Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Tutaj dyskutujemy o wszelkich zagadnieniach dotyczących ślizgów z napędem spalinowym.

Moderator: AndrzejC

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez Pacyfic_77 » 16 cze 2013, o 18:43

1 (jedynka) jest już zarezerwowana :piwo Co do spalinek to byłem dzisiaj na moich pierwszych zawodach FSR O,H,V w Blachowni choć nie brałem czynnego udziału. Widziałem jak po każdym biegu zawodnicy czyścili szmateczką swoje łódeczki. Tak więc jak dbasz tak masz :wink:
W stoczni mały model Syntetyk
Avatar użytkownika
Pacyfic_77
 
Posty: 93
Dołączył(a): 4 gru 2005, o 00:09
Lokalizacja: opolskie

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez AndrzejC » 18 cze 2013, o 11:19

Grzesiek, te nasze łódki, czyste są :D . I, owszem zdarzają się "smarowozy", ale tacy zdarzają się wszędzie. Teraz po każdym biegu łódka jest czyszczona, a po każdych zawodach myta i to solidnie. Ja do mycia modelu używam kompresora i pistoletu do "ropowania". Wystarczy ok 150 gram spirytusu i łódeczka jest jak nowa :) Po każdym takim umyciu nanoszony jest wosk samochodowy i to wszystko jest polerowane. Osobna sprawa to silnik, który myty jest dokładnie po każdym biegu i konserwowany specjalnymi mixturami :) . Tak, że oleju, jeżeli w ogóle jest( nie mylić z brudem) jest w naszych łódkach bardzo mało :D Ale też szczerze powiem ,że nie wszyscy tak robią i zdarzają się też modele brudne i wykonane niechlujnie... Jednak ja osobiście wolę te troszkę oleju, niż swąd spalonej elektryki :P .
A tego AJAKSA można wykonać w wersji elektrycznej i też podobno nieźle pływa. jeden taki " elektryk" został wykonany w Niemczech. Jak będę miał zdjęcia to zamieszczę.
A.C.
AndrzejC
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 lut 2006, o 12:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez Pacyfic_77 » 18 cze 2013, o 22:23

Niby model skończony ale jeszcze kilka małych detali zostało. Kupiłem gwintownik M4x0.5 drobnozwojny i w końcu zamontowałem kalamitkę do uszczelniania wału :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zrobiłem numery startowe (nakleiłem) :mrgreen:
Pozdrawiam Piotrek :D
cdn...
W stoczni mały model Syntetyk
Avatar użytkownika
Pacyfic_77
 
Posty: 93
Dołączył(a): 4 gru 2005, o 00:09
Lokalizacja: opolskie

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez Pacyfic_77 » 24 lip 2013, o 11:32

Na wstępnie przepraszam, że dopiero dzisiaj piszę o tym dla mnie wielkim wydarzeniu :D ale musiałem troszeczkę ochłonąć ;) W niedzielę 21 lipca 2013 roku po prawie dwu letniej relacji ( 12 października 2011 roku wszystko się zaczęło ) silniczek został odpalony a moja pierwsza spalinka Ajaks opływany :mrgreen: Relacje z budowy równolegle zacząłem na forumSzkutnictwo C4 i wrocławskim Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 :tuba W niedzielę rano wszystko się zaczęło :arrow: Silniczek został oddany w dobre ręce Pana Janeczka :D , został rozebrany w drobny mak i przejrzany :D :arrow:
Obrazek Obrazek
Chwilę później wszystko było już na swoim miejscu :D Między czasie została ustawiona aparatura. :D
Obrazek Obrazek
Pierwsze odpalenie silniczka i Regulacja silnika ASP 21M odbyła się jeszcze nie nad wodą, ale już za moment byliśmy nad ( wcześniej już o tym pisałem) zaprzyjaźnioną zatoczką a dokładnie pisząc Harcerskim Ośrodkiem Wodnym Stanica gdzie gościł nas Tadzio Fedor :D Z dobrych źródeł wiem, że gdy jest nad wodą to łódki zawsze wracają do brzegu a nie jak to często bywa na zawodach, trzeba je wyławiać :D ;) Tym razem nie było potrzeby wypływania po model :o
Obrazek Obrazek
W końcu łódeczka popłynęła, ku mojej wielkiej radości :hip: Jako że silnik jest nowy wymagał odpowiedniego traktowania. Po kilku regulacjach i wypaleniu prawie dwóch zbiorników paliwa na koniec pływania radził sobie z modelem już całkiem nieźle. :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W końcu przyszedł czas na obiecany filmik z pływania oto linki do nich Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard i Ajaks na wodzie :D
Obrazek Obrazek
Powyżej zadowolony modelarz z wielkim sercem Pan Janeczek - Ajaks - a zarazem konstruktor tego modelu i ja :D :D :D
Na koniec szczególnie dziękuję Panu Janowi Sewerniakowi za przeżycie super przygody, która być może dopiero się zaczyna :D Adamowi Sewerniakowi za pomoc w odpaleniu silniczka i ustawieniu aparatury :D Andrzejowi Ciechańskiemu za dodatkowe części do modelu i nie tylko ;) Tadziowi Fedor za możliwość popływania na "zaprzyjaźnionej zatoczce" :ok Bardzo dziękuję wszystkim za dopingowanie mnie w budowie modelu :D

Pozdrawiam wszystkich cieplutko Piotrek :hip:
W stoczni mały model Syntetyk
Avatar użytkownika
Pacyfic_77
 
Posty: 93
Dołączył(a): 4 gru 2005, o 00:09
Lokalizacja: opolskie

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez Pacyfic_77 » 14 sie 2013, o 08:33

Kolejne poczynania Ajaksa tym razem z ustawioną trasą ;) Silniczek coraz lepiej się zbiera :D Ajaks FSR 3,5 Standard na trasie cz.1 oraz Ajaks FSR 3,5 Standard na trasie cz.2 :ok
Miłego oglądania Piotrek :D
W stoczni mały model Syntetyk
Avatar użytkownika
Pacyfic_77
 
Posty: 93
Dołączył(a): 4 gru 2005, o 00:09
Lokalizacja: opolskie

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez robarek » 9 paź 2013, o 19:22

Podłaczę sie jeżeli można z pytaniem:
silnik ASP 21M, jak Twój, nie mogę dać sobie rady z regulacją. Pali bardzo dobrze natomiast nie chce wejść na obroty (dusi się i gaśnie po dodaniu gazu). Nie wiem czy ma za dużo powietrza czy za mało paliwa a może zbiornik za nisko? Miałbyś dla mnie jakieś rady?
Pozdrawiam i gratuluję modelu.
Arek
robarek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 19:27
Lokalizacja: W-wa

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez Pacyfic_77 » 5 lis 2013, o 14:49

To jest mój pierwszy silniczek i i jak na razie zbyt wiele nie mogę Ci doradzić. :oops: Myślę że któryś kolegów z forum mógłby ci doradzić. :wink:
Mój model stoi na szafie w oczekiwaniu na przyszły sezon :ok ale nie oznacza to że nic się wokół niego nie dzieje :D Wczoraj dotarła do mnie przesyłka z Kazachstanu z nową nie śmiganą rurą rezonansową od rosyjskiego silniczka MDS 3,5 :arrow: która jak najbardziej nadaje się do tego silniczka. Przypominam że nie pływamy na nitro :D Oto kilka fotek rury :arrow: Oczywiście nie umiałem się powstrzymać od wstępnego przypasowania jej do modelu :hip:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz kilka słów co i za ile i gdzie bo niekiedy trafia się zapytanie o kupno takiej rury :idea: Kupiłem ją na eBay'u za 58,95$ z przesyłką. Gość u którego kupiłem wystawił już kolejną rurę nie tylko pod ten silnik. Link do aukcji Russian-USSR-vintage-resonan-e-tuned-pipe-for-glow-engine-3-5cc-21 :ok Podsumowując zakup udany jestem zadowolony od zakupu do otrzymania przesyłki około 18 dni ;) Tak więc zbroimy się :D
Pozdrawiam Piotrek :papz
W stoczni mały model Syntetyk
Avatar użytkownika
Pacyfic_77
 
Posty: 93
Dołączył(a): 4 gru 2005, o 00:09
Lokalizacja: opolskie

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez a.kachnowicz » 5 lis 2013, o 17:08

Raczej za mało paliwa.Przelej go trochę .Zadaj to pytanie na forum chłopaków z Wrocka doradzą dokładnie Ja nie pływam już kilkanascie lat FSR-mi więc nie będę się tu wymądrzał niech ci Fachmany od spalin pomogą :hip:
Andrzej Kachnowicz
a.kachnowicz
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 lut 2007, o 09:03
Lokalizacja: K.Kożle

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez Pacyfic_77 » 5 lis 2013, o 18:48

Tutaj msz link do strony wrocławskiego forum www.fsrv.wroclaw.pl :rog
W stoczni mały model Syntetyk
Avatar użytkownika
Pacyfic_77
 
Posty: 93
Dołączył(a): 4 gru 2005, o 00:09
Lokalizacja: opolskie

Re: Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard

Postprzez Pacyfic_77 » 28 gru 2014, o 01:04

Nie będę rozpoczynał nowego tematu. To jest to nad czym teraz sobie siedzę. Swojego czasu dostałem od Pana Janeczka ( pozdrawiam serdecznie ) formę kadłuba do Ajaksa ściągniętej z drewnianej wersji łódeczki. Kilka rzeczy przy formie jest do zrobienia. Pewne sprawy są do przemyślenia. Założenie jest proste, zbudować łódeczkę lżejszą, a prze to i szybszą :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Na tą chwilę wzmocniłem boki kadłuba i na papierze ściernym doszlifowłem całą przyszłą powierzchnię pokładu, pozostawiając dookoła rant szerokości 10 mm.
Powolutku kończę samolociki, które zacząłem swojego czasu ;) Idzie zima wieczory coraz dłuższe. Zachęcam wszystkich, którzy budują w zaciszach swych modelarni do pisania na forum o budowie swych modeli :rog
Powolutku powstaje pokład do A-2 :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek
Na drugiej fotce ostatni mój nabytek. Praca idzie o wiele szybciej niż piłką ręczną. :hop
Małymi kroczkami zmierzam do przodu. Po małych konsultacjach ( pozdrowienia dla Pana Janeczka ) przyszedł czas na realizację :arrow: Pokład przeszlifowany "500", naniesione miejsca elementów przyszłej nadbudówki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Całość usztywniłem za pomocą klocków drewnianych. W celu lepszego wyjmowania odbitki z formy w przedziale radiowym planuję jako pionowy skos wykorzystać spływ 15x4 mm, przyklejony do pionowej ścianki :D
Pierwsze elementy już na swoim miejscu.
Obrazek Obrazek Obrazek
Dzisiaj troszeczkę pokleiłem a skonczyłem na tym , że pierwszy raz już zaimpregnowałem drewno :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Oczywiście, pozwoliłem sobie również przymierzyć rurę ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
I widok na pomalowane kopyto :D
Obrazek
cdn...
W stoczni mały model Syntetyk
Avatar użytkownika
Pacyfic_77
 
Posty: 93
Dołączył(a): 4 gru 2005, o 00:09
Lokalizacja: opolskie

Poprzednia strona

Powrót do Ślizgi spalinowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron