[koniec] Budowa ELCO 80 (PT-596) zestaw Italerii 1:35 RC

Tutaj prezentujemy budowę modeli i efekty końcowe naszej pracy.

Moderator: saradog

Postprzez Grzesiek » 15 lip 2007, o 20:18

Tego S-100 zapowiadają już od ponad pół roku. Na ostatnich targach pokazali jedynie rysunki. Ale model faktycznie może być fajny i jeszcze większy od ELCO.
Mój na razie legł w pudełku. Musi poczekać do października. Wtedy też kupię te blaszki i dalej ruszę z pracami.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pacyfic_77 » 15 lip 2007, o 20:58

Więc to po lewej stronie na fotce jest lepszym rozwiązaniem :rog Mam to szczęście że nie zrobiłem jeszcze dziury w kadłubie :mrgreen:
W stoczni mały model Syntetyk
Avatar użytkownika
Pacyfic_77
 
Posty: 93
Dołączył(a): 4 gru 2005, o 00:09
Lokalizacja: opolskie

:)

Postprzez pawlo » 16 lip 2007, o 13:40

co za dziura ? ?
pawlo
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 09:21
Lokalizacja: Opole

:)

Postprzez pawlo » 16 lip 2007, o 15:05

a takie pytanie mam ? te blaszki fototrawione, z firmy Eduard, to one dopiero będą w sprzedaży czy jak ? pozdrawiam ..
pawlo
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 09:21
Lokalizacja: Opole

Postprzez Grzesiek » 16 lip 2007, o 17:52

Pawełku - one są już w sprzedaży ale jeszcze nie szukałem czy kotś w Polsce ma już je w ofercie. W sklepie Eduarda liczą za nie 24$. Ty masz bliżej do Czech, to może uda Ci się coś blisko przy granicy znaleźć.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pawlo » 17 lip 2007, o 09:41

Grzegoż, a masz jakiś adres w czechach tego sklepu ? bo coś znaleść mi ciężko
pawlo
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 09:21
Lokalizacja: Opole

Postprzez Andre » 17 lip 2007, o 17:20

Trzeba zajrzeć do czeskiego Cieszyna. Mam niecałe 100 km a jeszcze tam nie byłem :oops: Wybieram się od paru ładnych lat.
Andre
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 paź 2006, o 11:03
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Andre » 17 lip 2007, o 17:22

Przy okazji przejrzałem parę sklepów internetowych ale na te blachy jeszcze nie trafiłem. Prośba do firmy Jadar z W-wy - myślę, że byłaby to fajna oferta.
Andre
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 paź 2006, o 11:03
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Andre » 17 lip 2007, o 17:26

Pacyfic_77 napisał(a):Więc to po lewej stronie na fotce jest lepszym rozwiązaniem :rog Mam to szczęście że nie zrobiłem jeszcze dziury w kadłubie :mrgreen:

Ja już mam z 5 dziur w kadłubie ( załatanych ), aż w końcu trafiłem. Problem w tym, że jak budujesz w/g planów dokładnie to wszystko gra, ale jak pomniejszasz lub powiększasz plany to wtedy przepływ jest inny.
Andre
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 paź 2006, o 11:03
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Andre » 25 lip 2007, o 21:25

a' propos -gdzie ikiedy można nabyć te DZIEŁA (nie przez przekorę z dużej litery ) - klasa.
JEDNOCZEŚNIE UWAGA - wszystkie śruby w modelu ITALERI są lewe !!!. Chyba najlepsza strona na ten temat http://www.pt-boat.com/
Andre
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 paź 2006, o 11:03
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Grzesiek » 26 lip 2007, o 09:42

Andre napisał(a):Chyba najlepsza strona na ten temat http://www.pt-boat.com/


Tę stronę o ELCO znają już chyba wszyscy :-D Autor tej strony zrobił z tego modelu małego FSR'a.

A wracając do tematu blaszek. Dostałem dziś informację od Darka (potencjalny nowy zawodnik w naszej sekcji :) ), że blaszki Eduarda można już kupić w Polsce. Będą dostępne po 20 sierpnia w cenie około 60zł w firmie Eduard Polska z Wrocławia. Telefon kontaktowy do nich to 071 3429291.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku na zawodach zobaczymy całe stado "peteków" :hip:
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Andre » 26 lip 2007, o 18:22

Jasne,że znają wystarczy wpisać w wyszukiwarce ELCO. Ale np. zrzut torped facet wymyślił fajnie. Co do cudów to myślałem o śrubach. Dzisiaj przygotowałem rurki na dławice. I jeszcze jedno - moim zdaniem model RC ma przede wszystkim dobrze pływać. Trudno zrobić elementy, które będą perfekcyjnie wykonane i miały grubość 0,01 mm i wytrzymały najmniejszy podmuch na wodzie. Może przesadzam, ale kiedyś dłubałem modele w skali 1:400 i wiem jaki był problem nawet z przestawieniem modeliku.
Andre
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 paź 2006, o 11:03
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez sglowacki » 20 sie 2007, o 20:22

Panowie - sklep w Czeskim Cieszynie to już przeszłość...Gość wyprzedaje resztki towaru i zamyka , a może już zamknął (jakiś czas tam nie byłem )...
Pozdrowienia z Południa
Stanisław "Mały" Głowacki
oakland dolphin team NS
Avatar użytkownika
sglowacki
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 gru 2005, o 07:46
Lokalizacja: Dębowiec k/ Skoczowa

Postprzez dwrob » 21 sie 2007, o 13:06

Informacja dla wszystkich zamawiających w Eduard Polska blaszki 53025 do Elco - dziś rozpoczyna się wysyłka zamówień. :D

Pozdrawiam
Darek
dwrob
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 paź 2006, o 11:45
Lokalizacja: k/Poznania

Postprzez Grzesiek » 4 mar 2008, o 22:39

No to czas zacząć kończyć model.

Opłacało sie trochę poczekać. Pierwszy dodatek to blachy Eduarda

Eduard

Ale dla mnie hitem jest super kit od Lion Roar

Tu można zobaczyć recenzję tego zestawu

I kilka fotek z tego zestawu:
Śruba
Obrazek
lufy do .50
Obrazek Obrazek
dwuczęściwa lufa do Oerlikona
Obrazek Obrazek
lufa Boforsa
Obrazek
oraz pociski do Boforsa i 37
Obrazek Obrazek
i jaki miły dodatek np. do podstawki na model - taka blaszka
Obrazek

palce lizać :hip: :hip: :hip: :hip: :hip:

Moim skromnym zdaniem kompilacja obu tych zestawów blach to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bryska Andrzej » 5 mar 2008, o 10:54

Być może tygryski to lubią ?
Ale dlaczego nie spróbować samemu ?
Avatar użytkownika
Bryska Andrzej
 
Posty: 211
Dołączył(a): 21 cze 2005, o 08:28
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Grzesiek » 5 mar 2008, o 23:03

Andrzeju, chyba nie wierzysz w to co piszesz. Dla zobrazowania problemu załączam jeszcze jedno zdjęcie (można powiększyć).

Obrazek

Potrafię zrobić dużo, nie chwaląc się śruby jestem w stanie zrobić o klasę lepsze niż te w zestawie Liona ale te pociski to dla mnie mistrzostwo świata i w obecnych moich warunkach warsztatowych nie mógłbym nawet sie zbliżyć do takiej jakości a tym bardziej powtórzyć ją 25 razy. Model jest zestawem do klasy F4C i tak pozostanie, będzie sklejony, zwaloryzowany dostępnymi kitami, pomalowany i tylko (a może aż) tyle.
Kiedyś napewno powrócę do budowy pełnych redukcji od podstaw i napewno będę stosował przy tym toczenie i frezowanie CNC, blachy i fototrawienie oraz druk 3D - takie są czasy i nie zamierzam się cofać w rozwoju :rog
A jeśli ktoś chce to może zasadzić drzewo, poczekać aż wyrośnie, ściąć, wysuszyć, pociąć na listwy i dopiero wtedy rozpocząć budowę swojego wymarzonego modelu żaglowca :cool:
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bryska Andrzej » 6 mar 2008, o 10:53

Oj wierzę, Grzesiu, wierzę !
Wszak te cudeńka ze zdjęć też ktoś zrobił ! Dlatego napisałem o próbie zrobienia samemu.
Ponieważ jestem raczej ortodoksą, zawsze przy oglądaniu różnych cudów zadaję sobie (i nie tylko) pytanie: gdzie kończy się TO modelarstwo, a gdzie zaczyna kompletowanie fabrycznych dodatków.
Sprawą oczywistą jest, że każdy wybiera to, co mu pasuje i daje satysfakcję. I tak ma być.
Czytających ten wątek odsyłam do zabytkowych już zdjęć modelu kutra torpedowego BRAVE, gdzie przed ćwierćwieczem (albo jeszcze dawniej) podobne cuda było w modelu widać, choćby zbliżenia działek 40 mm (zamieszczone również w książce "Kutry torpedowe").
Mam nadzieję, że w czasie ełckich zawodów wymienimy się naszymi opiniami.
Natomiast wracając do PT - zapowiada się ze wszech miar interesująco; obawiam się jednak, że takich modeli będzie nie mniej niż SNOWBERRY.
A tak na marginesie - mogę wspomóc sprzętem mikroskopowym. :-)
Serdecznie pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Bryska Andrzej
 
Posty: 211
Dołączył(a): 21 cze 2005, o 08:28
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Grzesiek » 6 mar 2008, o 23:53

Bryska Andrzej napisał(a):Wszak te cudeńka ze zdjęć też ktoś zrobił ! Dlatego napisałem o próbie zrobienia samemu.


Mając obrabiarkę za zylion dolarów to pewnie żaden kłopot i tu jest cały pic.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Leo » 7 mar 2008, o 14:48

A moim zdaniem kompilacja zestawów Eduarda i Lion Roar jest nietrafionym pomysłem. A to dlatego, że wszystko co jest w zestawie Eduarda jest też i to lepiej zrobione w zestawie Liona. Jak masz Liona to jedynym słusznym miejscem Eduarda jest portal, gdzie się pozbywamy tego co niepotrzebne i jeszcze nam za to płacą. Jedyne dwa elementy, których nie ma to siedziska załogantów boforsa ale po pierwsze wygięcie i uformowanie ich z blachy z cudem graniczy a po drugie plastikowe są całkiem niezłe i wystarczy je trochę zeszlifować dla pocienienia.
Do Andrzeja - przywiozę Ci te pociski i poćwiczysz na tokarce ok? A może lepiej jednak od razu na dół do sklepu bo chyba Ci się nie uda?
Jarek Leoniec
Avatar użytkownika
Leo
 
Posty: 87
Dołączył(a): 25 mar 2005, o 14:45
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Grzesiek » 7 mar 2008, o 18:46

Nie do końca tak jest jak piszesz Jarku, np. pasy mocujące szalupę w eduardzie wyglądają lepiej; nie ma podkładek do przednich celowników w półcalówkach, tylna część celownika do boforsa jest w Eduardzie zrobiona lepiej i pewnie jeszcze kilka drobiazgów by się znalazło. Dokładnie jeszcze nie studiowałem różnic i podobieństw, zerknąłem tylko szybko okiem. Ja swoich blach Eduarda nie zamierzam sprzedawać, tylko mimo wszystko je wykorzystać.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grzesiek » 30 mar 2008, o 23:20

Mimo, że pogoda dzisiaj sprzyjała raczej wypadowi nad wodę niż siedzeniu w domu to jednak wybrałem to drugie :-D
Zabrałem się za blaszki do mojego ELCO. Początek był taki:

Obrazek

i już po kilku godzinach było tak :mhip

Obrazek

Lion Roar to pierwsza liga producentów blaszek. Wszystko pasuje jak klocki lego. Składanie tego to czysta przyjemność.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grzesiek » 2 kwi 2008, o 21:17

Prace posuwają się dalej - prawie skończony Bofors :hop jeszcze tylko amunicja i można montować do podstawy.

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gorall15 » 13 kwi 2008, o 13:01

I jak tam prace się posuwają? Też zacząłem tworzyć taki modelik :hip: ale już nie zdążę na ten sezon :cry:
gorall15
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lis 2007, o 13:58
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Grzesiek » 13 kwi 2008, o 22:04

Prace się posuwają - bofors prawie skończony, w trakcie prace nad kokpitem. W tygodniu postaram sie wstawić nowe zdjęcia.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na warsztacie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron