam i bez urazy
A.C.
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Taube22 » 18 wrz 2007, o 15:00

AndrzejC napisał(a):Kolego Taube nie wiem dlaczego tak rozlegle rozpisujesz się o tym "konflikcie" na kilku już forach,

Ano moze z tej prostej przyczyny że toczy on się co najmniej na 2 "stronniczych" Forach. Tzn Panowie nie jesteście w stanie pisać na jednym wiec każdy z was pisze na osobnym swoim własnym :) (.... prześmieszne :D) i wyłuszcza swoje własne (wrogie) teorie.
AndrzejC napisał(a): Ani on Ciebie nie dotyczy, ani chyba nie bardzo wiesz o co w nim chodzi.

Dokładnie masz rację ...... nie dotyczy mnie. Ale dotyczy Modelarstwa, które jest mi drogie. Amatorskiego, bo jak patrze jak zachowują się "zawodowcy" ...... to nie chcę mieć z niektórymi nic wspólnego (szczególnie w jednej z dziedzin modelarstwa) i wstyd mi za nich.

Nie wiem o co chodzi w tym KURIOZALNYM sporze, jak wielu. I tym bardziej nie wiem czemu uczyniliście z niego publiczny spór na dwoch forach.
AndrzejC napisał(a):
To ,ze stał się publiczną tajemnicą, nie upoważnia Cię do tego zebyś i Ty obrażał którąśkolwiek ze stron tej "zadymy".

Właśnie upublicznienie jest największym błędem. To ze ktoś obrzuca się G....m na forach przeszkadza niejednemu który wolał by poczytać merytorycznych wypowiedzi a nie zwalczania nawzajem się na wszelkich płąszczyznach jakie w waszej dyscyplinie występuja. Czy Panowie zgadzacie się w jakiejś sprawie ????
To tylko pytanie retoryczne nie oczekuję odpowiedzi ;).
AndrzejC napisał(a):Ja ze swojej strony mogę tylko napisać,ze nie jest to konflikt presonalny ani ambicjonalny, tu chodzi o coś nieco głębszego. Może o dalszy rozwój naszego sportu, a może o chęci decydowania o wszystkim przez Naszych kolegów, poza oficjalnymi strukturami czyli legalnie wybranym zarzadem?

A więc trochę i personalny i ambicjonalny ;) :):D.
AndrzejC napisał(a): My się kolego Taube znamy dłużej niż Ty prawdopodobnie żyjesz na tym świecie :wink: ( nie obraż się :lol: ) I na pewno jeden drugiemu krzywdy nie zrobi.

Czyli .... to taka forma zalotów ;) ..... Wy się lubicie dlatego się nawzajem Wku.....cie i wszystkich przy okazji ....... TAK ???? ;):D Musicie mieć specyficzne poczucie relacji zwanej "znajomoscią". Ale to nie moja sprawa.
AndrzejC napisał(a):To że stało się jak się stalo to na pewno jest to przykra sprawa, ale jak gdzieś tam napisalem: Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :lol: Różne są motory napędowe do działania w tym przypadku jest być może "chora "ambicja" ale w ten sposób nastapił wbrew pozorom mały rozwój naszego sportu :rog .

Wyobraź sobie jak ten sport mógłby się rozwijać gdyby wszyscy "działali" w zgodzie :). A nie jedni robili drugim "na przekór".
Fakt można powiedzieć ze dzieki konfliktowi Izraelsko - Palestyńskiemu ;) też nastąpił duży rozwój przemysłu zbrojeniowego!!!! ;) ..................... ale jakie straty :). Jeśli Wam Panowie tylko o to chodzi to z pewnością ARSENAŁ wzajemnych "USZCZYPLIWOŚCI" też rozwineliście, a straty ???? Was nie obchodzą !!!! Was obchodzi tylko DOP.....E drugiemu.

AndrzejC napisał(a):I mały dopływ "kasy " też wystąpił :lol:

Dzięki wspólnej pracy mógł "wystąpić" WIĘKSZY ..... no tak ale do tego trzeba wspólnego działania ;) :) (NIEREALNE)
AndrzejC napisał(a):Ile wiedzy modelarskiej zostało przelane na papier( sorki-na ekran).

Bardzo dużo ....... szkoda tylko że ta wiedza nie jest jednolita i ktoś początkujący może czuć się ZDEZORIENTOWANY czytając OBA fora ;)
Mówisz dużo wiedzy ......TAK
Ale ZŁOŚLIWOŚCI jeszcze więcej ;).
AndrzejC napisał(a):Zmobilizował niektórych do pracy dla dobra Wszystkich.

Jeśli już to "zmobilizowaLISCIE" ........ ale uwierz mi ;) (pomimo że ja nie mam tylu lat ile wy sie już KŁÓCICIE) to nie jest najlepsza metoda do MOBILIZOWANIA ludzi ;).... nie bierzcie przykładu z Kaczyńskich ;) (im gorzej tym lepiej)
AndrzejC napisał(a):Nowi zawodnicy się pojawili ....... Więc nie ma co narzekać, A wszystko zaczęło się od małej kłótni.


:???: To Może się kiedyś "pobijecie" tak na serio ....... wtedy dopiero będzie "Dopływ" Zawodników i Kasy ;):):):) .............. sory ale taka argumentacja do mnie nie trafia:???:

AndrzejC napisał(a):Nic się nie martw, bo ten konflikt jeszcze niejedno dobre może spowodować :lol: I to może juz niedługo! O nas Kolego Taube się nie martw, bo my stare "tetryki" krzywdy sobie nie zrobimy, a Ty masz czasem troszkę rozrywki ;oko jak np w temacie o śrubach :wink: .


Najmniej martwię się o was ;) ...... Mnie po prostu jest WSTYD za was! Dorosłych ludzi którzy chcą "kształtować" (a przy tym wychowywać) młodzież (i zawodników). .... Uważajcie aby poza wiedzą nie przekazać młodym też JADU i "nienawiści" (o przepraszam miało być ... waszej "znajomości" ;)).

AndrzejC napisał(a):Może jeszcze nie raz cos podobnego przeczytasz, ale nie bierz sobie tego do serca.

Czyli nie "zawiesicie broni" ani nie postąpicie tak jak "Babcia mówiła" (mówię do was jak do dzieci, ale widać ani mądrość ani roztropność nie przychodzą wraz z wiekiem) "Mądry głupiemu ustępuje ....... "

AndrzejC napisał(a):Może i Ciebie coś podobnego spotka jeżeli będziesz pisał "dziwne" posty.


Właśnie dlatego to mój OSTATNI POST na ten temat. ..... nie chcę być podobny do was panowie "GURU" (jak się ironicznie nawzajem starcie nazywać)

.....i nie chcę żeby za mnie i za to co piszę KTOŚ MUSIAŁ SIĘ WSTYDZIĆ.

Wiem ze i tak to co napisałem macie GDZIEŚ .... ale to już wasz problem. Niedługo inni też tam będą mieli to co napiszecie. STAĆ SIĘ ŚMIESZNYM JEST BARDZO ŁATWO! Wy jesteście już blisko!

Nie miejcie do mnie urazy za szczerość
BEZ ODBIORU!
Ostatnio edytowano 18 wrz 2007, o 20:05 przez Taube22, łącznie edytowano 2 razy
Taube22
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 mar 2005, o 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez meniu » 18 wrz 2007, o 16:58

Taube22 jak widzisz nic nie wskurasz a ze ktoś tego nie rozumie to inna sprawa
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012
Avatar użytkownika
meniu
 
Posty: 89
Dołączył(a): 25 gru 2006, o 00:56
Lokalizacja: Konin

Postprzez AndrzejC » 18 wrz 2007, o 23:15

KolegoTaube ales mi dolozyl :lol: . Poddaję się :lol:. Nie chce mi się już niczego tlumaczyć. Niech juz tak zostanie :lol:(a na jednym z tych "stronniczych " for nikt na pewno nie będzie Cię obrazal :smile: za to mogę ręczyć i na tym także :lol:
Pozdrawiam
A.C.
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Adrian » 24 wrz 2007, o 00:23

Rany ale moralitet niczym przemowy B. Geremka. :twisted:
Adrian
 
Posty: 53
Dołączył(a): 5 mar 2007, o 00:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez das_model » 24 wrz 2007, o 07:25

Adrian napisał(a):Rany ale moralitet niczym przemowy B. Geremka. :twisted:


Przynajmniej konkretny,bo Geremkowy bełkot tylko dla tych co mają kilka przedrostków przed nazwiskiem. :dur
ELEKTRYKI GÓRĄ!
das_model
 
Posty: 84
Dołączył(a): 18 maja 2006, o 17:32
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez Taube22 » 24 wrz 2007, o 13:00

Adrian napisał(a):Rany ale moralitet niczym przemowy B. Geremka. :twisted:


Ty pewnie wolisz indoktrynalno-modlitewne wystąpienia ojca Tadeusza ;) ... "wolnoć Tomku ..."
Taube22
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 mar 2005, o 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AndrzejC » 24 wrz 2007, o 20:34

Panowie przestańcie bo Was wykasuję :oops: !(Wiecie ,że mogę to zrobić)!
A.C.
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez das_model » 25 wrz 2007, o 07:42

AndrzejC napisał(a):Panowie przestańcie bo Was wykasuję :oops:


Panie Adrzejku, zamach stanu Pan szykujesz?
ELEKTRYKI GÓRĄ!
das_model
 
Posty: 84
Dołączył(a): 18 maja 2006, o 17:32
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez AndrzejC » 25 wrz 2007, o 08:05

Czas to zakończyć. Pogadajmy o łódkach :smile:
A.C.
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Adrian » 25 wrz 2007, o 10:29

:oops: :roll: :lol:
Ostatnio edytowano 25 wrz 2007, o 21:34 przez Adrian, łącznie edytowano 1 raz
Adrian
 
Posty: 53
Dołączył(a): 5 mar 2007, o 00:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Taube22 » 25 wrz 2007, o 11:23

: :lol: :lol: :oops:
Ostatnio edytowano 25 wrz 2007, o 21:34 przez Taube22, łącznie edytowano 1 raz
Taube22
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 mar 2005, o 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AndrzejC » 25 wrz 2007, o 21:36

Panowie! Ostrzegałem :lol: Piszcie o FSrach albo przenieście swoją "wymianę zdań" gdzie indziej
Bez urazy
A.C.
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez das_model » 26 wrz 2007, o 08:09

AndrzejC napisał(a):Panowie! Ostrzegałem :lol: Piszcie o FSrach albo przenieście swoją "wymianę zdań" gdzie indziej

A.C.


Oni mają po prostu dobry wzorzec jeden z Wrocławia a drugi z Sompolna. :mrgreen:
A pozatym sam Pan pisał o straszeniu..............usuwaniu postów.itp.Trzeba być konsekwentnym. Oczywiście bez urazy :papa
A oni są z Warszawy to sobie d.... złoją na wodzie i będzie fajnie!
No właśnie czy Wy panowie będziecie na zakończeniu sezonu (Taube,Adrian)?
Byłaby okazja.............. :rog
ELEKTRYKI GÓRĄ!
das_model
 
Posty: 84
Dołączył(a): 18 maja 2006, o 17:32
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez AndrzejC » 26 wrz 2007, o 08:51

Drogi Pawle. Tam dzieje się co innego a tu co innego. Przynajmniej tu pragnę uniknąć "dziwnych "dyskusji. Więc zakończmy temat bo nie ma po co dalej w to brnąć. Chciałbym, zeby choć to forum i ten dział były wolne od kłótliwych wypowiedzi :hop
Koledzy niech się łoją na wodzie ,a tu niech będą przyjaciółmi.
Pozdrawiam
A.C.
-----------------------------------
spaliniaki górą :lol: :lol: :rog
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez das_model » 26 wrz 2007, o 09:44

AndrzejC napisał(a): Chciałbym, zeby choć to forum i ten dział były wolne od kłótliwych wypowiedzi :hop
Koledzy niech się łoją na wodzie ,a tu niech będą przyjaciółmi.
Pozdrawiam
A.C.

:hip:
ELEKTRYKI GÓRĄ!
das_model
 
Posty: 84
Dołączył(a): 18 maja 2006, o 17:32
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez Taube22 » 26 wrz 2007, o 11:44

AndrzejC napisał(a):Koledzy niech się łoją na wodzie ,a tu niech będą przyjaciółmi.
Pozdrawiam
A.C.


Ha ha ha ...... to się nazywa HIPOKRYZJA !!!
Taube22
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 mar 2005, o 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Ślizgi spalinowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron