dobranie silnika do kadłuba

Tutaj dyskutujemy o wszelkich zagadnieniach dotyczących ślizgów z napędem spalinowym.

Moderator: AndrzejC

dobranie silnika do kadłuba

Postprzez garnett » 5 lis 2010, o 22:40

Witam

Stałem sie ostatnio właścicielem kilku kadłubów ( podejrzewam ze FSR ), maja one ta między 70-100 cm. Są całkiem fajne , sprzedający mówił ze na jednym z nich jego wujek zdobył vice mistrzostwo Polski.

Mój silnik elektryczny nie da sobie z żadnym rady wiec potrzebuję dobrac coś spalinowego ale kompletnie sie na tym nie znam.

Zalezy mi na czymś niedrogim i dobrym dla początkującego wiec niezawodnym ( wiem tak to tylko w Erze dopasują ).

Zaznaczam, że nie mam zamiaru startowac w zawodach tylko popływac sobie dla przyjemności.

Mam jeszcze pytanie do znawców na zdjęciu widac cos po lewej stronie łodzi , ma to polączenie z komorą silnika , co to jest ? Jakis rodzaj wylotu spalin ??

Model wygląda tak:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam
Piotrek
garnett
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lip 2010, o 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AndrzejC » 6 lis 2010, o 12:41

To co po lewej to miejsce na rurę rezonansową+ tłumik hałasu. jeżeli ten kadłub ma 1000mm to moim zdaniem do napedu nada się taki motorek:
http://www.aliexpress.com/fm-store/4002 ... -boat.html
Jeżeli jest mniejszy to można tam włożyć taki sam silnik jak powyżej, tylko o mniejszej pojemności np ASP25 (4ccm) lub 32(5,25) Motory te nadają się do rekreacyjnego pływania i nie powinny sprawiać problemów nawet niezbyt doświadczonym modelarzom.
A.C.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez AndrzejC, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez a.kachnowicz » 6 lis 2010, o 12:41

W tej barce to było miejsce na rurę rezonansową lub tłumik
Andrzej Kachnowicz
a.kachnowicz
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 lut 2007, o 09:03
Lokalizacja: K.Kożle


Powrót do Ślizgi spalinowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron