Hydro Katamaran

Tutaj prezentujemy budowę modeli i efekty końcowe naszej pracy.

Moderator: saradog

Hydro Katamaran

Postprzez badboy » 16 paź 2010, o 18:33

Witam panowie. Kupiłem kadłub w sklepie za symboliczne 50żł z wystawy zakurzony ,z modelu wyrzuciłem plastiki ,silnik szczotkowy i zrobiłem to po swojemu wstawiłem bezszczotke Viper Hopffa 3600kv ,wał 4mm z mozliwoscą smarowania Mp Jet itp niedługo reszta pozdra



Zdjecia modelu tu


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... b95d7.html
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

up

Postprzez badboy » 22 paź 2010, o 19:09

Jutro pierwsze wodowanie filmik bedzie .
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

testy

Postprzez badboy » 25 paź 2010, o 18:43

W niedziele pływałem w parku skaryszewskim ,zmieniłem sprzegło na sztywne i odrazu model pływa elegancko .Jest jeszcze jeden newralgiczny punkt ,model na łuku na pół gazie wyskakuje i obraca sie w powietrzu ,na mniejszych obrotach wchodzi w łuk . Zapomniałem ,że nalezy zamontowac turnifin na pływaku.
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

Re: testy

Postprzez Maciej Kozłowsk » 29 paź 2010, o 14:26

badboy napisał(a):pływałem w parku skaryszewskim


Bardzo jestem zainteresowany w którym miejscu pływasz w Skaryszewskim i jakie tam są warunki, czystość wody ( liście ), kaczki i pretensje kaczkobrońców.. napisz dwa słowa a może jakaś fotka...
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: testy

Postprzez karolpenconek » 29 paź 2010, o 15:05

Maciej Kozłowsk napisał(a):
badboy napisał(a):pływałem w parku skaryszewskim


Bardzo jestem zainteresowany w którym miejscu pływasz w Skaryszewskim i jakie tam są warunki, czystość wody ( liście ), kaczki i pretensje kaczkobrońców.. napisz dwa słowa a może jakaś fotka...


Też tam pływałem kiedyś, zbiornik dosyć wąski i na ewentualne trudne byłoby rozstawienie trasy (a nawet niebezpieczne). Co do wody to trochę syfu, co zbytnio nie przeszkadza. Gorzej, że jakieś patyki wystają z wody na środku. Kaczek troche jest ale nie za dużo, a co do ekokaczkoobrońców to jak w każdym parku...
Każdy ma swoje 6 minut.
Karol Penconek
POL-750
karolpenconek
 
Posty: 173
Dołączył(a): 18 lis 2006, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Akweny

Postprzez badboy » 29 paź 2010, o 19:43

Witam ja pływam na środku w Parku Skaryszewskim jest mały stawik ,ale płytko tam no i sa miejsca z kszaczorami w wodzie, za Wedlem wieksza przestrzeń i czysciej mam blisko wiec tam testuje .na wiosne za rok na Gocławiu jest fajne miejsce w stylu Pola Mokotowskiego odnowili . Jutro ide pływac bedzie filmik i fotki . A wczoraj przejezdzałem w Michalowicach jakas budowa rury wpuszczaj w ziemie.
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

Filmik

Postprzez badboy » 30 paź 2010, o 14:58

Witam jeden filmik ,ale słaba jakosc



http://teamracing.wrzuta.pl/film/1qHofm ... _13.450001
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Mieciu » 30 paź 2010, o 19:35

i słaba predkosc, a tak sie przechwalales.....
Szpachlówka moim przyjacielem :twisted:
Avatar użytkownika
Mieciu
 
Posty: 391
Dołączył(a): 30 sty 2009, o 02:25
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Maciej Kozłowsk » 30 paź 2010, o 21:48

Mieciu ale to model z ABSu z tego zrozumiałem.
Mało mamy takich modeli które można by zacząć klasyfikować do klas SB więc dobre początki - czekamy na rozwój.... :rog
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez karolpenconek » 30 paź 2010, o 22:40

Witam. Ładnie pływa, jak na sztywny wałek i plastikowy, giętki kadłub (a powinno być dokładnie odwotnie :twisted: ). Zresztą widziałem łódkę, trzymałem ją w swojej łapie :D i myślałem, że to coś nie będzie za dobrze pływać.

W środku pakiecik zippy 5000mAh 7,4v 20c i regielek Plush 60A z chłodzeniem wodnym (jeszcze do niedawna moje :D). Ogólnie mówiąc zapowiada się ciekawy model.

Pozdrawiam Karol.
Każdy ma swoje 6 minut.
Karol Penconek
POL-750
karolpenconek
 
Posty: 173
Dołączył(a): 18 lis 2006, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grzesiek » 30 paź 2010, o 23:51

Może i model za "miękki" ale moim zdaniem jakby nad nim popracować to napewno można z niego wycisnąć więcej niż widać na filmie. Najważniejsze to się nie poddawać, słuchać rad bardziej doświadczonych kolegów (pod warunkiem, że nie jest to jedynie krytyka), samemu myśleć i mieć trochę pokory.
Jak Mieciu pokazał tu na forum swój pierwszy model to podejżewam, że wiekszość "zawodowców" oglądała film z pożałowaniem - ECO przerobione na MONO, już sam pomysł był szalony. I co - po dwóch latach z kawałkiem mamy srebrnego medalistę MŚ :rog Chcieć to móc.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez antmar » 31 paź 2010, o 23:16

Grzesie napisał(a):Jak Mieciu pokazał tu na forum swój pierwszy model to podejżewam, że wiekszość "zawodowców" oglądała film z pożałowaniem - ECO przerobione na MONO, już sam pomysł był szalony. I co - po dwóch latach z kawałkiem mamy srebrnego medalistę MŚ

To prawda, ale wynik został zrobiony na kadłubie kupionym w najlepszej "stajni" i wyposażony w sprzęt z najwyższej półki.
Chcieć to móc.

i mieć kasę. :rog
antmar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 11:09

Postprzez karolpenconek » 1 lis 2010, o 00:07

antmar napisał(a):
Grzesie napisał(a):Jak Mieciu pokazał tu na forum swój pierwszy model to podejżewam, że wiekszość "zawodowców" oglądała film z pożałowaniem - ECO przerobione na MONO, już sam pomysł był szalony. I co - po dwóch latach z kawałkiem mamy srebrnego medalistę MŚ

To prawda, ale wynik został zrobiony na kadłubie kupionym w najlepszej "stajni" i wyposażony w sprzęt z najwyższej półki.


Witam. I co z tego? Liczy się sukces, niezależnie, czy ktoś ma dobry sprzęt czy nie.

A co do modelu z tematu to na pewno można wyciągnąć więcej, model już pływa, teraz tylko poprawki :)

Pozdrawiam Karol.
Każdy ma swoje 6 minut.
Karol Penconek
POL-750
karolpenconek
 
Posty: 173
Dołączył(a): 18 lis 2006, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez feres95 » 27 lis 2010, o 18:52

Witam.
Zauważyłem Pańskiego ślizgacza na allegro.Mam pytanie: jaka jest cena minimalna ?
POLONAISE BKW-001 - w budowie
feres95
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 paź 2010, o 14:24
Lokalizacja: Opole

Postprzez antmar » 1 maja 2011, o 00:02

Katamaran
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y7bjNHF7UJ0[/youtube]
antmar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 11:09


Powrót do Na warsztacie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron