Rozpoczęcie zabawy w modele ECO

Zaczynasz zabawę z modelami pływającymi? Pierwsze pytania postaw tutaj.

Postprzez siwyroot » 21 lis 2011, o 14:53

Jest tam jeszcze ktoś ?
siwyroot
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Postprzez piotrd » 21 lis 2011, o 20:46

Ja jestem. To jest nudny portal i mozna jeszcze opr. zaliczyć za zbytnie dopytywanie się o przepisy i inne patenty techniczne. Kiedys jeden z panów "wyrzygał" mi, iż chcę miec wszystko podane na patelni he. No cóż skoro to taka wiedza tajemna to moze miał rację. Pozdrawiam
piotrd
 

Postprzez Mieciu » 21 lis 2011, o 22:03

Sio na inne 'profesjonalne' fora jak sie nie podoba.
Chcesz podyskutowac to przyjedz na zawody i wystartuj swoim wynalazkiem. Dopiero wtedy zauważysz, że teorie przy których tak mocno się trzymasz wcale się nie sprawdzą.
Szpachlówka moim przyjacielem :twisted:
Avatar użytkownika
Mieciu
 
Posty: 391
Dołączył(a): 30 sty 2009, o 02:25
Lokalizacja: Białystok

Postprzez zefirek » 21 lis 2011, o 22:21

Mieciu napisał(a):Sio na inne 'profesjonalne' fora jak sie nie podoba.
Chcesz podyskutowac to przyjedz na zawody i wystartuj swoim wynalazkiem. Dopiero wtedy zauważysz, że teorie przy których tak mocno się trzymasz wcale się nie sprawdzą.



Dokładnie, najlepszą weryfikacją osiągów naszych "wynalazków" są... zawody.
...a pisać można dużo... :wink:

siwyroot napisał(a):Jest tam jeszcze ktoś?


Oczywiście, czekamy na obiecane zdjęcia i opisy :wink:


"Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią." Monteskiusz
Pozdrawiam,
Marcin
Avatar użytkownika
zefirek
 
Posty: 93
Dołączył(a): 18 sty 2011, o 21:12
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Marian » 22 lis 2011, o 16:01

Witam

W Polsce nie znam sklepu który to sprzedaje a na forum są zalogowane też osoby które czasem takie rzeczy posiadają, jeżeli nikt nie dał znać, że posiada takie śruby to znaczy, że ich nie ma.
Z drugiej strony i tak zazwyczaj bierze się większa i obrabia się na żądany wymiar.
Pozdrawiam,
Marian Wyrzykowski
POL - 777
PL - 10/A/OS M, NS, FSR
Marian
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lut 2005, o 09:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez siwyroot » 26 lis 2011, o 09:53

Witam, w końcu przyszły zabawki. Wał leży w moim warsztacie (brakuje jeszcze tylko łożyska), dlatego jego zdjęcia niebawem podobnie jak zmodyfikowanego steru, teraz w połowie długości obudowy znajduje się gumowa uszczelka.

Pozdrawiam

Andrzej Maślak
Załączniki
IMGP6059.jpg
Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028
IMGP6059.jpg (247.38 KiB) Przeglądane 21806 razy
IMGP6056.jpg
Turnigy 1600mAh 3S 20C Lipo Pack (teraz już odchudzony)
IMGP6056.jpg (246.73 KiB) Przeglądane 21812 razy
IMGP6057.jpg
Corona 929MG Metal Gear Servo 2.2kg/ 12.5g/ 0.10sec
IMGP6057.jpg (188.72 KiB) Przeglądane 21858 razy
IMGP6051.jpg
Birdie 50A Brushless Boat ESC w/3A BEC

Weight: 57g
Size: 62x41x16mm
Cells: 2-4S
Max Current: 50A
Burst Current: 60A
BEC: 3A
Timing: 1º/7º/15º/30º programmable
PWM: 8/16K
Cooling: Water cooled
IMGP6051.jpg (178.04 KiB) Przeglądane 21806 razy
IMGP6054.jpg
XK2845-B-2800KV Brushless Inrunner

Max Amps: 35A
Max Volt: 11.1V
Max Watts: 390W
Rpm/V: 2800kv
Resistance: 0.0298 ohms
No-load Current: 1.1A(7.4V)
Dimension: 28.0mm x 48.0mm
Mounting hole depth: 5mm
Length of extend Shaft: 12mm
Shaft diameter: 4mm
Weight
IMGP6054.jpg (230.8 KiB) Przeglądane 21865 razy
Ostatnio edytowano 28 lis 2011, o 00:45 przez siwyroot, łącznie edytowano 2 razy
siwyroot
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Postprzez zefirek » 26 lis 2011, o 13:01

siwyroot napisał(a):Turnigy 1600mAh 3S 20C Lipo Pack (teraz już odchudzony)



Ile waży pakiet po odchudzeniu?
Pozdrawiam,
Marcin
Avatar użytkownika
zefirek
 
Posty: 93
Dołączył(a): 18 sty 2011, o 21:12
Lokalizacja: Białystok

Postprzez siwyroot » 26 lis 2011, o 13:09

Witam

Jeszcze nie ważyłem, warsztat mam pod Opolem i tam trzymam wszystkie narzędzia, a na co dzień jestem we Wrocławiu. Za tydzień podam wagi i zdjęcia zmodyfikowanego wału i steru.

Pozdrawiam

Andrzej Maślak
Ostatnio edytowano 26 lis 2011, o 18:57 przez siwyroot, łącznie edytowano 1 raz
siwyroot
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Postprzez piotrd » 26 lis 2011, o 16:39

te 2 gołe goldy koło siebie to troche ryzykowne. Prawdopodobnie ze 133 g na 110 tak nie da sie zjechać. Proponuje trzymac te wynalazki gdzies na otwartym powietrzu bo w domu moze być pożar.
piotrd
 

Postprzez Maciej Kozłowsk » 26 lis 2011, o 17:18

Przedewszystkm należy pamiętać o bezpieczeństwie przy jakichkolwiek pracach z pakietami LiPo w szczególności przy pomniejszaniu ich wagi !!! Wszelkie prace wykonywane są tylko i wyłącznie na odpowiedzialność użytkownika.

Z 133g można na takich akumulatorach zejść spokojnie do wymaganych 110. Gołe goldy lutowane na płytkę bezpośrednio - nie widzę problemu. Dla bezpieczeństwa gold gniazdo ( żeński ) można dodatkowo włożyć w cieniutką koszulkę. Najwięcej wagi po zdjęciu koszulki zabezpieczającej pakiet uzyskasz z usunięcia płytki montażowej. Jednak wymaga to odrobiny doświadczenia z lutowaniem blaszek alu.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez siwyroot » 26 lis 2011, o 18:53

Witam, goldy są zabezpieczone przeźroczystą koszulką termokurczliwą, zważę i zobaczę jak to wygląda. Następna jest płytka do wywalenia jak będzie za dużo. Z lutowaniem nie ma problemu :)

Pozdrawiam

Andrzej Maślak
siwyroot
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Postprzez siwyroot » 26 lis 2011, o 18:57

@piotrd

Bardzo ładnie proszę nie zaśmiecać mi tematu wulgarnymi komentarzami, które nic nie wnoszą do tematu :P

Pozdrawiam
siwyroot
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Postprzez Maciej Kozłowsk » 26 lis 2011, o 20:42

piotrd napisał(a):ale to jakas paranoja! Mam akumulator 130 g czyli poza zaleceniami jakiej tam pieprzonej kapituły. Golę bo do 110 g i wtedy jest oki? Powiem szczerze . Walcie sie !!!


Każdy ma prawo do własnego zdania. Nie musisz startować w zawodach i wtedy limity cię nie obowiązują. Nie upoważnia cie to kolego Piotrze do obrażania ludzi którzy tym regułom się poddaja.
Poznaliśmy już Twoje teorie nautyczne, wielkie doświadczenie i wiele modeli szczególnie ECO jak mnie pamięć nie myli Twojego wykonania. Szkoda tylko, że nie odważyłeś się zweryfikować swojej wiedzy nawet na spotkaniach a co dopiero na zawodach.
Życzę Ci powodzenia w dalszej karierze modelarskiej i idąc za Twoim przykładem. Wal się.....
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maciej Kozłowsk » 26 lis 2011, o 20:45

siwyroot napisał(a):Witam, goldy są zabezpieczone przeźroczystą koszulką termokurczliwą


i ok
siwyroot napisał(a):Następna jest płytka do wywalenia jak będzie za dużo. Z lutowaniem nie ma problemu :)


Uważaj na lutowanie i jak będziesz lutował to możesz skrócić jeszcze bardzo mocno kabelki do balansera.
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez grzesiooo » 27 lis 2011, o 00:22

piotrd napisał(a):ale to jakas paranoja! Mam akumulator 130 g czyli poza zaleceniami jakiej tam pieprzonej kapituły. Golę bo do 110 g i wtedy jest oki? Powiem szczerze . Walcie sie !!!


Wspaniale!!

Nie widziałem cię kolego na zawodach , nie musisz więc odchudzać akumulatorów.
Nie znasz ludzi , a każesz im się walić? A może sam weź gumkę sobie wyciągnij z gaci i walnij się nią w czoło.

Wstyd mi że jesteśmy z jednego miasta
grzesiooo
 
Posty: 20
Dołączył(a): 5 cze 2010, o 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez piotrd » 27 lis 2011, o 08:27

Za przeproszeniem nie o was koledzy chodzi! Tylko o twórców tego idiotycznego przepisu. Nie dosyć, że niebezpieczne to drogie rozwiązanie, bo konektor przylutowany bezpośrednio do blaszek ułamuje je po kilkunastu przylłączeniach.Pozdrawiam
piotrd
 

Postprzez Grzesiek » 27 lis 2011, o 14:29

piotrd napisał(a):Nie dosyć, że niebezpieczne to drogie rozwiązanie, bo konektor przylutowany bezpośrednio do blaszek ułamuje je po kilkunastu przylłączeniach.


Skoro tak twierdzisz, to znaczy, że nie masz bladego pojęcia o tym co piszesz. Ja tak mam we wszystkich akumulatorach i jeszcze żadnej blaszki nie urwałem i nie ułamałem, wystarczy umiejętnie się z tym obchodzić.

A kometarze w stylu "wal się" pozostaw dla siebie. Na razie dostajesz drugą szansę, ale jesteś na cenzurowanym.

Przychylam się do wypowiedzi kolegów - zweryfikuj swoje teorie na zawodach, bo jak na razie jesteś tylko gawędziarz-teoretyk.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez piotrd » 27 lis 2011, o 14:46

Gawędziarz? Dzis pływałem 5 razy. I wreszcie zbliża się zima najlepszy okres na sprawdzanie "praktyczne".
piotrd
 

Postprzez piotrd » 27 lis 2011, o 16:35

Więc? Przepis skłaniający do golenia akusów ( niezgodnie zresztą z zaleceniami producenta wytłuszczonymi na kazdym akumulatorze ) jest nietrafioną regulacją. Podobnie jak np. z abonamentem RTV. Wszyscy wiedzą jak działa. Pozdrawiam
piotrd
 

Postprzez Maciej Kozłowsk » 27 lis 2011, o 17:15

piotrd napisał(a):Więc? Przepis skłaniający do golenia akusów ( niezgodnie zresztą z zaleceniami producenta wytłuszczonymi na kazdym akumulatorze ) jest nietrafioną regulacją. Podobnie jak np. z abonamentem RTV. Wszyscy wiedzą jak działa. Pozdrawiam

Szanowny Panie Krytykańcie Piotrze D. jesteś ostatnią osobą upoważnioną w jakimkolwiek stopniu do opiniowania przepisów. Żeby to zrobić trzeba choć raz wystartować w zawodach i zrozumieć zasady wg których kierują się zawodnicy, sędziowie i organizatorzy starający się na zadrowych zasadach ułożyć reguły współzawodnictwa. Każdy przepis ma swoje wady i poniekąd nie naszym wymysłem jest stara doktryna "każdy przepis da się obejść" Twoje dywagacje na temat przepisów których nie znasz zamykają się do wymyślania opcji jak je ominąć a my działamy wg zasady jak je prawidłowo zastosować. Tu jest podstawowa różnica między Tobą a nami. Zima wg Ciebie jest najlepszym okresem ? Ano Tak dla tych co nic nie mają do zaprezentowania oprócz gadania jaki to szybki mam model i jaki jestem genialny konstruktor. Większość takich ancymonków jak się już decyduje na przyjechanie na zawody to ucieka z podkulonym ogonem po pierwszym wyścigu....
pozdrawiam
Maciej Kozłowski
Avatar użytkownika
Maciej Kozłowsk
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PhoeniX_rc » 27 lis 2011, o 19:36

Rozumiem, iż jak spowoduje pożar niewłasciwym uzyciem akusa mam sie powołac na pana Wyrzykowskiego?


Nie na Pana Wyrzykowskiego tylko na swoją głupotę.
Modyfikacja akumulatorów jest opcjonalna i jeśli nie chcesz to nikt Cie nie zmusi.

Zwarcie można zrobić zawsze i wszędzie i nie potrzeba do tego otwierać opakowania.
Odchudzanie jest dla doświadczonych i świadomych co robią.

Pomyśl chwilę i zaproponuj lepszy przepis.

Od razu ubiegnę odpowiedź i zapytam czy podejmiesz się certyfikowania wszystkich akumulatorów na rynku, lub czy masz metodę aby jednoznacznie określić markę akumulatora bez analizy składu chemicznego....
Pozdrawiam Robert Romaniuk

Podziękowania wspierającym:
MOK Biała Podlaska
LOK Warszawa
Politechnika Warszawska wydział MEiL
Avatar użytkownika
PhoeniX_rc
 
Posty: 282
Dołączył(a): 6 mar 2005, o 12:04
Lokalizacja: Warszawa/Biała Podlaska

Postprzez PhoeniX_rc » 27 lis 2011, o 20:26

Czy ty widzisz ile osób przyjeżdża na zawody? To jest mikroskopijny rynek geniuszu!

Nikt nie podrapie się nawet po d. jeśli nie jest opłacalne a już na pewno nie przestawi całej linii produkcyjnej pod przepisy które są tak niestabilne.

Taki akumulator musiałby być droższy od innego kilkukrotnie, czyli nikt by go nie kupił poza małym folklorem jakim jest sekcja M.

I nadal nie rozwiązuje to problemu identyfikacji akumulatora, zabronisz go otwierać i co?

Uwierzysz naklejce? Ważyć trzeba będzie tak czy inaczej.

Przed ostatnim postem chciałem cię jeszcze raz zaprosić na zawody ale teraz to w sumie na zdrowie ci wyjdzie jak nie przyjedziesz.
Pozdrawiam Robert Romaniuk

Podziękowania wspierającym:
MOK Biała Podlaska
LOK Warszawa
Politechnika Warszawska wydział MEiL
Avatar użytkownika
PhoeniX_rc
 
Posty: 282
Dołączył(a): 6 mar 2005, o 12:04
Lokalizacja: Warszawa/Biała Podlaska

Postprzez mike217 » 28 lis 2011, o 20:58

Ale się ubawiłem, idę pourywać konektory ze swoich aku, bo po całym sezonie żaden bezczelny konektor nie odpadł !!! :mrgreen: :mrgreen:
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez waldek123 » 29 lis 2011, o 10:27

PhoeniX_rc napisał(a):Odchudzanie jest dla doświadczonych i świadomych co robią.


ale nawet oni czasem robią "spinaki" troche racji facet ma :hip:
Waldemar Toruniewski
I tak Ci prawdy nie powiem chyba że się pomyle :-)
Nomadio - wyrafinowana o ultranowoczesnym wzornictwie ,naprawdę ładna aparatura. E.S.
waldek123
 
Posty: 253
Dołączył(a): 22 cze 2005, o 12:27
Lokalizacja: Ostrów

Postprzez PhoeniX_rc » 29 lis 2011, o 12:15

"spinaki"? co dokładnie masz na myśli - zwarcie?

Nie myli się tylko ten co nic nie robi... za to na pewno pretensji nie będę miał do osoby która tworzy przepisy tylko do siebie.
Pozdrawiam Robert Romaniuk

Podziękowania wspierającym:
MOK Biała Podlaska
LOK Warszawa
Politechnika Warszawska wydział MEiL
Avatar użytkownika
PhoeniX_rc
 
Posty: 282
Dołączył(a): 6 mar 2005, o 12:04
Lokalizacja: Warszawa/Biała Podlaska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron