Jak dotrzeć OS Max 32F-MX

Tutaj dyskutujemy o wszelkich zagadnieniach dotyczących ślizgów z napędem spalinowym.

Moderator: AndrzejC

Jak dotrzeć OS Max 32F-MX

Postprzez beksa » 18 lut 2008, o 21:08

Jak dotrzec OS Maxa ,lodz spalinowa fabryczna z silnikiem 0,32 nowy nie odpalany ustawiony na przelanie 3,5 obr iglica wkrecona,zapalilem na 3sek nie b wchodzi na obr wiadomo przelany,i teraz jak
-model na wode i na wolnych obrotach popływac z dwa zbiorniczki (ale na wolnych chłodzenie kiepskie..),,potem wkrecic 1 obr
-czy budowac hamownie i na niej.. ,miałem pomysl z hamownią i silniczkiem i zbiorniczkiem spryskiwaczek woda w obiegu itp-troche chyba poroniony pomysl,
Pytam dlatego zeby korby nie urwac a silniczka nie zabic przy nie udanych manewrach ,motorek OS MAX 32 F-MX ,,śruba 42,
beksa
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 21:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez modelmaniak » 19 lut 2008, o 14:22

1.silnik docierac w wodzie ew. na hamowni ze śmigłem - motorek musi byc obciążony smigłem lub śrubą - paliwko z min 5% dobrej rycyny, a najlepiej 80/20.
2.popływac na wolnych i średnich obrotach w sumie ok. 30 minut 6x5 minut z przerwą na ostygnięcie.
3.stopniowo zakręcac paliwko do osiągnięcia max obrotów.
4.początkowo nie pływac na max. obrotach dłuzej niż 30-60 sek.
5.po ok. 45-60 minutach silnik mozna uznac za dotarty.

Oczywiście istnieją inne "szkoły" docierania silników, jednak od lat stosuję właśnie taką metodę, a moje motorki odwdzięczają mi się długą bezawaryjną pracą.
Pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
modelmaniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 sie 2006, o 16:41
Lokalizacja: K I E L C E


Powrót do Ślizgi spalinowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron