Model Eco Expert Somar

Tutaj prezentujemy budowę modeli i efekty końcowe naszej pracy.

Moderator: saradog

Model Eco Expert Somar

Postprzez badboy » 1 sie 2011, o 15:36

Bardzo krótki filmik (prezentacja) ,niedługo filmy z testów na wodzie pozd


http://www.youtube.com/watch?v=uNHYMvErtGQ
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Mieciu » 1 sie 2011, o 18:32

badboj pałerbołt rejsing - brzmi mocno :-)
Fajny filmik, ale dawaj z pływania coś :wink:
Szpachlówka moim przyjacielem :twisted:
Avatar użytkownika
Mieciu
 
Posty: 391
Dołączył(a): 30 sty 2009, o 02:25
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Grzesiek » 1 sie 2011, o 21:10

Czy ja dobrze widzę - zwora z goldów 2mm ??
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez badboy » 1 sie 2011, o 21:18

Nie goldy są 4mm,ale zwora jest przydługa, mam inny problem testowałem model na szczelnosc uszczelniłem go przy rufie bo woda lekko dostawała sie do pokładu, ale w wannie kadłub nieodwraca sie ,a ma komore zalewową.Co może być przyczyną.
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Maciej Kozłowsk » 1 sie 2011, o 21:53

badboy napisał(a): w wannie kadłub nieodwraca sie ,a ma komore zalewową.Co może być przyczyną.

Brak odpowietrzenia komory zalewowej, złe wyważenie poprzeczne.... przyczyn może być naprawdę sporo. Trudno tak określić....

Zanurz cały model tak by w komorze nie było powietrza - zobacz czy się przewraca z całkowicie zalaną komorą
Sprawdź jak masz rozłożone części w środku - przewaga musi być na burtę z komorą.
Być może będziesz musiał dodać kilka kostek ołowiu na burtę z komorą.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez antmar » 1 sie 2011, o 23:09

badboy napisał(a):uszczelniłem go przy rufie bo woda lekko dostawała sie do pokładu, ale w wannie kadłub nieodwraca sie ,a ma komore zalewową.Co może być przyczyną.

Kadłub w rufie ma dwa gwintowane otwory na przykręcenie uchwytu tabliczki, do uszczelnienia wystarczy wkręcić śrubki M2.5. Z filmu widać, że LiPo jest za blisko środka, jeżeli nie można przesunąć do tyłu to musisz dołożyć ołowiu. Ustaw środek ciężkości 1 cm do rufy od wyjścia z kadłuba dławicy wału.
Kadłub z 7 NiMh odwracał się.
antmar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 11:09

Postprzez badboy » 2 sie 2011, o 08:30

I wszystko jasne, dziękuje panie Marku,w końcu to pana konstrukcja pozdraw.
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

Postprzez badboy » 3 sie 2011, o 20:22

Witam,dziś podłączyłem regulator Turnigy Plush 80A, zrobiłem chłodzenie (zaprogramowałem) i zrobiłem test silnika ,pojawił sie dym z kabli wychodzących z niego okazało se ,że było zwarcie przy wyjsciu z silnika .Jutro powinno dotrzec paczka do mnie serwo i śruby. Niedługo pierwsze wodowanie .
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

Postprzez badboy » 5 sie 2011, o 12:28

Dziś podjechałem do Parku Skaryszewskiego(tam jest cisza) brzegi okaząły sie zarośniete (rok temu było lepiej) ,obok dalej z daleka zauważyłem pare pijacą piwko ,obok mnie podjechali panowie na rowerach Straż Miejska i dostali mandacik myślałem ,że do mnie ale spoko. Pierwszy raz opływałem model lecz tylko jeden pakiet bo miałem zadużą śrube 32(niechciałem silnika przegrzac) X 30 niedoszły ze sklepu. Bardzo ładnie model zachowuje sie na łukach ,pływałem na 3/4 z myśla o silniku .pozdr
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Maciej Kozłowsk » 5 sie 2011, o 14:36

Gratulacje - na którym stawie w Skaryszewskim pływasz ? od strony Międzynarodowej czy Wedla ?

badboy napisał(a):podjechali panowie na rowerach Straż Miejska i dostali mandacik myślałem ,że do mnie ale spoko.


Mnie z Michałem spisywali za zakłucanie kilka razy ale nigdy nie dostałem mandatu. Zawsze było to konsekwencją telefonu przyjaciół zatruwania kaczek chlebem.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez badboy » 5 sie 2011, o 15:15

Od strony Międzynarodowej ulica Wiatraczna prawie na środku, od strony Wedla niekiedy siedzą wędkarze ,a poza tym jest większa fala przestrzeń bardziej otwarta. Podczas pływania zauważyłem ,że regulator Turnigy Plush 80A ma tendencje opużnionej reakcij na drążek gazu.Próbowałem w aparatuże wytrymowac ale nic.
Musze zmienic chyba na inny model (co polecicie) .

A i pytanko mam czy dobrze mam ustawiony parametr Cutoff voltage – Cutoff voltage – Napięcie odcięcia baterii. Low(2,6V), Middle(2,85V), High(3,1V), mam ustawione High
badboy
 
Posty: 73
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Maciej Kozłowsk » 5 sie 2011, o 15:28

badboy napisał(a):mam ustawione High

Jeżeli nie ścigasz się zawodniczo to takie ustawienie zostaw - poprostu akumulator dłużej będzie żył a ty masz może 30 sekund pływania mniej.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Na warsztacie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron