Holownik pełnomorski Granit

Tutaj prezentujemy budowę modeli i efekty końcowe naszej pracy.

Moderator: saradog

Postprzez Grzesiek » 27 gru 2009, o 22:17

Nikt nie mówi o wydawaniu 100 zł. Sam zrobisz lepsze i bardziej redukcyjne za mniej niż 10 zł
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ArturN » 28 gru 2009, o 07:48

Grzesiu 10 PLN to chyba ze lutujesz na cynę, bo jak na sreberko to u mnie w modelarni wychodzi drożej coś koło 14 PLN za sztukę w materiałach + własna robocizna :P bezcenna :)
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole

Postprzez Grzesiek » 28 gru 2009, o 11:46

Ja w redukcjach śruby lutowałem na cynę, bo nie widziałem potrzeby używania twardego lutu. Nie ma tu aż takich przeciążeń. Jak dobrze przygotujesz półfabrykaty to wszystko będzie grało i całkiem dobrze wygladało.

Moje pierwsze "poważne" śruby zrobiłem jak miałem 16 lat i bez problemu służyły mi przez 5 lat. Teraz wygladają tak:
Obrazek
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bartek88 » 28 sty 2010, o 23:28

Witam. kolejne fotki z pracy nad modelem oczywiście szpachlowanie szlifowanie było wielokrotnie powtarzane ale w widocznych zmian to wyciąłem wręgi pod pokład i nakleiłem pokład dziobowy. Zacząłem także robić nadbudówkę ale nie jestem z niej zadowolony wiec zamówiłem na allegro nowy materiał budulcowy i zobaczymy co z niego wyjdzie na dniach chcę zrobi i nakleić odbojnice.

Oto fotki pokładu.

najpierw wycięcie zostawiłem 1 całą wręgę jako wzmocnienie kadłuba
Obrazek Obrazek Obrazek

teraz pokład
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Bartek88
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1 lut 2007, o 14:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Bartek88 » 4 lut 2010, o 21:46

Tak z chwili czasu wkleiłem belkę podtrzymującą dyszę korta.
ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek
Bartek88
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1 lut 2007, o 14:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Tomasz D » 11 lut 2010, o 16:30

Bartku Grzegorz dobrze radzi, przy tych śrubach możesz zapomnieć o normalnym pływaniu do tyłu.
Avatar użytkownika
Tomasz D
 
Posty: 50
Dołączył(a): 6 lip 2005, o 14:03
Lokalizacja: Nowogard

Postprzez Bartek88 » 16 mar 2010, o 23:54

Witam dosyć dawno nie pokazywałem nowych zdjęć ale to nie oznacza że praca nie idzie na przód.
Chociaż można powiedzieć że trochę się nawet cofnąłem by poprawić błędy jeszcze 1 został ale to p później.
Zacząłem robić nadbudówkę ale nie podobała mi się 2 część postanowiłem ją poprawić i wykończyć dalej. Do tego celu kupiłem płytę HIPS 0,25 0,50 i 1 mm. Został mi jeszcze mały trap do zrobienia wraz z 2 nadburciem.
Budując nadbudówkę postanowiłem zrobić też pokład dolny podczas jego rysowania zdałem sobie sprawę że nie mam jak zamontować pokład dolny dlatego i on uległ modernizacji teraz pokład jest solidny i stał się odpowiednim fundamentem pod ściany dolnego pokładu i cały układ wciągarki. Zmontowałem również pokład główny (ściągany) pozostało pokryć go listewkami do realistycznego wyglądu.
A teraz zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tu było widać stary pokład i średniej jakości nadbudówkę.
Nadbudówka :
Obrazek Obrazek
Pokład i ścianki pokładu dolnego:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Poprawki jakie chcę jeszcze zrobić nadburcia a dokładniej wyciąć stare i nakleić nowe z płyty HIPS.
Kupię 2 silniki 500 na 12v ma ktoś do sprzedania albo gdzie je znajdę.
I co powiecie na taki komplecik ??

http://www.allegro.pl/item962728376_dre ... rzetu.html
Bartek88
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1 lut 2007, o 14:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Grzesiek » 17 mar 2010, o 21:27

Krypa zaczyna wyglądać :)
Co do silników to kupisz je tu: http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=3341
A komplecik z Dremelem jest rewelacyjny. Sam używam identycznego, tylko dokupiłem jeszcze kilka dodatkowych elementów.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bartek88 » 26 kwi 2010, o 22:21

Witam dawno nie uaktualniałem postu, a więc przyszedł czas na to. Model poszedł do przodu nadbudówka jest już prawie cała i nawet jest pomalowana już podkładem na dniach pomaluje ją już kolorem. Mam do niej jeszcze 2 nadburcia wraz z miejscem na lampy sygnalizacyjne ale dokleję je później. W zeszłym tygodniu odebrałem 1 z ważniejszych części w modelu są nimi 2 silniki 500 na 12v firmy graupner. Pozostaje za mocować :) łoże zrobione przekładnia jest 4 do 1 (obroty silnika do wału). Także model będzie miał mocy troszkę :). Pomalowany został tak że kadłub podkładem w celu wychwycenia ostatnich nierówności bu je wyrównać przed malowaniem ostatecznym a dodam ze farby już są. Używam farb firmy MOTIP włącznie z ich podkładem. Pozostaje mi jeszcze do kupienia akumulator no i kończyć model. Mam nadzieję że niedługo odbędzie się 1 wodowanie. Ale będę zwlekał jak najdłużej by mieć motywacje do jak największego wykończenia modelu przed wodowaniem. Jutro będę chciał skleić pokład załadunkowy z listewek mam już je docięte odrobina czasu i chęci i lecimy :).

PS jestem szczęśliwym posiadaczem mulit szlifierki Dremel 300 z wyposażeniem powiększonym o wałek giętki. Muszę przyznać sprzęt warty ceny i bardzo ułatwia prace.

A teraz foto :) miłego oglądania:
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Bartek88
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1 lut 2007, o 14:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Bartek88 » 22 maja 2010, o 23:12

Sprężyłem się i pokład tylni prawie skończony :) jeszcze tylko podkład zielony i wio :) a teraz zdjęcia najpierw pokarzę zestaw farb jakie wykorzystam do pomalowania łajby. na kolejnych zdjęciach jest pomocniczy przyrząd do sklejania listewek żeby były równe. Następnie listwy trzymające pokład drewniany na swoim miejscu co 2 są przykręcone śrubkami. Dzisiaj udało mi się pociąć na odpowiednie segmenty pokład po lakierować caponem i potem lakierem. Jeszcze tylko wyszlifować boczne ściany pomalować i pokład gotowy poza osprzętem znajdujący się na nim a teraz fotki:

Obrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Bartek88
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1 lut 2007, o 14:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Bartek88 » 1 cze 2010, o 12:47

Witam w ostatnim okresie nie próżnowałem :) do o koła pokładu głównego nakleiłem 3mm opaskę. Dojrzałem ją na zdjęciach prawdziwej łajby ahh te stare plany modelarskie :( oto fotki:

ObrazekObrazek

No ale na tym moja praca nie poprzestała :)pomalowałem tak że pokład na zielono zarówno statku jak i pokładu głównego oto fotki:

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

No i teraz to co spędzało mi największy sen z powiek a wiec jak pamiętacie według planów rufa Granita (modelu ) wygląda tak:

Obrazek Obrazek
a prawdziwy ma tak:
Obrazek

już chciałem to tak zostawić ale pod waszym naciskiem zmieniłem to ale nie obeszło się bez problemów musiałem model lekko wydłużyć o 3 mm tj grubość wałka no i szpachel i mamy gotową rufę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek

No i nad burcia pokładu głównego jeszcze nie do końca skończone
Obrazek
Obrazek
Bartek88
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1 lut 2007, o 14:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Bartek88 » 23 cze 2010, o 13:29

Witam. ostatnio podłubałem i zrobiłem drugie nad burcie nad budówki a tak że popracowałem nad podstawą i samym masztem nad burcia również nabrały kształtu .
O to co mi z tego wyszło:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i zaczął się oczekiwany etap a mianowicie malowanie zacząłem od pomalowania nadbudówki oczywiście nie obeszło się bez problemów np z oklejeniem pokładu taśmą. ale po wszystkich tych zmaganiach nadbudówka jest pomalowana :) w kadłubie zrobiłem luki kotwiczne. jeszcze tylko dziury żeby woda mogła wypływać i kadłub również idzie pod strumień farby :)
Zapraszam do oglądania i komentowania

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Bartek88
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1 lut 2007, o 14:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Bartek88 » 28 cze 2010, o 21:52

weekend minął praca wrze :) model pomalowany :) kolory dobrałem idealne ale z wykonaniem trochę gorzej :( no ale cóż człowiek się uczy co nie. Na pewno do poprawek mam pokład farba pozaciekała mi między podpórki nad burcia.
Teraz fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek Obrazek
Bartek88
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1 lut 2007, o 14:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Grzesiek » 20 sie 2011, o 12:37

Bartek, jak tam prace przy Granicie?
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Na warsztacie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron