ślizg elektryczny

Tutaj prezentujemy budowę modeli i efekty końcowe naszej pracy.

Moderator: saradog

ślizg elektryczny

Postprzez Gyver86 » 18 kwi 2012, o 01:44

Witam kolegów modelarzy, ok 1,5 roku temu zacząłem budować ślizg, więc chciałbym się pochwalić i zasięgnąć rad fachowców w kilku sprawach, gdyż jest to mój pierwszy model. Typ modelu to outrigger, który budowałem bez planów, ale mocno ściągałem ze strony fastelectrics.net. Generalnie chodzi mi żeby ślizg był efektowny czyli w miarę szybki, estetycznie wykonany i żeby robił niezłe wrażenie nad wodą no i był trwały, nie zamierzam startować w zawodach (choć z chęcią się na któreś wybiorę). Kadłub zrobiłem ze sklejki 0,8 połączonej z balsą, dno i tył to dwie sklejki 0,8 sklejone razem, pływaki ze styropianu oklejone tą samą sklejką, planuje jeszcze porobić kilka wzmocnień z litego drewna bukowego. Kąt pływaków to ok 4st. Stosunek długości do szerokości to 5:3. Waga kadłub to ok 500g, z osprzętem to 1,6kg. Silnik jaki mam to feigao 540 9l 2700kv, pakiet 4s 5Ah 20C, regulator Xpower 100A, śruba octura x632, x435, flex 1/8 cala. I teraz kilka pytań:

1. Czy to wszystko nie pójdzie z dymem, bo gdzieś czytałem że powinno mieć ok 35k rpm, a u mnie jest 43k
2. Wał jest tandetny i ma luz (co widać na filmiku od 1.22), jakie mogą być skutki?
3. Czy można gdzieś kupić metalową śrubę, której nie będzie trzeba obrabiać i wyważać?
4. Czy nie powinienem jeszcze wzmocnić całości kadłuba żywicą i płótnem? :rog
5. Czy skręt steru ok 35st wystarczy do skręcania?
6. Czy ważny jest środek ciężkości wzdłuż łodzi?
7. czy powinienem nasmarować wał giętki, który chodzi w teflonie?
8. Czy chłodzenie ze steru jest wystarczające na silnik i reg (czy lepiej za śrubą)?

http://www.youtube.com/watch?v=7qaKAl2M ... 270JvB3ds=

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :papz
Maciej
Załączniki
IMG_6957 (Kopiowanie) (Kopiowanie).JPG
IMG_6953 (Kopiowanie) (Kopiowanie).JPG
IMG_6927 (Kopiowanie) (Kopiowanie).JPG
IMG_5923 (Kopiowanie).JPG
IMG_5899 (Kopiowanie).JPG
IMG_5887 (Kopiowanie).JPG
IMG_5876 (Kopiowanie).JPG
IMG_5809 (Kopiowanie).JPG
Gyver86
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 12:03
Lokalizacja: Śrem

Postprzez mejson » 18 kwi 2012, o 01:45

lepiej sie wyspij Maćko a nie tu po nocach piszesz :)
mejson
 
Posty: 28
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 14:09
Lokalizacja: Dublin/Śrem


Powrót do Na warsztacie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron