Śruby

Zaczynasz zabawę z modelami pływającymi? Pierwsze pytania postaw tutaj.

Śruby

Postprzez samten » 13 gru 2011, o 11:36

Witam mam parę pytań dotyczących śrub

przede wszystkim materiał śruby a konkretniej chodzi mi jakie są różnice we właściwościach w śrubach z różnego materiału ... pomijając "plastikowe" bo są dobre do testów skupiając się na aluminiowych, mosiężnych i stalowych.

To co wiem i wyczytałem że różnią sie oczywiście wagą oraz że w ekstremalnych warunkach aluminiowe mogą sie rozwalić.

następne pytanie to obróbka śruby domyślam sie że chodzi o opiłowanie,polerowanie i wyważanie jednak jaki w tym cel (oczywiście poza zmniejszaniem średnicy i wyważaniem bo to logiczne)

czym sie kierować podczas kupowania śrub (poza średnicą i skokiem) to pytanie mi się nasunęło jak zobaczyłem praktycznie te same śruby a jednak w innych cenach
śruba 1
śruba 2
i prosiłbym o wyjaśnienie czym one się różnia

i na sam koniec miejsca gdzie można dostać dobre śruby

pozdrawiam
Sławek
samten
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 09:48
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez mike217 » 13 gru 2011, o 13:11

Ja pracuje nad śrubami, żeby miały odpowiedni profil i model dobrze przyspieszał i miał dobrą prędkość przy minimalnym zużyciu prądu. A na to zużycie wpływa chociażby grubość łopatek. To jest temat rzeka i każdy ma swoje tajniki. Ja stosuje śruby ze stali. Tanie w zakupie ale pracy przy nich mnóstwo i ta praca nie sprowadza się do wypolerowania śruby jak błędnie myśli wiele osób. To polerowanie nie ma nic do rzeczy.
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
mike217
 
Posty: 726
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Śruby

Postprzez Mieciu » 13 gru 2011, o 13:43

samten napisał(a):Witam mam parę pytań dotyczących śrub
czym sie kierować podczas kupowania śrub (poza średnicą i skokiem) to pytanie mi się nasunęło jak zobaczyłem praktycznie te same śruby a jednak w innych cenach
śruba 1
śruba 2
i prosiłbym o wyjaśnienie czym one się różnia

i na sam koniec miejsca gdzie można dostać dobre śruby

pozdrawiam
Sławek


No więc ta pierwsza jest do eco natomiast ta 2 jest do napędu półzanurzeniowego.
Różnica w cenie pewnie ze względu na użyty materiał albo na prawdziwego producenta który je faktycznie wytwarza...

Miejsce gdzie można dostać dobre śruby to internet :mrgreen:
Graupnery plastikowe serii K (do półzanurzenia) masz w kilku sklepach w PL.
Natomiast coś lepszego to już trzeba ściągać.
Do obu napędów dobre aluminiowe śrubki robi tenshock - wymagają trochę rzeźby, ale są powtarzalne i w rozsądnej cenie (ok 14-17Euro zależnie gdzie i ile kupujesz)
Po niewielkiej kraksie da się je jeszcze odratować - nie łamią się tylko wyginają.

Ja do swoich mono mam pół na pół etti i tenshock obie cnc alu
Pozdro
Szpachlówka moim przyjacielem :twisted:
Avatar użytkownika
Mieciu
 
Posty: 391
Dołączył(a): 30 sty 2009, o 02:25
Lokalizacja: Białystok

Postprzez farmerski » 13 gru 2011, o 14:25

Mieciu, nie wiesz jakie są warunki zakupu w http://tenshock-motors.de?
Głównie czas i koszt dostawy.
farmerski
farmerski
 
Posty: 28
Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 21:07
Lokalizacja: Łomża

Postprzez Mieciu » 13 gru 2011, o 14:31

ja raczej zamawiam bezposrednio u producenta - przy duuuzym zamowieniu za przesyłkę płaciłem 20E. Co przy 13 śrubach CNC i silniku wcale jakoś nie wyniosło za dużo, a i zniżkę wytargowałem.

Wiem że koledzy też bezpośrednio u Alexandra brali z Niemiec, ja nie mam kontaktu niestety.
Szpachlówka moim przyjacielem :twisted:
Avatar użytkownika
Mieciu
 
Posty: 391
Dołączył(a): 30 sty 2009, o 02:25
Lokalizacja: Białystok

Postprzez zefirek » 13 gru 2011, o 14:48

Na http://www.etti.com.hk/ za przesyłkę trzeba zapłacić 35$ i też dłuuugooo czekać na paczkę.
Pozdrawiam,
Marcin
Avatar użytkownika
zefirek
 
Posty: 93
Dołączył(a): 18 sty 2011, o 21:12
Lokalizacja: Białystok

Postprzez karolpenconek » 13 gru 2011, o 17:48

zefirek napisał(a):Na http://www.etti.com.hk/ za przesyłkę trzeba zapłacić 35$ i też dłuuugooo czekać na paczkę.


Niekoniecznie, napisz bezpośrednio maila do nich, powinni wyliczyć znacznie niższe koszty wysyłki (no chyba, że zamawiasz jakiś kadłub ,to rzeczywiście 35$).

Te śruby Etti różnią się (poza przeznaczeniem) rodzajem aluminium. Te tańsze mają grubsze łopaty ale też zazwyczaj są jeszcze do użytku po uszkodzeniu (są w wykończeniu matowym). Drugie mają cieniutkie łopaty, chodzą troszeczkę sprawniej (choć to może być błąd pomiaru), ale wystarczy nimi o coś dotknąć podczas pływania i wracasz bez łopaty.
Każdy ma swoje 6 minut.
Karol Penconek
POL-750
karolpenconek
 
Posty: 173
Dołączył(a): 18 lis 2006, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Dla początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron