Poliamid SR30 ze smarem na łożysko ślizgowe

Tu chwalimy się znalezionymi w sieci ciekawymi adresami.
Marian
Posty: 804
Rejestracja: 19 lut 2005, 08:39
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Poliamid SR30 ze smarem na łożysko ślizgowe

Post autor: Marian »

Witam
http://www.contakt.pl/onas.php

Poliamid SR30 ze smarem na łożysko ślizgowe
http://allegro.pl/poliamid-sr30-ze-smar ... 11008.html
poliamid PA płyta GR8 zielona prowadnica, łożysko
http://allegro.pl/poliamid-pa-plyta-gr8 ... 11102.html
Pozdrawiam,
Marian Wyrzykowski
POL - 777
PL - 10/A/OS M, NS, FSR
a.kachnowicz
Posty: 384
Rejestracja: 10 lut 2007, 08:03
Lokalizacja: K.Kożle

Re: Poliamid SR30 ze smarem na łożysko ślizgowe

Post autor: a.kachnowicz »

To sobie koledzy zróbcie z tego tulejki do wałów powodzenia :hip:
Andrzej Kachnowicz
ArturN
Posty: 496
Rejestracja: 25 lut 2005, 10:13
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Poliamid SR30 ze smarem na łożysko ślizgowe

Post autor: ArturN »

ja z tego wykonałem zębatki ciężko się go obrabia ale przy dużych obrotach sobie ten materiał średnio radzi, a jak się pojawi temperatura to po zawodach
mike217
Posty: 726
Rejestracja: 24 lip 2006, 11:23
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Poliamid SR30 ze smarem na łożysko ślizgowe

Post autor: mike217 »

To się doskonale nadaje na takie rzeczy jak np uszczelnienia dławic sterów, różne nakrętki do maszyn gdzie coś się pozycjonuje. Dużych obrotów to nie toleruje niestety , szybko się wybija i lubi stopić. Obrabia się znakomicie ale trzeba mieć bardzo ostre narzędzia.
Life begins at 30 knots...
U-Bootwaffe Admiral
Awatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
Posty: 1858
Rejestracja: 04 lut 2005, 15:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poliamid SR30 ze smarem na łożysko ślizgowe

Post autor: Grzesiek »

Moim skormnym zdaniem najlepszy materiał na tulejki wałów to Ketron PEEK. Temperatura mu nie straszna, robi się z tego materiału tuleje walcarek, a właściwości ślizgowe ma o klasę lepsze od teflonu.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Awatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
Posty: 1858
Rejestracja: 04 lut 2005, 15:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poliamid SR30 ze smarem na łożysko ślizgowe

Post autor: Grzesiek »

ArturN pisze:ja z tego wykonałem zębatki
Arturze, zębatki czy koła zębate :bag :hop
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
ArturN
Posty: 496
Rejestracja: 25 lut 2005, 10:13
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Poliamid SR30 ze smarem na łożysko ślizgowe

Post autor: ArturN »

Grzesiu punkt dla ciebie :) koło zębate o module 0.75.
ODPOWIEDZ